Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Dziewięć goli w finale Pucharu Polski na szczeblu LPPN

Opublikowano 07.05.2015 22:25:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:18 jaca
0 2680

Turbacz Mszana Dolna zdobył Puchar Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W finałowym spotkaniu pokonał AKS Ujanowice 6-3.

Czołowa drużyna okręgówki była faworytem meczu z liderem limanowskiej klasy A. Nie zmieniał tego fakt, że spotkanie odbyło się na boisku w Ujanowicach. Gospodarze zbyt bojaźliwie podeszli do tego spotkania i po 30 minutach przegrywali już 4-0!. Zanosiło się na pogrom, ale ambitny AKS mimo bardzo trudnej sytuacji poderwał się do walki i sprawił Turbaczowi sporo problemów. Pościg był imponujący, gospodarze zdobyli trzy gole. Stworzyli również kilka bardzo groźnych, ale niewykorzystanych sytuacji (m.in. po strzale Janisza piłka trafiła w słupek). Turbacz miał duże kłopoty z kondycją, ale w 80 minucie zdobył piątego gola. To podłamało AKS, który w doliczonym czasie gry stracił jeszcze szóstą bramkę.

AKS UJANOWICE - TURBACZ MSZANA DOLNA 3 : 6 (1 : 4)

Bramki: Kmiecik, Kiławiec, Janisz - M. Drobny trzy, Piekarczyk dwie, Wierzycki,

TURBACZ: Stadnik – Wsół, I. Potaczek, R. Drobny, Majerek – Dąbrowa, P. Szynalik, Wierzycki, Dawiec (90 Nowakowski) – Piekarczyk (85 Kołodziej), M. Drobny.

UJANOWICE: Gwiżdż - Firlej, Dudek, Oleksy, Pałka (86 P. Zelek) – R. Augustyn, Pasionek - Janisz (86 Krzyżak), Pławecki, Jasica (46 Kiławiec) - Kmiecik (59 Orzeł).