Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta

Szóste miejsce na Mistrzostwach Świata

Opublikowano 14.02.2021 11:15:00 Zaktualizowano 14.02.2021 11:18:00 jaca
0 725

Wczoraj podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznych w kategorii juniorów i młodzieżowców Vuokatti (Finlandia) odbył się bieg sztafetowy. Wśród juniorek reprezentacja Polski zajęła 6 miejsce.

Sztafeta juniorek rywalizował na dystansie 4x3,3 km. Dwie pierwsze zmiany są rozgrywane stylem klasycznym, kolejne dwie stylem dowolnym. Sztafeta juniorek w składzie (według kolejności startu) Daria Szkurat, Monika Skinder, Karolina Kukuczka i Karolina Kaleta zajęła szóste miejsce ze stratą do złotych Szwedek wynoszącą 1:39,2 minuty.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej brąz w sprincie techniką klasyczną wywalczyła pochodząca z Kasiny Wielkiej, Karolina Kaleta. Na najwyższym stopniu podium stanęła wówczas Monika Skinder.

Źródło: PZN/własne