Poniedziałek, 13 maja Gloria, Gerwazy, Robert, Serwacy, Agnieszka, Magdalena

Duża niespodzianka: Sokół Słopnice rozstrzelany przez Helenę.

Opublikowano 04.06.2016 18:52:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:19 jaca
5 7632

V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz). Wicelider rozgrywek Sokół Słopnice nieoczekiwanie przegrał dzisiaj wysoko na wyjeździe z Heleną Nowy Sącz. Jeśli jutro Orkan Szczyrzyc wygra swój mecz (gra na wyjeździe z Turbaczem Mszana Dolna) to na dwie kolejki przed końcem sezonu słopnicki zespół straci drugie miejsce gwarantujące awans do IV ligi.

Goście zawiedli, choć nie zasłużyli sobie na tak dotkliwą porażkę. Bardzo dobrze spisał się przede wszystkim bramkarz Heleny, który w kilku sytuacjach uratował swój zespół przed utratą gola. Przy stanie 2-0 goście nie wykorzystali rzutu karnego (strzelał Grucel). Trzykrotnie po strzale zawodników Sokoła piłka odbijała się od poprzeczki (Krzysztof Śliwa przy stanie 2-0 oraz Pierzachała i Grucel przy stanie 3-0).

HELENA NOWY SĄCZ – SOKÓŁ SŁOPNICE 4 : 0 (2 : 0)

1:0 Maciaszek 5, 2:0 Fritz 25 karny, 3:0 W. Kumor 58, 4:0 Maciaszek 88.

Sędzia główny: Marek Ciężobka (Nowy Targ). Żółte kartki: Górowski, Fritz, Rolka – Piech, Tomera. Widzów 150.

SOKÓŁ: Piech – Sylwester Goliński, Pierzchała, Smoleń, Więcek (60 Nowak) – Poręba (72 Kaźmierek), Porębski, Gros (46 Tomera), Krzysztof Śliwa – Grucel, Szczepan Goliński (46 Banach).

Mecz miał dosyć dziwny przebieg, bo Sokół przegrał wysoko po wyrównanym pojedynku. Nawet gospodarze przyznali, ze dawno nie widzieli, żeby drużyna w jednym spotkaniu miała tak wielkiego pecha. Przy stanie 1-0 w znakomitej sytuacji piłkę minimalnie obok słupka posłał Grucel. W 35 minucie bramkarz gospodarzy obronił rzut karny, który wykonywał Porębski. Tuż przed przerwą po uderzeniu Krzysztofa Śliwy z 30 metrów piłka odbiła się od poprzeczki. Po zmianie stron Helena szybko podwyższyła na 3-0 i wówczas rozpoczął się kilkunastominutowy okres przygniatającej przewagi Sokoła. W 60 minucie nieznacznie niecelny strzał oddał Grucel. Następnie piłka dwukrotnie odbijała się od poprzeczki (strzelał Pierzchała i Grucel). W 88 minucie Helena przypieczętowała swoje wysokie zwycięstwo.

Tak padły gole:

1:0 – z rzutu wolnego dośrodkował Gryzło a celną główką z 8 metrów popisał się Maciaszek.

2:0 – Piech faulował w polu karnym Maciaszka, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Fritz.

3:0 – po podaniu Maciaszka piłkę w siatce z kilku metrów umieścił W. Kumor.

4:0 – Maciaszek z 30 metrów przelobował Piecha.