10°   dziś 14°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard

Opublikowano 21.10.2019 07:29:00 Zaktualizowano 21.10.2019 07:32:17 jaca
0 2555

V liga, limanowsko-podhalańska, 10 kolejka. AKS Ujanowice ma opinię najbardziej nieobliczalnego zespołu w lidze, bo bardzo dobre mecze przeplata ze słabymi. Przed tygodnie AKS przegrał u siebie z LKS Szaflary 2-6, a wczoraj wygrał na wyjeździe z Jarmutą Szczawnica. Rywale do tej pory mieli komplet punktów na swoim koncie.

Z porażki Jarmuty cieszy się m.in. Sokół Słopnice, który dzięki temu zrównał się punktami z liderem.

JARMUTA SZCZAWNICA - AKS UJANOWICE 2:4 (1:2)

0:1 M. Augustyn 23, 1:1 Wiercioch 40, 1:2 P. Kmiecik 43, 2:2 Weber 57, 2:3 P. Oleksy 66, 2:4 Janisz 78.

AKS: M. Gwiżdż - M. Augustyn, P. Kmiecik, P. Oleksy, R. Gwiżdż - A. Stach, K. Krzyżak (85 Gołąb),  Pławecki (90 Liptak), F. Krzyżak, Kiławiec (72 Garbacz) - Janisz.

Przebieg meczu

I połowa

4' - Kmiecik uderza z wolnego z 35m próbując lobować wysuniętego bramkarza ale piłka mija bramkę

17' - dośrodkowanie z boku w nasze pole karne, mijają się z piłką napastnik oraz nasz bramkarz, ale piłka na nasze szczęście mija bramkę

18' - Janisz uderza z 30m obok bramki

20' - Kiławiec uderza z 20m minimalnie obok prawego okienka bramki

23' - 1:0 - Michał Augustyn ( 1 gol w tym sezonie / 2 gol w barwach AKS )

Wolny z prawej strony, Michał Augustyn uderza mocno w kierunku dalszego słupka a piłka wpada za kołnierz bramkarzowi.

25' - Pietrzak strzela z ostrego kąta, M.Gwiżdż odbija jego strzał

27' - wolny z 20m, strzał nad murem ale Marcin Gwiżdż końcami palców paruje piłkę na słupek

28' - żółta kartka dla zawodnika Jarmuty za niebezpieczny faul

32' - strzał Piotra Oleksego z 25m ponad bramką

33' - wolny z 25m, mocne uderzenie obrońcy Jarmuty, M.Gwiżdż piąstkuje

37' - strzał z 20m z którym spokojnie radzi sobie Gwiżdż

38' - wolny z 30m, mocny strzał pod poprzeczkę, M.Gwiżdż przenosi piłkę na rzut rożny

39' - z rogu piłka zagrana na 16m, strzał niecelny

40' - 1:1

Przy próbie wybicia piłka zostaje pod podeszwą Kmiecikowi, przejmują ją rywale, prostopadłe zagranie górą za naszych obrońców, Wiercioch sam na sam strzela w długi róg a piłka odbija się od słupka i wpada do bramki

43' - 2:1 - Piotr Kmiecik ( 1 gol w tym sezonie / 93 gol w barwach AKS)

Po aucie Kiławiec zagrywa bardzo wysoką piłkę do której w polu karnym skacze Kmiecik i trafia głową idealnie w prawe okienko

45' - wolny z bocznego sektora, ostro bita piłka sprawia problemy zasłoniętemu M.Gwiżdżowi, który odbija ją, dobitka z 10m po palcach naszego bramkarza trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole i jeszcze jedna dobitka z 18m mija naszą bramkę

46' - strzał z narożnika pola karnego obok naszej bramki

47' - koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:1

II połowa

48' - żółta kartka dla zawodnika Jarmuty za brzydki faul

53' - dośrodkowanie Rafała Gwiżdża spod końcowej linii dolatuje na przeciwną stronę do Filipa Krzyżaka, który strzela z półwoleja ale strzał mija bramkę

55' - płaskie dośrodkowanie na 5m, napastnik Jarmuty strzela "krzyżakiem" ale nie trafia w bramkę, wybijamy piłkę ale za krótko i z 12m strzala Pietrzak ale fatalnie pudłuje

57' - 2:2

Dośrodkowanie z rożnego na dalszy słupek. Nasi zawodnicy zapomnieli o Weberze, który zamknął wolejem i trafił do siatki

59' - długa piłka za plecy obrońców, zgranie na 16m, strzał w środek z którym radzi sobie M.Gwiżdż

60' - kolejna długa piłka i strzał z 12m, M.Gwiżdż odbija piłkę

66' - 3:2 - Piotr Oleksy ( 4 gol w tym sezonie / 20 gol w barwach AKS)

Z rożnego na dalszy słupek zagrywa F.Krzyżak a głową do siatki trafia Piotr Oleksy

68' - strzał Kiławca z 20m ale w środek bramki

71' - dośrodkowanie z prawego skrzydła, strzał głową z 10m mija naszą bramkę w bezpiecznej odległości

72' - Tomasz Garbacz wchodzi za Rafała Kiławca

75' - żółta kartka dla zawodnika Jarmuty za krytykę orzeczeń sędziego

78' - 4:2 - Piotr Janisz ( 2 gol w tym sezonie / 73 gol w barwach AKS)

Z rogu na 5m dośrodkowuje M.Augustyn, Janisz uprzedza bramkarza i z 4m trafia głową do siatki

84' - obrońca zagrywa głową w stronę bramkarza, do piłki rusza Janisz, który jest nieco szybszy ok golkipera, próbuje lobować ale trafia w bramkarza i piłka wychodzi na rzut rożny

85' - Patryk Gołąb wchodzi za Kamila Krzyżaka

91' - Piotr Liptak wchodzi za Radosława Pławeckiego

92' - dośrodkowanie na dalszy słupek, strzał głową, M.Gwiżdż odbija świetnie na róg

93' - dośrodkowanie z rożnego na dalszy słupek, zamknięcie strzałem który przelatuje nad naszą bramką

94' - żółta kartka dla zawodnika Jarmuty za dyskusje

95' - sędzia kończy spotkanie, 3 punkty jadą do Ujanowic