20°   dziÅ› 23°   jutro
Wtorek, 23 czerwca Wanda, Zenon, Albina

Były piłkarz Orkana dyrektorem Akademii Sandecja

Opublikowano  Zaktualizowano 
0 2232

Dyrektorem Akademii Sandecja Nowy Sącz, który w przeszłości występował m.in. w Orkanie Szczyrzyc.

Jako działacza sportowy Wisłocki był przez pewien czas prezesem Wisły Kraków. Rafał Wisłocki jako zawodnik występował w niższych ligach. W 2006 roku trafił m.in. do czwartoligowego Orkana Szczyrzyc, którego trenerem był wówczas Marian Tajduś.

 

Na stronie Sandecji czytamy m.in.:

Zobacz również:

- Bardzo cieszy mnie zatrudnienie specjalisty na tak wysokim poziomie w naszej Akademii. Rafał będzie w głównej mierze odpowiedzialny za sztab szkoleniowy, wdrożenie zintegrowanego systemu szkolenia, wprowadzenie jednolitego systemu gry oraz wyszukiwanie oraz pozyskiwanie talentów z naszego regionu. Będzie także członkiem sztabu szkoleniowego Dariusza Dudka, odpowiedzialnym za łączność pomiędzy Akademią, a zespołem występującym w Fortuna 1 Liga – powiedział Arkadiusz Aleksander.

 RafaÅ‚ WisÅ‚ocki to 34-letni trener piÅ‚ki nożnej pochodzÄ…cy z niedalekiej Ropy. Jest absolwentem krakowskiej AWF oraz podyplomowych studiów na wrocÅ‚awskiej WSZiC. Jego zawodowa kariera zwiÄ…zana jest głównie z Wisłą Kraków, w której przez 12 przeszedÅ‚ od roli stażysty, trenera, koordynatora, dyrektora akademii aż do funkcji Prezesa, najpierw piÅ‚karskiej spółki, a nastÄ™pnie TS WisÅ‚a Kraków. WisÅ‚ocki odbyÅ‚ liczne staże trenerskie w kraju (WisÅ‚a, Garbarnia Kraków) i zagranicÄ… (m.in. Athletic Club, Benfica Lizbona, PAOK Saloniki, Bayer Leverkusen, ASSE Saint-Etienne, Dinamo Zagrzeb, belgijska federacja KBVB+KAS Eupen, PSV Eindhoven), byÅ‚ też uczestnikiem i prelegentem na konferencjach szkoleniowych. Przez kilka lat współpracowaÅ‚ z Uniwersytetem JagielloÅ„skim w zakresie prowadzenia zajęć piÅ‚karskich, a także praktyk w klubie sportowym dla studentów psychologii.

Źródło: własne/Sandecja.pl

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy pod tym artykułem - bądź pierwszy
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Były piłkarz Orkana dyrektorem Akademii Sandecja"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in