Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Dwa medale Mistrzostwa Polski zawodnika ze Słopnic

Opublikowano 17.06.2015 10:05:53 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:40 jaca
1 2084

Andrzej Kowalczyk ze Słopnice reprezentujący ULKS Fajfer 2001 Łapanów zdobyła dwa medale na Mistrzostwach Polski LZS w lekkoatletyce.

Słubice w miniony weekend były areną rywalizacji sportowców zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. W tych dniach na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w lekkoatletyce. Wśród rywalizujących zawodników 'królowej sportu' bardzo udanie startowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego ,,Fajfer 2001” przy Publicznym Gimnazjum w Łapanowie zdobywając trzy medale.

Swoją kolekcję ogólnopolskich trofeów wzbogacił o dwa krążki Andrzej Kowalczyk (trener Stanisław Karaś). Zawodnik ze Słopnic wywalczył srebrny medal w biegu na 1500 m (czas 4.02) a w następnym dniu dorzucił medal brązowy w biegu na 3000m (czas 8,57). Trzeci medal dla klubu tym razem brązowy w biegu na dystansie 5000 m (czas 15.17) zdobył powracający po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją Dominik Tabor (obecny trener Grzegorz Sobczyk).

Trzy medale z bardzo prestiżowej imprezy ogólnopolskiej są wielkim sukcesem klubu z Łapanowa.