12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
2168

Wydarzenia

PRZYSZOWA

konto usunięte 2015-10-13 13:23:43
Szanowni Państwo i jak się mają sprawy w naszej Przyszowej ?? Inwestycje już rozpocete??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-13 13:24:43
Myjnia już gotowa ??? Ciekaw jestem kiedy bedzie można tam karawany umyć:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PRN 2015-10-13 17:39:13
Pytasz jak się mają sprawy w Przyszowej. Smutno.

Już wiele napisano na temat jak działa nasz Urząd Gminy. Gdyby jednak ktoś nie wiedział przypomnę. Pani Wójt wystąpiła z pismem do proboszcza o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie usytuowania inwestycji Pana N.- konkretnie zgody na dosunięcie do drogi gminnej. Wydawało mi się, że znam ustrój w Polsce. Wygląda na to ramach działań przed wyborami ustrój zmieniono i mamy Państwo kościelne? Proboszcz ochoczo zwołał zebranie. Dzwonił około 22 w nocy do uczestników i informował, że następnego dnia odbędzie się spotkanie rady parafialnej. Dlaczego dzwonił proboszcz w sprawie drogi gminnej nie wiem. Jak wybrał uczestników też nie. Inwestor przed spotkaniem na plebanii odwiedzał uczestników. Czy coś obiecywał i wywierał nacisk , pewnie tak. Podczas spotkania radny Biedroń ( PIS) przedstawił stanowisko inwestora. Dlaczego nie stanowisko mieszkańców. Odbyła się dyskusja. Wniosek poddano pod głosowanie. Sprzeciwił się Sołtys i jeden z członków Rady Parafialnej.

Sekretarz Gminy sporządził protokół zebrania, który został sfałszowany. Do wiadomości Księdza Proboszcza i Pana Bronka -poświadczenie nieprawdy jest karalne.
W protokole rady parafialnej napisano, ze jednogłośnie wyrażono zgodę na usytuowanie inwestycji dwa metry od drogi gminnej. No tak Sołtys wybrany w wyborach to jest nikt. Jego głosu nie ujęto. Dlaczego Sekretarz gminy pisał protokół z posiedzenia Rady Parafialnej ? Protokół w takiej formie przekazano Pani Wójt i ta wyraziła zgodę na dosunięcie budynku do drogi. No cóż zmieniono ustrój . Panie Bronku i inni uczestnicy spotkania– czy warto? Spotkacie się Państwo w kościele i na cmentarzu z mieszkańcami Przyszowej. Proszę wierzyć, jeśli na Państwa widok nie spluną to zrobią to tylko ze względu na dobre wychowanie.

Sołtys i Rada Sołecka czym prędzej zwołali zebranie. Napisali protokół i przekazali Pani Wójt, że nie zgadzają się na dosunięcie inwestycji . No i co z tego, ze napisali. Niech se głupie chłopy i baby piszą. Nie otrzymali odpowiedzi z Urzędu Gminy. Nie zgodne z prawem, czy tylko to? Inwestor dostał pozwolenie na dosunięcie do drogi. Nowy ustrój likwiduje sołtysa i radę sołecką jeśli nie zgadza się z panem, wójtem i plebanem. Konsultacje społeczne w sprawie drogi gminnej na plebani. No cóż mafia sycylijska też miała swoich mentorów.....

Jaki interes ma parafia, żeby budować myjnię samochodową i dom weselny przy samym cmentarzu. Parafia interesu nie ma , ale ktoś pewnie miał .... Mieszkań nas co dzień korzystający z drogi gminnej koło cmentarza mogą zapłacić to życiem. Spokój zmarłych i tych co się za nich modlą. … No cóż wyższe cele wymagają poświęceń.

No tak w naszym kościele tak miło posłuchać o patriotyzmie, walce z układami . Który kandydat na posła właściwy. Odpowiem- ten co da większą kaskę za reklamę. U nas działa w najlepsze koalicja PIS PSL stara komuna PZPR i Rada Parafialna. Płakać się chce.

