Opublikowano 27.01.2020 08:33:00 Zaktualizowano 27.01.2020 08:35:36 jaca
0 4195

III liga koszykówki mężczyzn. Limblach przed własną publicznością pokonał drużynę z Nowego Sącz.

MKS Limblach Limanowa – STK Wikar Nowy Sącz 97:78 (25:22|32:12|16:26|24:18)

Punkty dla Limblachu: Peciak 39, Rykała 11, Kindlik 11, Grzybek 3,  Augustyniak 2 - Piotr Kwandrans 19, Twaróg 10, Młodziński 2, Maciej Hasior 0

W osłabieniu i jednocześnie z nowym/starym graczem Limblach przystąpił do pojedynku derbowego z STK Nowy Sącz. W drużynie gospodarzy nie mógł wystąpić Patryk Kwandrans, Szymon Duda, Wojtek Hasior i Tomek Olczyk. Trener Kwandrans „odkurzył” byłego zawodnika, z ponad 10-letnią przerwą w grze, Piotra Młodzińskiego.

Generalnie MKS spodziewał się łatwej przeprawy z sądeczanami, zwłaszcza, że pierwszy mecz poszedł bardzo gładko. Nie do końca tak wyszło, bo przeciwnicy zdobyli już trochę doświadczenia III-ligowego, dokonali wzmocnienia w stosunku do początku sezonu (Obrzut), a gospodarzom niespecjalnie mecz wyszedł.

W pierwszej kwarcie limanowianie postawili obronę strefową, jednak kilka trójek z rogu boiska spowodowały, że wrócili do skutecznej ostatnio obrony każdy swego. Mimo to pierwsza kwarta była na remis ze wskazaniem na gospodarzy. W drugiej kwarcie na boisko wszedł Piotr Kwandrans i nieco powyjaśniał. Szczególnie swojemu obrońcy, która chyba nie wiedział, że 7-8 metrów od kosza to jedna z ulubionych pozycji rzutowych grającego trenera. Skończyło się na trzech trójkach i rozbiciu STK 32:12.

Duża przewaga uspokoiła, a przez to wprowadziła nieco chaosu w poczynania zawodników z Limanowej. W kolejnej części meczu to sądeczanom szło całkiem nieźle, a gospodarze nie potrafili się sprężyć. Doszło nawet do jednocyfrowej przewagi, jednak limanowianie ogarnęli się i wyszli na IV kwartę z przewagą 13-punktową. W ostatniej części meczu lider tabeli kontrolował spotkanie i dowiózł zwycięstwo z bezpieczną przewagę.

Sądeczanie postawili się Limblachowi przez prawie dwie kwarty. Zrobili duży postęp od początku sezonu. Najważniejszymi zawodnikami w STK są byli gracze Limblachu: Marcin Strzelec (II liga), Adam Strzelec, Tomasz Obrzut, Maksymilian Sławecki.

MKS Limblach zagrał jak na siebie słabe spotkanie. W zasadzie drużyna przejechała przez mecz na plecach Peciaka, Kwandransa i Kindlika. Peciak grał jakby był czołowym zawodnikiem przynajmniej z jednej ligi wyżej, Kwandrans dominował nad przeciwnikami pod koszami a Kindlik pilnował porządku i co jakiś czas ogarniał bajzel boiskowy. Da się zauważyć regularne, dobre występy Twaroga. Rykała, mimo niezłej zdobyczy punktowej regularnie zdzierał farbę na obręczy rzutami z dystansu. Drużyna też nie miała pomysłu na wykorzystanie w ataku najpotężniejszego gracza w lidze, Rafała Grzybka. O ile w obronie był trudny do przejścia, to w ataku nie dostawał zbyt wiele piłek i jedyne punkty ustrzelił z dystansu, w czym jest niezły.

Najciekawszym momentem meczu  był powrót na boisko Piotrka Młodzińskiego, który zdecydował się na wznowienie kariery. Zawodnik jest w bardzo dobrej formie fizycznej a bardzo dynamicznie wykończony kontratak wzbudził wielki aplauz wśród publiczności.

Kolejny mecz MKS Limblach Limanowa zagra na wyjeździe 16.02.2020 r. w Rzeszowie, a tamtejszym AZS Politechnika. Do własnej hali powróci w tym sezonie tylko jeszcze jeden raz, 23.02.2020 r. na mecz z MKS Skawa Wadowice.