Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Dwie czerwone kartki, trzy rzuty karne i sześć goli w meczu Olimpii

Opublikowano 12.06.2017 08:22:35 Zaktualizowano 04.09.2018 13:58:27 jaca
1 2536

V LIGA, „OKRĘGÓWKA”, NOWY SĄCZ, 28 kolejka. Olimpia Pisarzowa wygrała na wyjeździe z Orawą Jabłonka i ciągle zachowuje realne szanse na zajęcie drugiego miejsca, premiowanego awansem do IV ligi.

ORAWA JABŁONKA – OLIMPIA PISARZOWA 2 : 4 (0 : 0)

1:0 gol dla gospodarzy w 50 minucie 1:1 Dudek 63, 2:1 gol dla gospodarzy w 70 minucie z rzutu karnego, 2:2 Owsianka 72, 2:3 Dudek 74 karny, 2:4 Dudek 82 karny.

W 57 minucie czerwoną kartkę otrzymał Pociecha (Olimpia, w konsekwencji drugiej żółtej). Od 82 minuty gospodarze grali w liczebnej przewadze.

OLIMPIA: Tomasik – Tumidaj, Koralik, Pociecha, Wańczyk – Mituś, Dudek, Owsianka, Wiatr (80 Smoleń) - Michalik (49 Czaja), Kubicki (85 Nawalaniec).

Pierwsza połowa to bezbarwny pojedynek z niewielką ilością ciekawych akcji. Natomiast po zmianie stron mecz się rozkręcił. Niepodziewanie gospodarze prowadzenie objęli w 50 minucie, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Pociecha. Mimo trudnej sytuacji Olimpia wyrównała w 63 minucie po efektownym strzale przewrotką w wykonaniu Dudka. W 70 minucie Orawa ponownie była na prowadzeniu, ale odpowiedź grających w liczebnym osłabieniu drużyny gości była piorunująca. W krótkim odstępie czasu zdobyli dwa gole. W końcówce Olimpia kontrolowała wydarzenia na boisku.

1. Sandecja II Nowy Sącz 28 72 24 0 4 118-45
2. LKS Szaflary 28 63 20 3 5 86-37
3. Olimpia Pisarzowa 28 63 20 3 5 64-30
4. Kolejarz Stróże 28 54 16 6 6 70-45
5. Jarmuta Szczawnica 28 52 15 7 6 76-47
6. Sokół Słopnice 28 45 13 6 9 70-48
7. Płomień Limanowa 28 37 11 4 13 42-61
8. Gród Podegrodzie 29 36 11 3 15 63-75