Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Spore emocje w meczu Limanovii. Waleczny pojedynek z Wierchami.

Opublikowano 17.08.2019 20:19:00 Zaktualizowano 18.08.2019 22:34:02 jaca
2 3160

IV liga, Małopolska-wschód, 3 kolejka. Limanovia odniosła zwycięstwo po bardzo emocjonującym spotkaniu na trudnym terenie. Beniaminek z Rabki dokonał przed sezonem wielu wzmocnień i uznawany jest za jednego z faworytów rozgrywek. Po trzech kolejkach Limanovia ma na koncie sześć punktów.

WIERCHY RABKA-ZDRÓJ - LIMANOVIA LIMANOWA 2:3 (1:1)

0:1 Jacak 23, 1:1 Ciećko 30, 2:1 Pazurkiewicz 55, 2:2 G. Mus 79, 2:3 Kurczab 87.

Limanovia: K. Pietrzak - Witek, Śmierciak, K. Mus, Krupa (57 G. Mus) - Jacak, Krzyżak (57 Piotr Matras), Kurczab, Basta - Kalisz (88 Pławecki), Tokarz.

Goście podobnie jak w ostatnim ligowym meczu, od początku ruszyli do ataków. Mieli kilka okazji na zdobycie gola, ale wykorzystali tylko jedną. Faulowany był Dawid Basta, a celnie z rzutu wolnego uderzył Sebastian Jacak. Chwila nieuwagi, fatalny błąd w obronie i gospodarze doprowadzili do wyrównania. Do tego gol dodał im pewności siebie, obraz gry znacznie się zmienił. Na początku drugiej połowy Wierchy były już na prowadzeniu, gdy Pazurkiewicz oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Limanovia pokazała waleczny charakter ambitnie dążąc do zmiany niekorzystnego rezultatu. Jej starania zostały nagrodzone w końcówce meczu. W 79 minucie po dośrodkowaniu od Szymona Witka celny strzał oddał Grzegorz Mus. W 87 minucie zwycięskiego gola strzałem z rzutu wolnego zdobył Kamil Kurczab (wcześniej faulowany był Karol Mus).

Gospodarze mieli sporo pretensji do pracy arbitrów. Za częstą i ostrą krytykę decyzji sędziów czerwoną kartkę otrzymał trener Wierchów.