AKS Ujanowice rozpędził się po stracie gola

Opublikowano 08.04.2024 23:20:00 Zaktualizowano 08.04.2024 23:24:10 jaca
0 1055

Liga okręgowa, podhalańsko-limanowska. AKS Ujanowice pokonał Orkana Raba Wyżna.

AKS Ujanowice - Orkan Raba Wyżna 3:1 (0:0)

0:1 Patrick Filipek 57, 1:1 Filip Krzyżak 62, 2:1 Paweł Bukowiec 69, 3:1 Paweł Bukowiec 70.

AKS: Marcin Gwiżdż - Albert Stach, Kamil Lizoń, Adam Grzegorzek (81 Stanisław Pasionek), Rafał Gwiżdż - Dariusz Pławecki (66 Jakub Stach), Karol Śmiałek - Jakub Marmol (87 Daniel Pławecki), Filip Krzyżak (87 Sebastian Oleksy), Patryk Gołąb - Paweł Bukowiec (81 Piotr Janisz).

Pozostali rezerwowi: Kacper Bukowiec (br), Marcin Orzeł

Żółte kartki dla AKS-u: R. Gwiżdż, Śmiałek

Czerwona kartka: Firek (37' w konsekwencji drugiej żółtej, Orkan)

Relacja AKS Ujanowice (Facebook):

W porównaniu do składu sprzed 2 tygodni w składzie zaszły 3 zmiany. Stanisława Pasionka na środku obrony zastąpił wracający po kontuzji Adam Grzegorzek. Nieobecny był strzelec bramki w meczu z Turbaczem Łukasz Bukowiec oraz pauzujący za czerwoną kartkę jeszcze z jesieni Kamil Gawron. Ich miejsce zajęli - nie grający z powodu urazu z Turbaczem Karol Śmiałek oraz Paweł Bukowiec.

Patrząc na bilans spotkań pomiędzy zespołami wiedzieliśmy że czeka nas ciężka przeprawa i nie pomyliliśmy się. Nie do końca zaprezentowaliśmy się tak jakbyśmy chcieli ale ostatecznie 3 punkty zostały w Ujanowicach, a wygranych się nie sądzi.

Orkan dysponował dobrą siłą ataku i częściej w meczu zagrażał naszej bramce - co dziwne więcej klarownych sytuacji miał gdy już grał w osłabieniu. Pierwsza połowa upłynęła bez emocji. Oba zespoły nie mogły przedrzeć się przez dobrze dysponowane defensywy i większość uderzeń oddawana była z dystansu. Dopiero 37 min rozgrzała kibiców gdy mający już kartkę na koncie Firek zahaczył wychodzącego na dogodną sytuację Marmola za co sędzia pokazał mu drugi kartonik i odesłał do szatni. Rywale przez 50 minut musieli sobie radzić w osłabieniu ale do przerwy w ogóle nie było widać abyśmy grali w przewadze.

Po przerwie ruszyliśmy do ataku ale szybko mogliśmy zostać skarceni - strzał Filipka obił jednak tylko naszą poprzeczkę. Próbowaliśmy rozbić wysoko wychodzącą obronę rywali prostopadłymi podaniami ale bardzo dobrze grał bramkarz rywali, który w kilku przypadkach uprzedził przed polem karnym szarżującego Pawła Bukowca. Gdy wydawało się że zaczynamy kontrolować grę straciliśmy bramkę. Albert Stach zwlekał z wybiciem piłki, rywal zdecydowanym atakiem zabrał piłkę razem z naszym zawodnikiem, sędzia jednak puścił grę a rywale wykorzystali wyrwę po prawej stronie i Filipek trafił w sytuacji sam na sam.

Bramka nieco nas przybiła i nie wiadomo jak potoczyłby się mecz gdyby nie uśmiech losu w postaci szybkiego wyrównania. Filip Krzyżak zagrywał płasko z rogu, obrońca pilnujący bliższy słupek ruszył do nabiegającego Kuby Marmola robiąc lukę i piłka kompletnie zaskoczyła bramkarza gości wpadając do siatki.

Chwilę później mógł nas skarcić najgroźniejszy w szeregach gości Filipek lecz spudłował a my decydujące ciosy zadaliśmy 5 min później gdy dwukrotnie do siatki w odstępie dwóch minut trafił Paweł Bukowiec. Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Marmolu a później po dobrym przejęciu w środkowej strefie i prostopadłym podaniu Patryka Gołębia przelobował wysuniętego z bramki Możdżenia. Goście ambitnie grali do końca i mieli jeszcze swoje okazje aby wrócić do gry ale wynik meczu już się nie zmienił i 3 punkty zostały w Ujanowicach.

Po tym meczu dogoniliśmy sobotniego rywala, awansując na 5 miejsce ale ścisk za plecami Zawratu i Jordana jest duży. W tej kolejce nastąpiła też zmiana lidera gdyż Jordan przegrał u siebie 0:1 mecz z Gorcami Kamienica, gdzie w podstawowym składzie w bramce Gorców zagrał wypożyczony z AKS do końca sezonu Krzysiek Puchal. Strata punktów lidera już w pierwszym meczu pokazuje że w tej lidze jeszcze wiele może się zdarzyć.