Kolejne zdecydowane zwycięstwo Limblachu.

Opublikowano 05.11.2019 08:08:00 Zaktualizowano 05.11.2019 08:12:51 jaca
0 2145

III liga koszykówki mężczyzn. Limblach odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie.

MKS Limblach Limanowa – UKS Regis Wieliczka 85:56 (23:14,16:8,20:17,26:17)

Peciak 31 (1x3), Rykała 17 (3x3), Kindlik 11 (3x3), Patryk Kwandrans 7 (1x3), Grzybek 5, – Twaróg 6, Frączek 4, Olczyk 2, W. Hasior 2, Duda 0, Augustyniak 0, Piotr Kwandrans.

W drugim meczu ligowym, będącym jednocześnie pierwszym we własnej hali, trener Kwandrans miał do dyspozycji praktycznie pełny skład oprócz Bartosza Jasicy i Macieja Hasiora. Do składu powrócił z wypożyczenia (Rosa Radom) Patryk Kwandrans.

Na początku pierwszej kwarty limanowscy zawodnicy zostali zaskoczeni bardzo agresywną obroną wieliczan i szybko zrobiło się nawet 9-2 dla gości. Sygnał trójką do odrabiania strat dał Kindlik, Rykała dorzucił kolejne trzy, a Patryk Kwandrans na sam koniec kwarty dobił gości kolejną.

Przez kolejne trzy kwarty Limblach powiększał swoją przewagę  i skończyło się na 29 punktowym zwycięstwie gospodarzy.

Mecz mógł się podobać, a drużyna z Wieliczki stawiła nieco większy opór limanowianom niż sądeczanie w pierwszej kolejce. Szybkie tempo gry, efektowne akcje, szczególnie Olczyka w obronie,  bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności.

Kolejny mecz MKS Limblach Limanowa zagra na wyjeździe w niedzielę, 10.11.2019 r, z niepokonanym do tej pory KS AGH Korona Kraków. Do własnej hali zawodnicy MKSu wrócą 17.11.2019 r. na pojedynek z AZS Politechnika Rzeszowska.