Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Alkoboye zdemolowali rywali

Opublikowano 08.12.2022 07:30:00 Zaktualizowano 08.12.2022 07:34:33 jaca
1 1774

Limanowska Liga Futsalu, Ekstraliga. Alkoboye wysoko pokonali Carshop i w związku z tym, że mecz Banku Spółdzielczego z Copacabaną został przełożony na VI kolejkę ekipa Dawida i Dominika Papież została liderem rozgrywek.

Meczem dnia było spotkanie Kreatywnego Księgowego MG z Olimp Team. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Prowadzenie objęli Kreatywni, a oo chwili z jednobramkową przewagą osiągnęli gracze Olimp Team. Na przerwę oba zespoły schodzili przy wyniku 2:2. Olimp Team większość spotkania grał z tzw. "lotnym" bramkarzem i w drugiej połowie kilkakrotnie zostali skarceni przez Kreatywnych, którzy z bezwzględnością wykorzystywali każdy błąd Olimpu przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Ostatecznie skończyło się na wysokim zwycięstwie Kreatywnego Księgowego, choć trzeba powiedzieć, że nie odzwierciedla on sytuacji na parkiecie. Kreatywni włączają się w grę o podium, natomiast sytuacja Olimp Team po dwóch porażkach jest już bardzo trudna, jeśli oczywiście chodzi im o zwycięstwo w Lidze.

Na uwagę zasługuje także Uran, który niespodziewanie, aczkolwiek całkowicie zasłużenie pokonał FB Wojtas. Drużyna FB , która w ostatnich latach zawsze meldowała się w czołówce rozgrywek i kilkukrotnie wygrywała Extraligę w tym sezonie zaskakuje in minus. Bilans 4 mecze i 4 porażki mówi sam za siebie.  Niewielu było takich, którzy wierzyli w sukces podopiecznych Mariusza Tokarczyka.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnosi Ekonom, który po zaciętym spotkaniu minimalnie 4:3 pokonuje waleczną ekipę Pięknych i Młodych.

Piątka kolejki:

Adam Leśniak (Kreatywny Księgowy MG), Mariusz Tokarczyk (Uran

Jakub Curzydło (Alkoboye), Kamil Kuziel (Olimp Team), Kurek Tomasz (Kreatywny księgowy MG).

Strzelec kolejki: Jakub Curzydło (Alkoboye) - 6 bramek.

Po IV kolejkach w klasyfikacji Fair Play prowadzi Copacabana.

W punktacji asyst - Albert Wąsowicz /Alkoboye/

W klasyfikacji na Najlepszego Strzelca prowadzenie objął Dominik Papież /Alkoboye/ - 10 bramek.

EKONOM - PIĘKNI I MŁODZI 4:3 (3:3)

Kamil Śliwa (2), Michał Zelek (2) - Andrzej Górski (2), Kamil Michalik (1).

URAN - FB WOJTAS 4:2 (1:2)

Kamil Tokarczyk (2), Mariusz Tokarczyk (1), Bartłomiej Olchawa (1) - Kamil Kurczab (2).

COPACABANA - BANK SPÓŁDZIELCZY W LIMANOWEJ. Mecz przełożony na dzień  21.12.2022 (VI kolejka)

CARSHOP – ALKOBOYE 0:18 (0:9)

Jakub Curzydło (6), Dominik Papież (4), Albert Wąsowicz (3), Piotr Papież (2), Dawid Papież (2), Adrian Stajnder (1).

OLIMP TEAM - KREATYWNY KSIĘGOWY MG 5:9(2:2)

Kamil Kuziel (3), Sylwester Tokarz (2) - Tomasz Kurek (3), Tomasz Łątka (3), Damian Wsół (1), Sławomir Boczoń (1), Bartłomiej Limanówka (1).