Kościółek uratował punkt Limanovii.

Opublikowano 03.05.2022 14:04:00 Zaktualizowano 03.05.2022 18:51:57 jaca
2 3419

IV LIGA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD: Limanovia walczyła u siebie z Wolanią Wola Rzędzińska.

Po dwóch kolejnych porażkach Limanovia remis z Wolanią przyjęła z szacunkiem, zwłaszcza że wyrównujący gol padł w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jednak w 23 minucie goście zdołali wyjść na prowadzenie. Gospodarze zawodzili głównie w grze ofensywnej. Dopiero w drugiej połowie Limanovia wyraźnie się rozkręciła i wypracowała kilka klarownych okazji na gola. Goście bronili korzystnego rezultatu i próbowali grać z kontry. Dopiero w doliczonym czasie gry Kościółek precyzyjnie uderzyła z rzutu wolnego doprowadzając do remisu.

LIMANOVIA LIMANOWA – WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 1:1 (0:1)

0:1 Mróz 23, 1-1 Kościółek 90(+1).

Od 60 minuty Wołania grała w dziesiątkę (po dwóch żółtych czerwoną kartkę otrzymał Piotr Witek).

Sędzia główny: Igor Wojas (Wadowice).

LIMANOVIA: Mastalerz – K. Mus, Król, Skrzatek, Uchacz (46 Krzyżak) – G. Mus, Kościółek, Kurczab, Wojtaszek (46 Palacz), Matras – Pławecki.

wkrótce więcej...

Komentarze (2)

slakut2455
2022-05-03 20:19:56
0 0
Brakuje doświadczonych piłkarzy. Z całym szacunkiem ale młodzieżowcami w nowej 4 lidze będzie ciężko. Dzięki za walkę. Może los się odwróci i oby było lepiej. 3 mecze, jeden punkt u jedna bramka.
Tusik
2022-05-03 23:15:43
0 3
Z obecnym trenerem i tym trzonem kadry potrzeba z 2 doświadczonych + kilku zdolnych młodych, którzy powalczą o skład. Trzeba min. 2 młodzieżowców na placu gry i z 6-7 w zespole. Mając węższą kadrę, trener też może włączyć zdolnych juniorów na stałe w kadrę by łapali minuty w seniorce i żeby była rywalizacja na każdej pozycji. Są kluby z doświadczonymi zawodnikami i budżetem dwa razy większym niż Limanovia, które muszą walczyć teraz o „życie”. Dlaczego? - nie zawsze jest tak, że jak zainwestujesz w doświadczonych zawodników, to masz pewne miejsce w czubie. Tutaj, po tylu latach w piłce mogę stwierdzić, że najważniejszym kluczem do sukcesu jest TRENER; pomysł trenera, jego podejście do zawodu, do ludzi i swoich zajęć jest kluczem do sukcesu. Można fajnie zbudować kadrę, mieć na papierze gwiazdy, jednak to trener ostatecznie decyduje jak można wykorzystać potencjał zespołu. Dziękujemy za dobre słowa, walka trwa dalej.