Od nas jednak zależy czy pozwolimy sobie wejść na głowę .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-13 22:13:18
Jeżeli to co napisałeś jest prawdą to chyba jestem głupi , bo nie rozumiem czemu konsultacje społeczne miał przeprowadzać proboszcz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
bog1991 2015-10-14 00:37:35
Same dziwne rzeczy się dzieją w tej naszej Przyszowej....mieszkańcy już nie mogą decydować o losach wsi, wszystko jest ustalane po cichu żeby mało osób wiedziało i nie było sprzeciwu....za dużo "mądrych" osób się znalazło co sami podejmują decyzje za mieszkańców i takie są tego efekty jakie teraz możemy obserwować w centrum naszej wsi, po prostu szkoda słów....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-14 11:39:11
Normalny i PRN - odnoszę wrażenie, że jesteś jedną i tą samą osobą..... Inicjujesz temat pod jedną postacią, a potem rozwijasz, jako druga osoba.
Potem czekasz, jak i kiedy podłączą się inni.
Sprawa jest ciekawa, ale sposób reagowania nie do końca "Normalny" panie (pani) Normalny, czy też PRN. Są łamane przepisy, to zgłoś o nieprawidłowościach do właściwych organów. Możesz też jawnie i publicznie zainicjować zebranie wiejskie, gdzie osoby o podobnych poglądach coś wymyślą razem i podejmą działania....
Jeżeli nie masz pomysłu, jak sam to rozwiązać, to skorzystaj z pomysłów innych, a nie dręcz się i nie pisz bez końca o tym samym, bo obnażasz swoją bezradność, albo stajesz się niewiarygodnym pieniaczem.
To taka moja sugestia.....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-14 11:49:14
Nie mam nic wspólnego z PRN ,,, A to pierwsza dyskusja jaką tu rozpocząłem:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-14 12:02:08
No dobrze "Normalny". A jaki jest cel wywołania dyskusji?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-14 16:48:47
Jestem ciekaw co dzieje się w mojej Przyszowej, a ze nie mieszkań tam teraz to pytam o postęp inwestycji;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-14 17:27:20
@PasazerLinii8
A co Ty właściwie wnosisz do dyskusji w tym wątku?
Oprócz pouczanie kogoś kompletnie nic.
To, że ktoś informuje resztę, w jaki sposób ktoś próbuje zrobić "przekręt" to tylko "szacun".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-14 19:46:24
Mi tylko smutno, że władze gminy mają opinie Przyszowian głęboko w poważaniu, a jeżeli ta nowa inwestycja istotnie powstanie 2 metry od drogi to poziom bezpieczeństwa na drodze wiodącej do Sołtysa będzie równy zeru
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-14 23:56:52
@dawca123
Jak już Ci wcześniej napisałem , nauczy Ty się pisać i potem wróć na forum, jakaś netykieta obowiązuje. A , no i jeśli chodzi o nowoczesność , to twój idol nowoczesności i postępu, ksiądz miał Cię nauczyć właściwego używania komputera , a co za tym idzie poprawnego pisania i używania poprawnej składni, ale widzę , że to Was przerasta.
Jeśli chcesz trollować ,to idź na "łonet" .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-15 08:31:06
@matti25
Zauważ, że moim celem nie było wnoszenie czegokolwiek do dyskusji. Zauważ też, że nie ma w mojej wypowiedzi stronniczości... Gdybyś uważniej zinterpretował mój wpis, to bez zbędnej złośliwości stwierdziłbyś, że nie ma w tym niczego złego. Propozycja zgłoszenia o nieprawidłowościach, podejmowanych przez pewne osoby, czy przedstawicieli organów samorządowych, do instytucji, zajmujących się ściganiem, jest właściwą drogą.
Samo pisanie dla pisania na forum, niczego nie wnosi i nie zmienia. Część czytelników ma fajną pożywkę, ale winni "zamieszania" dalej mają się dobrze. Tak więc komu zaszkodzisz lub pomożesz poprzez pisanie na forum?
I tak na marginesie, zamieściłeś uwagę wobec osoby o nicku dawca123. Akurat tego wpisu nie widzę na forum. Być może moderator strony go usunął. Nie znam więc treści, zamieszczonej przez tą osobę, ale masz uwagi do poziomu pisania i stylistyki. Nie twierdzę, że nie masz racji, ale popatrz na swój wpis i przyznaj, że sam "popełniasz" literówki. Wyciągnij wnioski - każdemu może się to zdarzyć.
Pozdrawiam i więcej serdeczności życzę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-15 09:16:29
@Pasazerlinii8
>>>I tak na marginesie, zamieściłeś uwagę wobec osoby o nicku dawca123. Akurat tego wpisu nie widzę na forum. Być może moderator strony go usunął. Nie znam więc treści, zamieszczonej przez tą osobę, ale masz uwagi do poziomu pisania i stylistyki. Nie twierdzę, że nie masz racji, ale popatrz na swój wpis i przyznaj, że sam "popełniasz" literówki. Wyciągnij wnioski - każdemu może się to zdarzyć.<<<

