Agencja Ubezpieczeniowa DORATEX sponsorem drużyny trampkarzy
Wystartowała nowa drużyna: Trampkarze LKS 'Wierchy' Pasierbiec.
Chociaż mecz przegrany z liderem ligi "Krokusem" Przyszowa 0:2 (0:1), spadkowiczem z II ligi, to jednak był to mecz, w którym do końca ważyły się losy spotkania kto wygra.
Druga bramka wpadła gdy weszli do gry młodsi trampkarze i mały bramkarz, który został przelobowany z rzutu wolnego.
Nie mieliśmy za bardzo siły ataku w tym meczu, chcieliśmy bowiem zagrać bardziej defensywnie - zatem "defensywne" role mieli bardziej doświadczeni zawodnicy, a z przodu młodsi i mniejsi - za nich wchodzili czasem jeszcze mniejsi chłopcy (najmłodszy Karol Guzik, 7 lat). Następnym razem zagramy bardziej odważnie z przodu, stawiając przynajmniej na jednego większego piłkarza, który będzie mógł powalczyć coś więcej z rosłymi obrońcami -komentuje trener.
Trener Mateusz Wroński chciał w tym meczu by w grupie 26 zgłoszonych (!) na listę trampkarzy zagrało w dniu - inauguracji nowej drużyny - jak najwięcej chętnych piłkarzy.
Niemal wszyscy zagrali (a kto nie zagrał lub nie mógł grać dostanie jeszcze szansę). Więc jest to swego rodzaju ewenement... drużyna "Wierchów" tak naprawdę mogłaby wystawić 2 drużyny do ligi i byliby jeszcze w składzie... rezerwowi do wejścia!
"Pierwsze koty za płoty";)
Można śmiało stwierdzić, że start był udany - i brakuje jeszcze tylko trochę więcej ogrania w lidze - ale z meczu na mecz to powinno się zmieniać. Tym bardziej, że kilku trampkarzy ma za sobą już udane występy w drużynie juniorów "Wierchów" - którzy, notabene, prowadzą w tabeli III Ligi Juniorów. I powinno to być widoczne na boisku.
Przyszłość "WIERCHÓW"
Ci chłopcy to przyszłość klubu. Zarówno Sponsor strojów DORATEX z Limanowej - pan Zbigniew Szewczyk (ufundował aż 24 komplety strojów w tym 3 bramkarskie), jak i Prezes klubu - Łukasz Wierzycki i trener "Wierchów" Mateusz Wroński, cieszą się, że nowa drużyna pokazała się z dobrej strony... i przede wszystkim tak licznie! (przypominamy, że niektóre drużyny wycofały swoich trampkarzy z ligi z powodu braku chętnych do gry!).
Po meczu trampkarzy - juniorzy
Swój trzeci ligowy mecz w tym sezonie, zagrali juniorzy tych samych drużyn: "Wierchy" vs. "Krokus". Juniorzy "Wierchów" Pasierbiec są - liderem III Ligi Juniorów z aspiracjami do awansu do II Ligi, a z kolei "Krokus" Przyszowa spadkowiczem z II Ligi z chęciami do jej powrotu. Padł ostatecznie wynik remisowy 3:3 (1:3) po bardzo zaciętej walce (8 kartek!).
Ognisko. Rozmowy o nowym Zarządzie Klubu
Po meczu - wszyscy zawodnicy i kibice zaproszeni byli przez sponsora na ognisko - z okazji inauguracji sezonu przez nową drużynę Trampkarzy LKS "Wierchy Pasierbiec", wszyscy przyszli: trampkarze, juniorzy wraz z chętnymi kandydatami do przyszłego Zarządu Klubu (oraz sympatycy) - Zarządu, który planuje się wybrać z rozpoczynającym się nowym rokiem 2013.
