Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Awans Limanovii. Raków znowu pokonany!!!

Opublikowano 18.07.2012 16:53:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:37
8 10144

Drugoligowy Raków Częstochowa przegrał w Pucharze Polski z Limanovią. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego awansowali do kolejnej rundy. Przed rokiem lepsi również byli gospodarze wygrywając 2-0.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 2 : 0 (0 : 0)

1-0 Skiba 60, 2-0 Mężyk 90.

Sędziował Rafał Greń (Rzeszów). Żółte kartki: Kozieł - Werner. Widzów 400.

LIMANOVIA: Sotnicki – Czajka, Garzeł, Kulewicz, Kępa – Basta (79 Cygnarowicz), Pietras, Skiba (64 Dziadzio), Cebula (69 Kostek) – Kozieł, Mężyk.

RAKÓW: Kos – Mastalerz, Borek, Szoczyński, Werner – Matchewka (46 Żurawski), Ogłaza (61 Barzak), Kowalczyk, Świerk (77 Krupa) – Pląskowski, Czerwiński.

8 minuta – groźna akcja gości, ale Czerwiński nie zdążył do podania, które otrzymał w głębi pola.

20 minuta – na razie mecz nie zachwyca. Obie drużyny grają bardzo ostrożnie bez forsowania szybkiego tempa.

30 minuta – dobra okazja dla Limanovii. Mężyk otrzymał piłkę na 10 m, ale oddał słaby strzał i bramkarz gości bez problemów złapał futbolówkę.

45 minuta – Limanovia przed wielką szansą na gola. Po strzale Kozieła piłka odbija się od poprzeczki!

W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. Lekką przewagę posiada jednak Limanovia, która przy odrobinie szczęścia tuż przed przerwą mogła wyjść na prowadzenie.

Trwa II połowa:

47 minuta – Sotnicki z trudem wybija piłkę po dośrodkowaniu aktywnego Czerwińskiego.

50 minuta – szybka odpowiedź gospodarzy. Akcję przeprowadził Cebula, podał na 7 metr do Basty, który niestety nie sięgnął futbolówki. Początek drugiej połowy bardzo ciekawy.

60 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Piękny strzał Skiby w długi róg i bramkarz gości bez szans.

63 minuta – mogło być już 1-1. W ogromnym zamieszaniu pod bramką Limanovii piłka odbija się od słupka.

67 minuta – Raków rusza do ataków. Groźny strzał Pląskowskiego z dystansu poszybował obok bramki.

75 minuta – przewaga gości, ale Limanovia skutecznie się broni.

80 minuta – Limanovia próbuje groźnie kontratakować, brakuje jednak precyzji.

81 minuta – mogło być już 2-0. Kozieł na 8 metrze w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gości.

90 (+2) minuta – 2-0 DLA LIMANOVII. Okres przewagi gospodarzy udokumentowany drugim golem. Sytuację sam na sam z Kosem wykorzystał Mężyk.

Koniec spotkania. Limanovia w kolejnej ryndzie Pucharu Polski!

Limanovia w kolejnej rundzie (już za tydzień, 25 lipca) spotka się ze zwycięzcą meczu Piast Tuczempy (IV liga) – Garbarnia Kraków (II liga). Jeśli wygra Piast to Limanovię czeka mecz wyjazdowy, w razie zwycięstwa krakowian spotkanie odbędzie się w Limanowej. Po 90 minutach Piast - Garbarnia 1-1 (trwa dogrywka).

Ostatecznie Garbarnia wygrała w rzutach karnych 4-1 (aktualizacja: 20:20).