Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel

Dziesięć goli oldbojów. Sandecja lepsza od Limanovii w meczu towarzyskim

Opublikowano 01.11.2022 20:01:00 Zaktualizowano 01.11.2022 20:04:29 jaca
0 2817

Wczoraj na obiekcie Limanovii miejscowa drużyna Oldbojów gościła w meczu towarzyskim drużynę Oldbojów Sandecjii Nowy Sącz przy OZPN w Nowym Sączu. Spotkanie zakończyło się wygraną gości z Nowego Sącza 7-3 choć do przerwy to drużyna trójkolorowych prowadziła 2-1.

Limanovia Limanowa - Sandecja Nowy Sącz (drużyna przy OZPN Nowy Sącz) 3-7 (2-1)

Bramki: Tadeusz Olchawa (2),Piotr Mrożek - Ireneusz Gryboś (5), Arkadiusz Aleksander, Piotr Saratowicz.

Sędziowali: Jakub Piwowar i Dawid Trojan (KS Limanowa)

Limanovia Limanowa: Piotr Mruk, Marek Kowalczyk Łukasz Ojrzanowski, Tomasz Tarnawski, Krzysztof Gaura, Wiesław Piaskowy, Tadeusz Zasadni, Dariusz Żak, Mariusz Sejmej, Piotr Mrożek, Tomasz Pałka, Tadeusz Olchawa, Piotr Kaleta.

Sandecja Nowy Sącz: Grzegorz Dziaduła, Piotr Saratowicz, Józef Kantor, Paweł Czarnecki, Krzysztof Obiedziński, Sławomir Dadał, Mariusz Dziedzina, Arkadiusz Aleksander, Ireneusz Gryboś, Rafał Liber, Rafał Smoleń, Daniel Szufryn, Krzysztof Bajdel, Robert Talar, Sławomir Mordarski. Kierownik drużyny: Witold Wąsik

W sądeckiej drużynie rywali mogliśmy zobaczyć kilku piłkarzy z bogatą przeszłością piłkarską biegających w przeszłości po boiskach od III ligi po ekstraklasę.

Już na  początku meczu limanowianie mieli dwie stuprocentowe sytuacje które powinny zakończyć się zdobyciem bramek. Co prawda trójkolorowi otworzyli wynik w tym meczu za sprawą Piotrka Mrożka który mocnym strzałem po ziemi z 15 metrów nie dał szans bramkarzowi biało-czarnych na skuteczną interwencję. Jednak radość piłkarzy Limanovii z prowadzenia nie trwała długo bo niepotrzebna zabawa w polu karnym zakończyła się problematycznym rzutem karnym dla rywali którego na gola zamienił Ireneusz Gryboś. Jeszcze przed przerwą drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie po uderzeniu z woleja z 15 metrów Tadeusza Olchawy.

Niestety wystarczyło 7 minut po przerwie by doświadczona ekipa Sandecji po prostych błędach graczy Limanovii zdobyła trzy bramki i szybko wyszła na prowadzenie dominując już na boisku do końca spotkania choć i gospodarze próbowali swoich szans to zdołali tylko raz pokonać golkipera gości po stałym fragmencie gry zrobił do uderzeniem głową Tadeusz Olchawa ale rywale odpowiedzieli znowu dwukrotnie za sprawa Grybosia i ostatecznie wygrali spotkanie 7-3.

-  Mecz z Sandecją był dla nas zamknięciem nazwijmy to letniego okresu piłkarskiego. Dla wielu z nas była to też nagroda za wysiłek i czas poświęcony w minionym roku w barwach Oldbojów Limanovii by w zagrać z tak dobrym rywalem na dużym boisku. Co prawda zabrakło kilku podstawowych graczy w naszej drużynie ale i tak chyba piłkarsko dużo nie odbiegaliśmy od bardziej doświadczonych rywali. Wynik spotkania może trochę za wysoki ale popełniliśmy o te kilka błędów więcej od piłkarzy Sandecji którzy wykorzystali to bezlitośnie. Zresztą jak to mówią jak grać to z najlepszymi a takie porażki cały czas uczą człowieka i z nich trzeba wyciągać wnioski. Drużynie rywali dziękuje za mecz rozgrywany w bardzo przyjaznej atmosferze a zawodnikom Limanovii za kolejny już rok gry w drużynie Oldbojów – powiedział kierownik drużyny Limanovii, Dariusz Żak.