Na razie przychodzą do klubu rodzice - osoby chętne do działania w wolnym czasie (widzą że coś się dzieje w klubie), ale też nadal otwarte są drzwi dla wszystkich chętnych, również sponsorów, którzy chcieliby pokazać się, podobnie jak firma "DORATEX-ubezpieczenia" - wspierając klub, gdzie aktualnie trenuje ponad 50 młodych dzieciaków i młodzieży w wieku 7-18 lat. Jest wiele drobnych potrzeb, na które klub nie ma pieniędzy i poszukuje wspierających.
Poszukiwani chętni do Zarządu Klubu i Sponsorzy
Nowy Zarząd zajmie się m.in. podziałem obowiązków (obecnie trener robi tam za 4 osoby), pozyskiwaniem sponsorów, dbaniem o sprawy klubu na zewnątrz, imprezami u siebie, jak np. planowane obchody 60-lecia klubu w 2013 roku, itp.
Warto wiedzieć:
KLUB jako Drużyna odradza się na nowo...
Drużyna LKS "Wierchy" Pasierbiec wciąż jeszcze nie ma drużyny seniorów - która rozpadła się ponad 2 lata temu. Są juniorzy jako KADRA - którzy wskoczyli na ich miejsce 2 lata temu i trampkarze właśnie od tego roku. Juniorzy obecnie radzą sobie bardzo dobrze w III lidze (są liderami: na trzy mecze mają 2 wygrane i 1 remis, w bramkach 19:7). Seniorzy planowani są najpóźniej za 2 lata - utworzą ich... obecni juniorzy (na miejsce juniorów wskoczą trampkarze).
Jedyny taki zaniedbany klub piłkarski - w Gminie Limanowa
To ostatni klub, w którym w ostatnich latach Gmina Limanowa nie może poszczycić się jeszcze inwestycjami na infrastrukturę sportową - bo dookoła są pięknie zmodernizowane kluby. Gmina od dawna zwleka z jego remontem, ale jednocześnie obiecuje modernizację.
Ostatnio trener Wroński nie czekał i z własnej kieszeni odmalował z juniorami kantorek dla sędziów i wstawił meble by można było w normalnych warunkach usiąść, zrobić choćby herbatę sobie, sędziom i dzieciom.
Dotacja na klub jest, ale to wystarcza na minimalne podstawowe utrzymanie, dla drugiej drużyny-trampkarzy nie ma jeszcze dotacji i klub ma nadzieję, że będzie ona od przyszłego roku kalendarzowego.
W sumie, to w tym momencie najbardziej zaniedbany klub sportowy w gminie pod względem inwestycji - a paradoksalnie - klub, któremu mogą pozazdrościć bogatsze w infrastrukturę sportową kluby: ilością chętnych dzieci do gry (nie wszystkie bowiem kluby zgłosiły trampkarzy do gry - z powodu braku chętnych dzieci, a mają takie warunki) oraz czystością utrzymywaną wokół klubu. Piłkarze i trener dbają tu o porządek.
Modernizacja klubu
Gmina Limanowa planuje modernizację stadionu i klubu w przyszłym roku (w sam raz z okazji 60-lecia klubu), takie są zapewnienia od radnych gminy. Wszyscy w klubie mają nadzieję, że te obietnice zostaną spełnione i że wreszcie będą godne warunki do trenowania - tak jak obecnie jest w innych gminnych klubach piłkarskich.
Dzięki sponsorom i oddanych sercem dla klubu ludziom - klub może działać sprawnie i cieszyć się sukcesami swoich podopiecznych, że dzieci i młodzież pożytecznie spędzają czas. W wakacje trampkarze i juniorzy przychodzili 3-4 razy w tygodniu na trening.
Potrzeby w klubie
Potrzeb jest jeszcze wiele (choćby komplet strojów - tym razem dla juniorów) i w ogóle sprzęt sportowy, który zwłaszcza jak piłki, szybko niszczą się na dziurawych siatkach ogrodzenia klubu.
