Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Bolesna końcówka Limanovii

Opublikowano 27.04.2014 15:54:57 Zaktualizowano 04.09.2018 14:12:52 jaca
13 9567

Limanovia w meczu z Pelikanem Łowicz była lepsza, posiadała przewagę i prowadziła już 2-0. Jednak ostatnie minuty tego spotkania okazały się dla gospodarzy koszmarem. W ostatnich minutach skutecznością błysnął Adrian Świątek i Limanovia w dramatycznych okolicznościach straciła zwycięstwo.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – PELIKAN ŁOWICZ 2 : 2 (1 : 0)

1:0 Serafin 32, 2:0 Serafin 74, 2:1 Świątek 86, 2:2 Świątek 90.

Sędzia główny: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów 400.

LIMANOVIA: Bomba - Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał - Serafin (90 Byszewski), Pietras, Skiba (71 Downar-Zapolski), Czajka (52 Komorek), Pyciak - Dziadzio (86 Kmiecik).

PELIKAN: Olszewski - Kowalczyk, Brodecki, Dremluk, Derbich - Wyszogrodzki (46 Kosiorek), Pomianowski, Świątek, Gamla - Bojańczyk, Golański (50 Nowak).

Przebieg pierwszej połowy:

Po obficie padającym deszczu murawa na stadionie Limanovii była grząska i od początku spotkania utrudniała rozgrywanie piłki. Goście ofensywnie rozpoczęli spotkanie. W 3 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Pomianowski, ale piłka poszybowała obok bramki. Kilka minut później groźnie odpowiedziała Limanovia. W dobrej sytuacji sprzed pola karnego strzelał Skiba, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców Pelikana. W 15 minucie skuteczną interwencją popisał się Daniel Bomba po groźnym uderzeniu Gamli. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Ponownie z dystansu uderzył Skiba i tym razem piłka poszybowała minimalnie obok bramki. Z upływem czasu uwidoczniała się optyczna przewaga Limanovii. W 27 minucie goście mogli mówić o sporym szczęściu. Olszewski w znakomitym stylu obronił strzał Serafina z bliskiej odległości. Pelikan zaczął popełniać coraz więcej błędów w defensywie i wkrótce został za to skarcony przez beniaminka. Po wywalczeniu piłki w środku pola Limanovia przeprowadziła szybki kontratak. W pole karne podawała Pyciak, piłka trafiła pod nogi obrońcy gości, ale ten zamiast wybić futbolówkę podał do… Serafina. Zawodnik gospodarzy spokojnym uderzeniem pokonał Olszewskiego. Po strzeleniu gola Limanovia przejęła inicjatywę gry i jeszcze przed przerwą mogła podwyższyć swoje zasłużone prowadzenie. W 39 minucie Olszewski obronił groźny strzał Pyciaka zza pola karnego. Chwilę później minimalnie niecelne uderzenie oddał bardzo aktywny w tym meczu Arkadiusz Serafin. W pierwszej połowie Limanovia pokazała dobrą i ofensywną grę.

Przebieg drugiej połowy:

Na początku drugiej połowy Pelikan starał się przejąć inicjatywę na boisku. Gra toczyła się wprawdzie głównie w okolicach pola karnego Limanovii, ale goście nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Daniela Bombę. Jednak w 55 minucie gospodarze otrzymali bardzo poważne ostrzeżenie. Po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z bramkarzem Limanovii znalazł się Świątek. Zawodnik Pelikana najpierw posłała piłkę prosto w Bombę, a dobitka była niecelna. Chwilę później nieznacznie niecelne uderzenie z dystansu na bramkę gospodarzy oddał Pomianowski. Wreszcie w 60 minucie dobrą ofensywną akcję przeprowadziła Limanovia, ale uderzenie Komorka poszybowało nad poprzeczką. Drużyna z Łowicza często próbowała strzałów z dystansu. Groźnie było w 63 minucie po uderzeniu Bojańczyka, ale dobrze dysponowany dzisiaj Bomba nie miał problemów z interwencją. W 72 minucie Limanovia była bliska podwyższenia rezultatu. Komorek oddał piękny strzał z grubo ponad 20 metrów i Olszewski z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 74 minucie podopieczni Dariusza Sieklińskiego prowadzili już dwoma bramkami. Szybką kontrę, po podaniu Pyciaka, celnym strzałem wykończył Arkadiusz Serafin zdobywając drugiego gola w tym meczu. Chwilę później za ciągłą krytykę decyzji sędziego, arbiter główny na trybuny odesłał trenera Pelikana, Macieja Bartoszka. W końcówce Limanovia przez długi czas skutecznie rozbijała wszelkie próby ataków gości. Jednak w ostatnich minutach dwa poważne błędy w defensywie doprowadziły do roztrwonienia dwubramkowej przewagi. Dwukrotnie w polu karnym precyzyjnym uderzeniem popisał się Świątek. W doliczonym czasie gry Limanovia cały czas atakowała, ale nie potrafiła zdobyć zwycięskiego gola.