Nie ma już tego postu, bo moderator usunął - sam zgłosiłem ten post do usunięcia, i nie chodziło w nim o literówki, ale o błędy gramatyczne, stylistyczne i ortograficzne.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-15 10:27:42
Działka jest prywatna i tego już nie zmienimy, Wskutek polityki GS i bezradności władz gminy jak i grupy inicjatywnej, która miała obronić centrum Przyszowej przed wykupem przez osobę prywatną rzeczone centrum wsi przeszło we władanie inwestora prywatnego. Mleko się rozlało, zaczyna się budowa, nie zazdroszczę Panu . tej inwestycji. Niemniej bulwersuje mnie tylko fakt, iż sprawy ważne dla wsi podejmuje się na plebani, przepisy prawa budowlanego nie są dla wszystkich jednakowe i ikt ie szanuje tego, że w pobliżu myjni i domu weselnego znajduje się cmentarz,,,,nawet w dużych miastach obok cmentarzy nie buduje się miejsc przeznaczonych dla rozrywki , ot taka polska tradycja, że zmarłym należy się poszanowanie !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-15 13:00:26
Inspektorat w Limanowej udzielił informacji :
Zarządca drogi może wyrazić zgodę na zbliżenie budynku do drogi, nie obowiązuje w tym przypadku odległość 2 m , nie ma innych przepisów , które zabraniałyby budowy w tym przypadku. Jednakże inwestor musi mieć pisemną zgodę na takie przesunięcie obiektu do drogi.
Można jeszcze zgłosić do nadzoru o zbadanie prawidłowość budowy podając: inwestora,obiekt, miejscowość, nr działki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-15 14:05:51
Errata:
Droga jest gminna i pani Rzadkosz , jako zarządca drogi,wystawiła/wyraziła zgodę na przesunięcie budynku do granicy drogi - informacja za UG Łukowica.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
ALUN 2015-10-15 17:23:33
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Budować może ale jest pewien detal o którym warto wiedzieć.
Jest strefa ochronna cmentarza 50 metrów. Obiekt w którym jest żywność nie może być położony bliżej. Obiekt a nie pomieszczenie w obiekcie. Tak więc jeśli Pan N. buduje bliżej to nie będzie tam sklepu spożywczego i domu weselnego. AU!!!!!! Tutaj nadzór budowlany nie ma nic do rzeczy.

Zanim odbył się przetarg potencjalny inwestor podając numery działek, które są własnością Pana N. wysłał zapytanie do właściwego organu czy możliwa jest inwestycja polegająca na budowie nowego, lub rozbudowie istniejącego obiektu usługowo- handlowego ze sklepem spożywczym w odległości mniejszej niż 50 metrów od cmentarza. Odpowiedź. "
Zdaniem organu, realizacja inwestycji będzie niezgodna przepisami odrębnymi tj. z wymaganiami określonymi w § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Gospodarki Komunalnej z dnia 25 sierpnia 1959 r. w sprawie określenia jakie tereny pod względem sanitarnym są odpowiednie na cmentarze (Dz.U. nr 52, poz. 315 ze zm.), gdyż teren przeznaczony pod inwestycję jest położony zbyt blisko cmentarza.

Ha, ha, ha. Zgłosi się zagrożenie epidemiologiczne do Państwowego Inspektora Sanitarnego i żaden koleś nie pomoże, bo na to są specjalne procedury. Już mnie boli brzuszek po zjedzeniu jogurtu który tam kupię.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-15 17:36:45
Nie wprowadzam nikogo w błąd. Takie informacje dzisiaj uzyskałem , dzwoniąc do w/w instytucji. Można jeszcze zażądać od UG Łukowicy dokumentu , który wyraża zgodę na budowę - umowy są jawne i podlegają udostępnianiu każdemu, kto złoży zapytanie.

Nie chce nic pisać na temat Nadzoru Budowlanego, ale każdy wie, jak tam interpretują przepisy budowlane.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PRN 2015-10-15 22:29:16
W trakcie robót ziemnych wczoraj Pan N. podkopał drogę do sołtysa. Oberwała się ziemia. Podmyło asfalt. Skorupa jest ale pod drogą dziura. Wbili kilka prętów, położyli deskę i git. Dziura w drodze gminnej...... Ale pech a tu nadal pada. Kto naprawi?. Kto?- głupie pytanie- Pani Wójt. Nikt nie widział. Nikt nie zgłosił - do gminy, starostwa, nadzoru budowlanego . Na co czeka Pani Wójt i sołtys. Kolesiostwo.... nie, mafia.
Sołtysie czeka Pan aż całkiem przerwie drogę lub co gorsza kawałek cmentarza wjedzie do wykopu. Niech ktoś się zabije bo co innego nie jest w stanie Pana otrzeźwić. Tam chodzą Pana wnuki. Pomyślał Pan o ich bezpieczeństwie?? Albo Pan coś zrób albo zrezygnuj ze stanowiska. Zabiegał Pan o nasze głosy. Wstyd. Jest Pan taki sam jak cała reszta.... To, że Pan odezwał się na plebani to zbyt mało.