Wszyscy chętni do pomocy proszeni są o kontakt z trenerem "Tusikiem" (Mateusz Wroński) lub poprzez przelanie niewielkiej kwoty... 1 piłka treningowa kosztuje ok. 50-60 zł. (wystarczy choćby taka cegiełka dla dzieci).
podarować grosz na dzieciaki i wesprzeć klub:
Z dopiskiem: Dla LKS Wierchy Pasierbiec
Stowarzyszenie Na rzecz Rozwoju Ziemi Pasierbieckiej
nr konta 52 1240 5123 1111 0010 4168 5980
Można też samemu coś zakupić i przekazać do klubu. Treningi w klubie są do końca września we wtorki i w czwartki: trampkarze w godz. 15:00-17:00 i juniorzy w godz. 17:00-19:00 (stadion w Pasierbcu).
Źródło:
* oficjalna strona klubu: wierchypasierbiec.futbolowo.pl
* strona trampkarzy: wierchypasierbiec-trampkarze.futbolowo.pl
Może Cię zaciekawić
Odnalazł sie cały i zdrowy na północy Polski
Policja zakończyła poszukiwania mieszkańca gminy Mszana Dolna - wczoraj (7 czerwca) odnalazł się cały i zdrowy na północy Polski. W sob...
Czytaj więcejMając aż 3,6 promila i sądowy zakaz znów usiadł za kółkiem
Wczoraj (7 czerwca) około godziny 11:30 na drodze w Słopnicach patrol ruchu drogowego z limanowskiej komendy zatrzymał do kontroli kierującego Sea...
Czytaj więcejZasłabł w kościele, trafił do szpitala
W niedzielę (7 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 11:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia w miejscowoś...
Czytaj więcejKondolencje dla Rodziny i Bliskich
Przedstawiciele lokalnych władz dziękują zmarłemu kapłanowi za wszelkie dobro, trud oraz serce włożone w wieloletnią duszpasterską służbę ...
Czytaj więcejSport
Lider poległ w Jodłowniku, mimo że prowadził już 2:0. Decydujący gol w doliczonym czasie gry.
LKS JODŁOWNIK – PODHALE II NOWY TARG 3:2 (0:1) K. Piechówka 57,60, Węgrzyn 90(+3) – Wojtas 42, Fedor 48. JODŁOWNIK: Staniszewski – Ża...
Czytaj więcejSportowe święto dzieci i młodzieży w Parku Miejskim
Wszystkie biegi odbyły się w bezpiecznych warunkach, na trasach całkowicie wyłączonych z ruchu ulicznego, co pozwoliło najmłodszym w pełni ...
Czytaj więcejPierwszy miesiąc ligi padlowej za nami! Wielkie emocje i awanse w Padel Arenie
Ligowe potyczki dostarczyły kibicom i samym zawodnikom mnóstwo satysfakcji. Mecze rozgrywane były w świetnej, pełnej wzajemnego szacunku atmosfer...
Czytaj więcejSokół Słopnice poważnie zagrożony spadkiem. Kolejarz z wysokim zwycięstwem.
Kolejarz już po pierwszej połowie prowadził dwoma golami. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 4:0. Porażka skomplikowała sytuację Sokoła, kt...
Czytaj więcejPozostałe
Uderzenie gorąca, deszcz i powrót jesiennego chłodu [PROGNOZA]
W najbliższych dniach nad Beskidem Wyspowym dojdzie do ostrego starcia mas powietrza. Warto uważnie śledzić wskazania termometrów i przygotować ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z dubletem w Pradze! Drugie srebro Pucharu Świata dla Polski
Niedzielne zmagania na torze w Pradze rozpoczęły się od prób czasowych (time trial), w których polskie zawodniczki zrobiły to, co do nich należ...
Czytaj więcejZasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejCały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (7)
Pozdrawiam cały zespół piłkarzy i oczywiście Firmę Doratex .