Opublikowano 26.03.2012 08:25:39 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:39
2 2833

Koszykarze drugoligowego Limblachu Limanowa w niezwykle emocjonujących okolicznościach pokonali czołowy zespół ligi.

LIMBLACH LIMANOWA – BKS TUR BIELSK PODLASKI 73-71 (21-18,13-14,12-18,27-21)

Punkty dla Limblachu: Peciak 29, Kindlik 22, Dudek 11, Rykała 5, Strzelec 3, Hasior 2, Zając 1.

Limblach miał bardzo trudne zadanie, bowiem drużyna gości to czołowy zespół II ligi (grupy C). Jednak mecz od pierwszych minut był wyrównany. W pierwszej kwarcie po serii rzutów za trzy punkty (dwukrotnie Peciak i Kindlik) gospodarze objęli prowadzenie. Dopiero w trzeciej kwarcie goście powoli zaczęli wypracowywać sobie przewagę (prowadzili 50-46). O wszystkim decydować miało ostatnie 10 minut. Początek czwartej kwarty był fatalny w wykonaniu gospodarzy. BKS TUR objął prowadzenie 57-46. Jednak Limblach nie poddał się i zaczął mozolnie odrabiać straty. Na 15 sekund przed końcem podopieczni Roberta Kality przegrywali różnicą trzech punktów. Jeden skuteczny rzut wolny Kindlika oraz celny rzut za dwa punkty Peciaka i na tablicy wyników widniał remis 71-71. Autorem zwycięskiego rzutu był Jakub Dudek, który dobił niecelny rzut Wojciecha Rykały (ostatnia akcja regulaminowego czasu gry).

4 HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska 37 23 14 - 9 7 - 4 7 - 5 1638 - 1568 1.0446
5 MKS LIMBLACH Limanowa 36 23 13 - 10 9 - 3 4 - 7 1699 - 1672 1.0161
6 NOVUM Lublin 36 24 12 - 12 8 - 4 4 - 8 1746 - 1770 0.9864
7 WISŁA AWF Kraków 34 23 11 - 12 7 - 5 4 - 7 1511 - 1517 0.996
8 STACO MNLK Niepołomice 34 23 11 - 12 7 - 5 4 - 7 1766 - 1799 0.9817
9 Rosa II Radom 33 23 10 - 13 7 - 5 3 - 8 1552 - 1543 1.0058
10 UNIA Tarnów 32 23 10 - 13 7 - 4 3 - 9 1785 - 1772 1.0073
11 UKS Siemaszka 32 24 8 - 16 4 - 8 4 - 8 1639 - 1875 0.8741
12 KS PUŁASKI Warka 28 23 5 - 18 2 - 9 3 - 9 1647 - 1832 0.899