Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Czołówka ucieka Limanovii. Kontrowersyjne decyzje sędziego.

Opublikowano 11.11.2011 13:47:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:20:54
11 6296

III liga. W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie Limanovia zmierzył się w Małogoszczy z Wierną.

Wierna Małogoszcz – Limanovia Szubryt Limanowa 1-1 (0-0)

Sędziował Rafał Rzeszutek (Starachowice). Żółte kartki: Kulewicz, Pyskaty, Kiwacki. Widzów 60.

Wierna: Zieliński – Krzeszowski, Foksa, Miernik, Kajda (90 Augustyn) – Hajduk (89 Kalisz), Pawłowski, Kwaśniewski, Malinowski – Pałgan, Piotrowski.

Limanovia: Pyskaty – Podstolak, Banaszkiewicz, Kulewicz, Wszołek – Wańczyk (65 Ślazyk), Prokop, Skiba, Basta – Gadzina (50 Kiwacki), Waksmundzki (72 Kępa).

I połowa:

3 minuta – okazja dla gospodarzy, ale Malinowski uderza w boczną siatkę.

5 minuta – ponownie groźnie Wierna. Po strzale zawodnika miejscowej drużyny piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

9 minuta - po podaniu Skiby w dogodnej sytuacji z piłką minął się Waksmundzki i Gadzina.

14 minuta – w dobrej sytuacji przestrzelił Gadzina.

18 minuta – błąd Banaszkiewicza i Wierna mogła wyjść na prowadzenie. Szansę miał Kwaśniewski, ale w ostatniej chwili interwencja Kulewicza zażegnała niebezpieczeństwo utraty gola.

26 minuta – kontrowersyjna decyzja sędziego. W polu karnym wyraźnie faulowany był Kiwacki. Jednak arbiter nie dopatrzył się przewinienia zawodnika gospodarzy.

28 minuta – Limanovia nadal atakuje. Po podaniu Skiby, piłkę minimalnie obok słupka posłał Waksmundzki.

33 minuta – groźna odpowiedź gospodarzy, ale również zawodnikowi Wiernej brakuje skuteczności.

49 minuta – GOL DLA LIMANOVII! Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Basta. Po jego wrzutce w pole karne efektownym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Skiba i bramkarz gospodarzy był bez szans.

53 minuta – uderzenie Basty z 10 metrów i bramkarz z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny.

55 minuta – piłka po strzale Waksmundzkiego odbiła się od poprzeczki.

56 minuta – szybka akcja Kiwackiego, ale napastnik Limanovii na minimalnym spalonym.

64 minuta – GOL DLA GOSPODARZY. Kwaśniewski wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości i pewnym uderzeniem pokonał Pyskatego.

67 minuta – uderzenie Kiwackiego minimalnie nad poprzeczką.

85 minuta – sędzia główny podejmuje kolejną kontrowersyjną decyzję. Kiwacki faulowany tuż przed polem karnym. Napastnik gości zwija się z bólu, a arbiter… pokazuje mu żółtą kartę. Uznał, że Kiwacki symulował.

Ogólnie niezły mecz w wykonaniu Limanovii, ale kolejne punkty przepadły. Negatywną postacią tego meczu był niestety sędzia główny. W kilku kontrowersyjnych sytuacjach podejmował decyzję na korzyść gospodarzy.