Opublikowano 27.09.2020 16:13:00 Zaktualizowano 28.09.2020 18:42:57 jaca
3 4410

IV liga, Małopolska-wschód. Limanovia podejmowała u siebie zespół z Brzeska.

LIMANOVIA LIMANOWA - OKOCIMSKI BRZESKO 5:1 (2:0)

1:0 Jacak 8 (karny), 2:0 Tokarz 28, 2:1 Kostecki 55, 3:1 Tokarz 65, 4:1 Witek 71,5:1 Majeran 84.

Limanovia: Wiktor - Witek, Zawiślan, Skrzatek, G. Mus (66 Majeran)  - Kurczab (60 Wilk), Krzyżak (72 Matras), Dara, Basta, Jacak - Tokarz (77 Rosiek).

Okocimski: Jurkiewicz - Stolarz, Kulig, Baran, Czerwiński - Mochel (74 Kotra), Goryczka, Cięciwa, Bury - Duda (46 Kostecki), Wawryka (46 Borowiec, 66 Grochot).

Sędzia: Bartosz Pałetko (Kraków). Żółte kartki: Matras - Mochel, Kulig. Widzów 200.

Przed meczem symboliczną minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Józefa Bindy, byłego piłkarza i działacza sportowego Limanovii Limanowa.

W podstawowym składzie gospodarzy po dłuższej przerwie spowodowanej z kontuzją pojawił się Dawid Basta. Szansę gry od pierwszej minuty po raz pierwszy otrzymał również Mateusz Dara, który dołączy do Limanovii pod koniec sierpnia (w ubiegłym sezonie występował w rezerwach Sandecji Nowy Sącz).

Trener Piotr Kapusta zdecydował również, aby jednym z młodzieżowców (według przepisów w jednej drużynie na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców) był bramkarz. Karol Pietrzak z przyczyn osobistych nie mógł zagrać. Dlatego postawił na 18-letniego Jakuba Wiktora z zespołu juniorów.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 8 minucie w polu karnym sfaulowany został Sebastian Jacak, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. W 28 minucie po podaniu Grzegorza Musa rezultat celnym strzałem podwyższył Sebastian Tokarz.

W drugiej połowie prosty błąd kosztował miejscowych utratę gola. Była to pierwsza stracona bramka przez Limanovię na własnym boisku w obecnym sezonie. Kontaktowy gol dodał przyjezdnym pewności siebie. Jednak trzecie trafienie dla podopiecznych Piotra Kapusty rozwiało wszelkie wątpliwości. Przewaga Limanovii była znacząca i w końcówce gospodarze strzelili dwie kolejne bramki.