Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Bolesna porażka Limanovii w końcówce

Opublikowano 07.09.2014 16:56:46 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:36 jaca
26 9839

II LIGA, 7 kolejka. Limanovia doznała czwartej porażki z rzędu (w tym trzy przed własną publicznością). W drugiej połowie wydawało się, że Limanovia jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Jednak w końcówce znowu zabrakło koncentracji. Derby Małopolski wygrała Puszcza Niepołomice, a decydującego gola zdobyła w doliczonym czasie gry.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1 : 2 (0 : 0)

1 : 0 Chmiest 64, 1 : 1 Nowak 82, 1 : 2 Zakrzewski 90(+1).

Sędzia główny: Paweł Kantor (Dębica). Żółte kartki: Niechciał, Skiba - Biernat.

LIMANOVIA: Sotnicki – Majcher, Mysiak, Czajka, Niechciał – Waksmundzki (46 Zawadzki), Pietras, Skiba, Wilk (36 Piwowarczyk), Komorek – Chmiest (84 Kozieł).

PUSZCZA: Staniszewski – Cichy, Napierała, Biernat, Mikołajczyk – Kiełtyka (76 Przybył), Strózik (83 Lepiarz), Uwakwe (70 Nowak), Madejski, Gawęcki – Zakrzewski.

W zespole Limanovii nie wystąpi pauzujący za żółte kartki Radosław Kulewicz oraz kontuzjowany Mateusz Urbański i Dawid Basta (kontuzję leczy od początku roku). Radosława Kulewicza na pozycji stopera zastąpił dzisiaj Paweł Czajka, a rolę kapitana drużyny przejął Artur Skiba. Na ławce rezerwowych usiedli piłkarze, którzy do tej pory bardzo często pojawiali się w wyjściowej jedenastce: Józef Piwowarczyk, Michał Gryźlak i Arkadiusz Serafin. W zamian w pierwszym składzie pojawił się Rafał Komorek, Rafał Waksmundzki i Damian Majcher.

Limanovia podobnie jak w meczu przed tygodniem mogła objąć prowadzenie już na początku spotkania. Bliski szczęścia był Rafał Waksmundzki, który minął już bramkarza gości i oddał strzał. Wracający Napierała zdołał wybić jednak piłkę z linii bramkowej. Po chwili Puszcza groźnie odpowiedziała, ale Sotnicki w znakomitym stylu obronił uderzenie Uwakwe. Po emocjonujący początku meczu w kolejnych minutach obie drużyny znacznie uspokoiły grę. Zacięta walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 19 minucie Puszcza stworzyła bardzo groźną sytuację. Piłka po mocnym strzale Cichego odbiła się od poprzeczki, Limanovia miała sporo szczęścia w tej sytuacji. Jednak był to jednorazowy zryw, bo w kolejnych minutach niewiele było ciekawych akcji. Obie drużyny skoncentrowały się przede wszystkim na defensywie. Niestety ostatni kwadrans pierwszej połowy to coraz większa przewaga gości. Dwukrotnie groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Zakrzewski i raz z dystansu Madejski. Limanovia obiecująco rozpoczęła to spotkanie, ale później nie miała już pomysłu na przeprowadzenie akcji ofensywnej. Jeszcze przed przerwą Robert Kasperczyk zmuszony był dokonać zmiany w swoim zespole. Kontuzjowanego mateusza Wilka zastąpił Józef Piwowarczyk.

Po zmianie stron Limanovia starała się śmielej zaatakować. W 49 minucie niezłą okazję miał Marcin Chmiest, ale został zablokowany przez Napierałę. W odpowiedzi po podaniu Uwakwe bliski przejęcia piłki był Kiełtyka, ale został uprzedzony przez Sotnickiego. Groźnie było w polu karnym Puszczy w 59 minuty, ale ponownie w dobrej sytuacji strzał Chmiesta został zablokowany przez Napierałę. Chwilę później świetną okazję dla Puszczy zmarnował Zakrzewski uderzając z kilku metrów prosto w Sotnickiego. W 64 minucie Limanovia wyszła na prowadzenie. Aktywny od początku drugiej połowy Marcin Chmiest tym razem był bezbłędny. W polu karnym gości powstało duże zamieszanie po dośrodkowaniu Mateusza Niechciała. Najwięcej zimnej krwi w tej sytuacji zachował Chmiest, który z bliskiej odległości pokonał Staniszewskiego. Po wyjściu na prowadzenie Limanovia zaczęła grać znacznie lepiej, kontrolując wydarzenia na boisku. Gospodarze skutecznie rozbijali wszelkie próby ataków gości, a w 78 minucie mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Przeprowadzili wówczas szybką kontrę, ale Artur Skiba przegrał pojedynek sam na sam ze Staniszewskim. Wszystko wskazywało, że Limanovia zmierza do zwycięstwa. Tymczasem w 82 minucie Puszcza wyrównała. Po błędzie Damiana Majchera piłkę przejął Nowak i pięknym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W końcówce obie drużyny zafundowały kibicom spore emocje. Trwała wyrównana walka, ale w doliczonym czasie gry to Puszcza zdobyła zwycięskiego gola. Kolejny błąd w defensywie Limanovii bezlitośnie wykorzystał Zakrzewski.