Piątek, 03 maja Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina

Edward Mucha wicemistrzem Polski w Nordic Walking

Opublikowano 07.09.2013 09:35:24 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:06 jaca
0 1520

Przed tygodniem podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Złotoryi Edward Mucha(junior) reprezentujący KS LimanowaForrest wywalczył srebro na dystansie 10 km

Edward Mucha (junior) Multimedalista Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym (w tym roku również kilka medali zdobył ), niegdyś członek ścisłej Kadry Polski obok takiej legendy jak Józef Łuszczek, został od minionej soboty Limanowskim Królem Nordic Walking. No bo co można powiedzieć bo zeszłorocznym triumfie na Mistrzostwach Polski na dystansie 4 km rozgrywanych w ramach Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju , czy po dwukrotnym z rzędu wygraniu Limanowa Forrest. Jeśli się komuś wydaje że z ' kijami ' każdy tak może, niech się dobrze zastanowi. Sportowa Odmiana Nordic Walking jest objęta surowymi zasadami rygorystycznie pilnowanymi przez sędziów. Za przykład niech będzie wyżej wymieniona Złotoryja gdzie kilkunastu zawodników otrzymało upomnienia (30 sekund lub 1 minuta dodana do czasu ) a czterech zdyskwalifikowano. Krótko wyjaśniam że nie wolno : 'podbiegać', unosić kijków nad głową, przekładać ich przed siebie, odrywać obu stóp jednocześnie. W ferworze walki i rywalizacji łatwo o tych regułach zapomnieć.

Zawodnik Limanowa Forrest zajął drugie miejsce na dystansie 10 km w kategorii Men Open z czasem 1:11:11. Musiał uznać wyższość tylko Siwaka Piotra z Nordic Dex Lubin (1:10:44 ). Na trzecim miejscu uplasował się Masłoń Zbigniew z Strzebini ( czas 1:11:40 ). Natomiast w klasyfikacji służb mundurowych do której zalicza się jako członek OSP Limanowa Edward Mucha był bezkonkurencyjny. W pokonanym polu pozostawili 132 zawodników i zawodniczek.

Informacja: KS LimanowaForrest