Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus

Niebezpieczny Płomień mecz na szczycie zamienił w koszmar rywali

Opublikowano 21.02.2021 10:32:00 Zaktualizowano 22.02.2021 08:14:46 jaca
0 1750

II liga tenisa stołowego. Po długiej przerwie spowodowane sytuacją epidemiologiczną do rywalizacji wrócili tenisiści stołowi. Już na początek UKS Płomień Limanowa musiał się zmierzyć z liderem rozgrywek. Mecz dwóch czołowych drużyn zakończył deklasacją przyjezdnej ekipy. Warte odnotowania jest występ w limanowskim zespole Alberta Golonki. Trener i prezes klubu wrócił do gry po czterech latach. Dał bardzo dobry przykład, bo wygrał swój pojedynek.

Limanowianie wygrali z Karpatami Krosno aż 9-1. Na stronie internetowej rozpromienionego zwycięstwem Płomienia czytamy:

- Mecz rozpoczął się od dwóch pewnych zwycięstw zawodników Płomienia. W pierwszym spotkaniu na stole numer jeden po pierwszym przegranym secie, kolejne trzy padły łupem Bartosza Sułkowskiego. Dawid Kosmal podwyższył prowadzenie na 2-0 pokonując Michała Jurczaka bez straty seta. Pierwszy mecz w tym sezonie po czterech latach przerwy w rozgrywkach drugiej ligi zanotował trener i prezes klubu, Albert Golonka a po drugiej stronie stołu stanął Szymon Sporek. Jego spotkanie miało podobny przebieg jak spotkanie Bartosza. Po pierwszym, przegranym secie, po wielu widowiskowych akcjach wygrał kolejne odsłony i wynik stał się bardzo optymistyczny dla Płomienia.  W kolejnej partii Jakub Michalczyk po dwóch wygranych setach, stracił dwa kolejne, aby w decydującej rozgrywce powrócić do swojej świetnej gry i limanowska drużyna prowadziła już 4-0.

W meczach deblowych obie drużyny podzieliły się punktami. Para Dawid Kosmal i Bartosz Sułkowski pokonali Szymona Sporka i Jacka Flaumenhafta 3-1, a Jakub Michalczyk z Pawłem Błąkałą ulegli Jakubowi Chmielowskiemu i Michałowi Jurczakowi 1-3.

Kolejną partią singlową na pierwszym stole był zacięty pojedynek pomiędzy Bartoszem Sułkowskim i Jakubem Chmielowskim, który zakończył się zwycięstwem Bartosza 3-2. Dawid Kosmal w swoim pojedynku z Szymonem Sporkiem stracił jednego seta i Płomień prowadził już 7-1. W ostatnich spotkaniach Jakub Michalczyk pokonał Jacka Flaumenhafta 3-1 a Paweł Błąkała w pięciosetowym pojedynku okazał się lepszy od Michała Jurczaka, kończąc spotkanie zwycięstwem zawodników z Limanowskiej drużyny rewelacyjnym wynikiem 9-1. Dzięki temu znacząco wzrastają szansę w walce Płomienia o udział w rozgrywkach wyższej klasy rozgrywkowej (I liga) w kolejnym sezonie.

Serdecznie dziękujemy głównym sponsorom klubu: Burmistrzowi Miasta Limanowa – Władysławowi Biedzie, firmie Joniec – Mieczysław Joniec , Gold Drop –  Stanisław Gągała, ASB Construction – Andrzej Biernat, firmie Midrew – Paweł Michura,  firma Aga Sport – Bożena Waldowska, firmie Laskopol – Roman Dudek oraz wszystkim firmom i osobom, które wspierają działalność naszego klubu: Mechanika Diagnostyka Pojazdowa – Wajda , firmie Doratex, MZGKiM Limanowa , firmie BdArt, firmie Delikatesy Centrum Łososina.

Płomień jest wiceliderem, do drużyny z Krosna traci dwa punkty, ale ma o jeden mecz rozgrany mniej.