Opublikowano 09.09.2019 07:27:00 Zaktualizowano 09.09.2019 07:29:51 jaca

V liga, grupa limanowsko-podhalańska. W pojedynku dwóch beniaminków lepszy był ten podhalański. AKS Ujanowice bez punktów w Lipnicy Wielkiej.

Babia Góra Lipnica Wielka - AKS Ujanowice 2:1 (1:0)

1:0 Lach 9, 1:1 R. Kiławiec 53, 2:1 Kłosowski 70.

AKS: M. Gwiżdż - R. Gwiżdż, Augustyn, P. Oleksy, Kołodziej (17 Garbacz) - K. Krzyżak (65 Orzeł), A. Stach, R. Pławecki (50 D. Pławecki), F. Krzyżak (86 Liptak), R. Kiławiec (73 Filipek) - P. Stach.

Przebieg meczu - relacja ze strony AKS Ujanowice.

I połowa

2' - wolny z 20m, strzał mija naszą bramkę

5' - prostopadłe zagranie w nasze pole karne, strzał z pola karnego mija naszą bramkę

6' - dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, obrońcy wybijają piłkę na nogę Pawła Stacha, który uderza z 14m z woleja, piłka zmierzająca pod poprzeczkę trafia w głowę Kiławca i przelatuje nad bramką

9' - 0:1

Przerzut na prawą stronę, Kiławiec daje zbyt dużo czasu obrońcy rywali, który opanowuje piłkę i wstrzela ją przed bramkę, nasi obrońcy zupełnie nie obstawili Lacha i ten mocnym wolejem z 7m trafia do siatki

17' - interweniujący w powietrzu Kołodziej, spadł, mocno uderzając o ziemię i nie był w stanie kontynuować gry. Na prawej obronie zastąpił go Tomasz Garbacz

22' - strzał z 25m obok naszej bramki

26' - P.Oleksy potknął się na piłce na naszej połowie i rywale ruszyli z akcją 3 na 1, na nasze szczęście zawodnik Babiej pospieszył się z decyzją i strzelił sprzed pola karnego niecelnie

31' - strzał głową Alberta Stacha z 16m mija bramkę

36' - wybijamy piłkę z pola karnego ale rywale wstrzeliwują ją z powrotem w jego okolice, strzał z 16m ale po raz kolejny jest on niecelny

41' - strzał głową z 16m mija naszą bramkę

45' - koniec pierwszej połowy, do przerwy 0:1

II połowa

47' - rzut rożny dla Babiej, strzał głową z 10m pewnie złapany przez M.Gwiżdża

49' - zawodnik rywali zbiega z lewego skrzydła w nasze pole karne, wychodzi sam na sam ale jego strzał broni M.Gwiżdż do spółki z interweniującym P.Oleksym

50' - Daniel Pławecki wchodzi za Radosława Pławeckiego

51' - indywidualna akcja zawodnika Babiej, przedziera się przez naszą obronę i będąc na czystej pozycji strzela bardzo niecelnie

52' - żółta kartka dla P.Oleksego za spóźniony wślizg

53' - 1:1 - Rafał Kiławiec ( 3 gol w tym sezonie / 76 gol w barwach AKS )

Długa piłka w okolice pola karnego, Daniel Pławecki powalczył z interweniującym obrońcą i przejął piłkę, dośrodkowanie na 12m skąd Kiławiec trafia głową do siatki

57' - F.Krzyżak oddaje strzał z 35m ale niecelny

61' - prostopadłe zagranie od F.Krzyżaka dochodzi do zaskoczonego Kiławca, do którego dobrze wychodzi bramkarz i nasz skrzydłowy trafia w niego, próbuje jeszcze dobijać ale po zamieszaniu obrońcy wyjaśniają sytuację

64' - uderzenie z ostrego kąta, M.Gwiżdż odbija do boku, rywale kontynuują akcję w okolicy naszego pola karnego i kończą niecelnym strzałem

65' - Bogusław Orzeł wchodzi za Kamila Krzyżaka

68' - dośrodkowanie w pole karne Babiej, obrońcy wybijają przed pole karne, źle przyjmuje piłkę pomocnik gospodarzy i ta spada pod nogi Pawła Stacha, który natychmiast uderza z półobrotu ale niecelnie

70' - 1:2

Podanie w okolice pola karnego na tzw. ścianę, zawodnik gospodarzy wykłada piłkę na 18m i Kłosowski oddaje mocny płaski strzał, M.Gwiżdż zdołał odbić piłkę ale pomimo interwencji wpadła ona przy słupku do siatki

73' - Paweł Filipek wchodzi za Rafała Kiławca

86' - rożny, Michał Augustyn centruje na dalszy słupek, głową zamyka Daniel Pławecki ale jego strzał po koźle mija bramkę

86' - Piotr Liptak wchodzi za Filipa Krzyżaka

92' - kontra Babiej, zawodnik wychodzi sam na sam i zagrywa do partnera którego w ostatniej chwili blokuje nasz obrońca, piłka przelatuje o centymetry od słupka i kończy się tylko na rzucie rożnym

93' - rożny zakończony strzałem z 10m w środek bramki

94' - Liptak zagrywa spod linii bocznej, piłka leci w światło bramki i cofający się bramkarz ma problemy ze złapaniem piłki, niestety żaden z naszych zawodników nie ruszył w ciemno do dobitki bo miał by przed sobą pustą bramkę

95' - długa piłka w pole karne przedłużona głową przez P.Oleksego z czym nie miał problemów golkiper i po tej akcji sędzia skończył mecz, przegrywamy 1:2