Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Limanowski karateka z medalem na Mistrzostwach Świata

Opublikowano 11.12.2019 23:17:00 Zaktualizowano 13.12.2019 07:05:18 jaca
0 5119

Sensei Zbigniew Gągola został brązowym medalistą Mistrzostw Świata IKO Nakamura. Czwarte miejsce zajął inny zawodnik Limanowskiego Klubu Kyokushi Karate (Golden Team) sempai Mateusz Puch.

W Osace (Japonia) odbyły III Mistrzostwa Świata (III International Karate Championships) IKO Nakamura. W zawodach wzięło udział 26 reprezentacji narodowych z całego świata, z wielu organizacji Kyokushin Karate. Organizatorem tego wielkiego wydarzenia było IKO Nakamura na czele z Sosui Makoto Nakamura oraz Daiyho Masanaga Nakamura.

W zawodach najwyższej rangi w organizacji IKO Nakamura wystąpiło dwoje zawodników limanowskiego klubu: sensei Zbigniew Gągola 3 dan, który walczył w kategorii senior masters open +40 lat i sempai Mateusz Puch 1 kyu, który walczył w kategorii senior -70 kg.

Z zawodnikami w Japonii przebywał również shihan Zbigniew Goliński Branch Chief Polska 5 dan (szef oddziału IKO Nakamura w Polsce, a także sędzia mistrzostw, który wielokrotnie podczas turnieju prowadził skład sędziowski na macie).

Zbigniew Gągola zajął wysokie trzecie miejsce w kumite open +40 lat. Po przejściu przez eliminacje, w półfinale stoczył bardzo ciężką walkę z zawodnikiem z Kanady (ponad 150 kg i 190 cm wzrostu). Po porażce w półfinale w kolejnej walce  Zbigniew Gągola nie dał szans przeciwnikowi i ostatecznie uplasował się na 3 miejscu podium.

Mateusz Puch stoczył 3 walki eliminacyjne, które zdecydowanie wygrał nie dając szans przeciwnikom. W półfinale limanowski zawodnik dopiero po werdykcie sędziów przegrał z Japończykiem. W walce o 3 miejsce zabrakło niewiele, ale ostatecznie sempai Mateusz zajął 4 miejsce w kumite senior -70 kg.

Zwieńczeniem pobytu w Japonii była uroczysta Sayonara z udziałem Sosui Makoto Nakamura, Daiyho Masanaga Nakamura, Branch Chief wszystkich krajów, medalistów oraz zaproszonych gości.