Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Bieganie w Mszanie

Opublikowano 11.05.2010 16:25:15 Zaktualizowano 04.09.2018 14:23:35 top
1 4872

W miniony piątek pomimo prognoz pogody zapowiadających deszcz i grad 21 zawodników stanęło na starcie „Polska Biega” w Mszanie Dolnej.

W miniony piątek pomimo prognoz pogody zapowiadających deszcz i grad 21 zawodników stanęło na starcie „Polska Biega” w Mszanie Dolnej. Pogoda na szczęście nie sprawdziła się, a biegaczy powitał i prowadził na trasie słynny biegacz Zygmunt Łyżnicki. Wraz z nim na starcie pojawiała się prawie cała sekcja biegów górskich i ulicznych: Jan Wydra, Jerzy Kogut, Piotr Majkowski i Urszula Batko. Najmłodsze biegaczki miały 12 lat.

Akcja "Polska Biega" angażuje lokalnie sportowców i nie tylko, amatorów i zawodowców, małych i dużych, a co najważniejsze nie ma ostrej rywalizacji, biegnie się dla przyjemności. Takich biegów w tej edycji było aż 611 w całej Polsce.

W Mszanie Dolnej ,iejsca na podium zajęła młodzież: Grzegorz Rataj - zdobył I miejsce - po raz kolejny nie dał nikomu szans, II miejsce: Dominik Łysek i Igor Wojciaczyk - III miejsce.

Na mecie czekał na wszystkich poczęstunek regeneracyjny i pamiątkowe dyplomy.