Czwartek, 21 listopada
Janusz, Konrad, Albert, Maria, Regina

Falstart Limanovii, wysoka porażka na początku ligowego sezonu

10.08.2019 14:58:00 jaca 17 3145

IV liga, Małopolska-wschód, 1 kolejka. Limanovia przegrała w inauguracyjnym spotkaniu.

POPRAD MUSZYNA - LIMANOVIA LIMANOWA 4:0 (1:0)

1:0 Orzechowski 30, 2:0 Polański 54, 3:0 Wilk 60, 4:0 gol dla Popradu w 78 minucie.

Żółta kartka: K. Mus.

LIMANOVIA: Mastalerz (62 K. Pietrzak) - Witek, K. Mus (46 Śmierciak), Krupa, Plata - Kurczab, Krzyżak, G. Mus (46 Tokarz), Jacak, Basta (65 Piotr Matras) - Kalisz.

W Muszynie Limanovii zawsze źle się grało, a po dużej przebudowie zespołu sporo było obaw przed mecze z Popradem. Jednak chyba najwięksi piłkarscy pesymiści w Limanowej nie spodziewali się tak wysokiej porażki.

Limanovia już w pierwszej minucie mogła objąć prowadzenie ale Kalisz zwlekał z oddaniem strzału do pustej bramki. Po chwili ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam uderzył w okienko, ale świetną interwencją popisał się Bomba. Bramkarz Popradu równie skutecznie interweniował po strzale głową Krzyżaka, gdzie sparował piłkę na słupek. Gospodarze strzelili bramkę po błędzie K. Musa przy wyprowadzaniu piłki. Nic nie zapowiadało takiego dramatu w drugiej połowie. Wprowadzony po przerwie Smierciak zaraz na początku drugiej połowy źle wyprowadził piłkę i gospodarze podwyższyli prowadzenie. Limanovia miała swoje okazje po dwukrotnych uderzeniach Jacaka (dwie interwencje Bomby) oraz gdy piłka zmierzająca do bramki gospodarzy trafiła... w Krzyżaka. Poprad nastawiony na kontrę jeszcze bardziej się cofnął. Po jednej z kontr i faulu na 25m Wilk uderzył nad murem. Bramka na 4:0 padła już na sam koniec meczu.