Wtorek, 23 kwietnia Ilona, Jerzy, Wojciech

Limanovia rozniosła Orkana Szczyrzyc. Pięć goli Huberta Pachowicza.

Opublikowano 13.04.2019 16:44:00 Zaktualizowano 14.04.2019 07:51:51 jaca
8 5448

IV liga, grupa Małopolska-wschód. Derby ziemi limanowskiej zapowiadały się jak zwykle na zacięte spotkanie. Jednak tym razem był to popis jednej strony. Limanovia wygrała z Orkanem Szczyrzyc 9-0! Mecz miał wielu bohaterów, ale przede wszystkim brylował Piotr Filipek i autor pięciu goli Hubert Pachowicz. Goście całą drugą połowę grali w liczebnym osłabieniu.

Limanovia u siebie jest bardzo groźna. Na jedenaście spotkań w tym sezonie przed własną publicznością wszystkie zakończyły się jej zwycięstwami. Jednak takiego pogromu nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści wśród limanowskich kibiców.

Na przebieg spotkania decydujący wpływ miał pierwszy kwadrans, po którym Limanovia prowadziła już 3-0. Czerwona kartka dla Piotra Śmierciaka tylko dobiła i tak niewielki już zapał Orkana. Dlatego w drugiej połowie odbyła się piłkarska egzekucja drużyny gości.

W pierwszej połowie znakomite spotkanie rozgrał Piotr Filipek, zdobył dwa gole, zaliczył asystę i to po faulu na nim czerwoną kartkę otrzymał Piotr Śmierciak. W drugiej połowie festiwal strzelecki kontynuował Hubert Pachowicz, który zakończył spotkanie z pięcioma golami na koncie.

LIMANOVIA LIMANOWA - ORKAN SZCZYRZYC 9:0 (3:0)

1:0 P. Filipek 1, 2:0 P. Filipek 13 (asysta Chlebda), 3:0 Chlebda 16 (asysta P. Filipek), 4:0 Pachowicz 47 (asysta Orłowski), 5:0 Pachowicz 49 (K. Mus), 6:0 Pachowicz 70 (asysta Jacak), 7:0 Pachowicz 76 (asysta Matlęga), 8:0 Matlęga 87 (asysta Piotr Matras), 9:0 Pachowicz 89 (asysta Krzyżak).

Sędzia: Jan Dzik (Wieliczka). Żółte kartki: K. Mus, Krzyżak - Olejarz, Gargas. Czerwona kartka: Śmierciak (Orkan, 43 minuta, za faul).

Limanovia: Bomba - Witek, Orłowski, Nowak, K. Mus (55 Plata) - K. Filipek (68 Krzyżak), Chlebda (75 Paweł Matras), K. Kurczab, Jacak (75 Piotr Matras), P. Filipek (60 Matlęga) - Pachowicz.

Orkan: K. Piwowarczyk - Gargas (46 D. Kurczab), Śmierciak, Boczoń, Olejarz - Śliwa, Kurek, Mrózek, Piekarczyk (60 Krywoborodenko), Wsół (60 Tabor) - Limanówka (80 R. Augustyn).