Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Dobry występ w rumuńskim wyścigu

Opublikowano 11.07.2016 17:32:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:49 jaca
0 1454

Emanuel Piaskowy nieźle spisał się podczas wyścigu kolarskiego w Rumunii. Zawodowy kolarz z Lipowego w klasyfikacji generalnej Sibiu Cycling Tour zajął 14 miejsce.

Rumuński wyścig składał się z czterech etapów. Piaskowy najlepiej spisał się w czasie pierwszego (193,5 km), w którym zajął 11 miejsce. Po drugim etapie awansował na 12 miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na 14 pozycji ze stratą 12 minut i 42 sekund do zwycięzcy (Nikolaj Mihajlov z Bułgarii). Piaskowy zdobył puenty w prestiżowych rankingach kolarskich. Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) 5 punktów i Pro Cycling Stats (PCS) 7 punktów.

Emanuel Piaskowy reprezentuje izraelską zawodową grupę kolarską Cycling Academy Team.