Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Dawid Basta poprowadził Limanovię do efektownego zwycięstwa

Opublikowano 21.11.2020 13:23:00 Zaktualizowano 22.11.2020 10:59:02 jaca
0 3447

IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia wysokim zwycięstwem nad Tarnovią zkończyła tegoroczną rywalizację ligową. Bohaterem spotkania był Dawid Basta. Wypracował dwa rzuty karne i zdobył pięknego gola.

Przed meczem symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno Jerzego Golińskiego, byłego piłkarza Limaovii (informowaliśmy o tym: https://limanowa.in/sport/m/45... )

Tarnovia tylko przez pierwsze pół godziny odpierała ataki dobrze dysponowanej Limanovii. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze znaleźli wreszcie sposób na defensywę Tarnovii. Najpierw celne z rzutu karnego uderzył Sebastian Jacak, a po chwili po podaniu Pawła Pławeckiego piłkę w siatce umieścił Mateusz Wilk. Po zmianie stron Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku i zdobyła kolejne dwie bramki.

LIMANOVIA LIMANOWA - TARNOVIA TARNÓW 4:0 (2:0)

1:0 Jacak 33 karny (faulowany Basta), 2:0 Wilk 38 (asysta Pławecki), 3:0 Tokarz 55 karny (faulowany Basta), 4:0 Basta 80 (asysta Majeran).
Żółte kartki: K. Mus, Dara, Krzyżak - Tokarczyk, Mącior, Bałut, P. Nowak, Gucwa, Sulowski. Sędzia główny: Łukasz Kogut (Nowy Sącz).

Limanovia: Mastalerz - Witek, Zwiślan, K. Mus, Dara (65 Krzyżak) - Kurczab (80 Kalisz), Wilk (60 Tokarz), Jacak (75 G. Mus), Basta, Majeran - Pławecki (75 Matras).

Tarnovia: Leśniak - Dydyk (68 Kozdruń), Kubon, Mącior, Łaczyk (66 Plebanek) - Klich, Bałut, Król (46 Gucwa), Kucharczyk (46 P. Nowak) - Tokarczyk, M. Nowak (73 Sulowski).