Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Dominacja Norweżek podtrzymana, Justyna Kowalczyk w drugiej dziesiątce

Opublikowano 21.02.2016 12:05:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:04:48 jaca
0 1279

Justyna Kowalczyk wystartowała w Lahti (Finlandii) w zawodach Pucharu Świata. W biegu łączonym zajęła 14 miejsce. Wygrała liderka Pucharu Świata, Norweżka Therese Johaug.

Zawodniczki miały do pokonania dwie pętle po 7,5 km każda. Pierwszą część trasy musiały pokonać techniką klasyczną, natomiast drugą dowolną.

Norweżka prowadziła od początku do końca i swoją rodaczkę Heidi Weng wyprzedziła o ponad minutę. Na najniższym stopniu podium znalazła się kolejna Norweżka - Ingvild Flugstad Oestberg. Justyna Kowalczyk, zajęła czternaste miejsce, mimo że po biegu techniką klasyczną była czwarta. Straciła sporo stylem dowolnym i ostatecznie zajęła 14. miejsce ze stratą ponad dwóch minut i dwudziestu pięciu sekund.

Wczoraj odbył się sprint techniką dowolną (wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla), Justyna Kowalczyk w sobotę zrezygnowała z rywalizacji.

Teraz Puchar Świata przenosi się do Kanady na Ski Tour Canada. W ciągu dwunastu dni odbędzie się osiem zawodów. Początek zaplanowano na 1 marca. Kwalifikacje do sprintu odbędą się o godzinie 17:15 czasu polskiego.