Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

Biegli po Złotą Paproć

Opublikowano 20.07.2016 08:42:20 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:43 jaca
0 2148

Odbył się I Bieg Górski o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec. Zorganizowany bieg jest nowym wydarzeniem sportowym, które Mieczysław Joniec, właściciel firmy Joniec, chciałby na stałe wpisać w kalendarz imprez towarzyszących obchodom Dni Tymbarku.

Celem wydarzenia było propagowanie ruchu fizycznego, jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja pięknych okolic Tymbarku i terenów ziemi limanowskiej Szczyt góry Paproć był najwyższym punktem trasy, która biegła po malowniczych szlakach turystycznych. W zawodach wzięli udział zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy, którzy przygotowaną trasę musieli przebiec trzy razy.

Ulewny deszcz i niesprzyjająca aura nie zniechęciła zawodników: na starcie stawiło się 114 osób. Bieg ukończyło 113 zawodników. Błoto i śliskie kamienie na trasie stały się lekkim utrudnieniem, ale zawodnicy dobiegali do mety w świetnych nastrojach, bez kontuzji i wypadków. Uczestnicy określili trasę, jako wymagającą, ale ciekawą i wartą pokonania.

Pomiarem czasu profesjonalnie zajęła się firma Pifsport. Obsługę sędziowską zapewniło Beskidzko-Gorczańskie Stowarzyszenie Narciarskie z Limanowej. Po biegu na zawodników czekał ciepły posiłek i ciepły prysznic. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medale pamiątkowe. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali piękne statuetki oraz nagrody rzeczowe lub finansowe ufundowane przez Mieczysława Jońca. Dla najmłodszego, najstarszego oraz najszybszego zawodnika przygotowane zostały nagrody specjalne.