Ktoś usilnie pytał dlaczego piszę. No cóż , po to jest forum. Nasze wpisy czytają w całym powiecie. Nie każdy ma taki dostęp do tylu informacji. Piszę o tym o czym wie sołtys, proboszcz, radni, rada sołecka , poseł -ich pytajcie dlaczego nie dokonali zgłoszeń do właściwych organów, po to są. Piszę, bo to co dzieje się w Przyszowej to gotowy materiał do kabaretu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
zenek1 2015-10-16 07:27:42
PRN ,To nie jest materiał do kabaretu , chociaż też można śmiać się przez łzy .To jest materiał do CBA , ktoś powinien przeglądnąć PAPIERY w kilku urzędach , dać możliwość wypowiedzieć się mieszkańcom -co sądzą o tym i jak są traktowani ,w ICH SPRAWIE. ,GDZIE ZAPADAJĄ DECYZJE I KTO TYM STERUJE!!!!!!
Milczenie sołtysa mnie nie dziwi , przecież nikt z gminy nic jeszcze mu nie napisał , a sam od siebie nie jest zdolny wypowiedzieć jednego słowa .Tak wygląda chodzenie na smyczy .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-16 08:18:47
@PRN
Robisz zawieruchę na blogu, ale nie ruszysz swoich "4 liter", żeby zadziałać. Twierdzisz, że o wszystkim wiedzą:sołtys, radni, proboszcz, poseł, etc., ale na nich przecież narzekasz!!! To na co liczysz, że będą dołki pod sobą kopać?
Przestań się użalać nad wszystkim, a chyba najbardziej nad swoją niemocą, tylko zrób coś, aby wreszcie przerwać ten "łańcuch" nieprawidłowości. Masz do tego prawo, a w niektórych przypadkach nawet obowiązek. Boisz się? Nie chce ci się? Lepiej, żeby inni cię wyręczyli? Jesteś mocny na forum, bądź mocny w życiu, działaniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-16 09:32:52
PRN to nie jest materiał do kabaretu tylko to już jest KABARET. Nie mieszkam w Przyszowej, ale niektóre sprawy trochę znam i śledziłam. Problemem mieszkańców Przyszowej ( i nie tylko Przyszowian) jest brak odważnego bronienia własnych racji, w tym także i takich, które nie są zgodne z tym co chce proboszcz. Trudno, niestety, przekonać ludzi, a szczególnie starszych, że proboszcz to przecież nie Bóg i TO NIE OD PROBOSZCZA ZALEŻY CZY TRAFIĄ DO NIEBA. Zatem, mogą mówić co im się nie podoba, mogą rozliczyć działalność Rady Parafialnej, mogą zechcieć te Radę zmienić, mogą zapytać proboszcza dlaczego uzurpuje sobie przywilej wypowiadania się w imieniu mieszkańców, mogą zapytać Wójtową dlaczego pismo kieruje do proboszcza (kuriozalne!), mogą zmienić proboszcza, ba można nawet pozbawić Wójtową ciepłej posadki …etc. Tylko, że się boją ,bo układy, bo w urzędzie trzeba sprawę załatwić, bo wszyscy się znają, bo to wymaga odwagi użycia swojego nazwiska, bo to wymaga zaangażowania, bo to wymaga powiedzenia proboszczowi nie. I ten brak wiedzy przyczynia się do wycofania z życia publicznego, do bycia łatwym do manipulowania materiałem – i to wykorzystuje proboszcz, wójtowa, Państwo N, a nawet ( co jest szczególnie żenujące) niektórzy przed wyborami ( bo to przecież wieś i naiwni górale). I to właśnie jest chodzenie na smyczy panie zenek1
A tak a propos @PasazerLinii8 może wszyscy piszący zaczną działać, a nie tylko krytykować. :-*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PRN 2015-10-16 14:16:49
Wiele osób dałoby wiele, żeby dowiedzieć się kim jestem.... Walczę jak potrafię, przekazuję informację. Ot, takie dziennikarstwo śledcze. Nie jest moim zamiarem robienie zadymy, ale faktycznie moje wpisy uaktywniają innych.
Miało być tak- dogadamy się , postanowimy, zrobimy, skorzystamy a potem publicznie powiemy jakimi to jesteśmy lokalnymi patriotami. Gdyby coś wyciekło- ludzie pogadają i za chwilę będzie ok. Członkowie Rady Parafialnej, radni, sołtys, inwestor, jego żona, proboszcz- toż to wszyscy zacni obywatele, praworządni Ho! Ho! Niektórzy to nawet robią z siebie bohaterów, jak to bronili interesu Przyszowej. Proboszcza też wmanewrowali. Piszący na forum to przeciwnicy kościoła. ..

Problemem jestem ja, bo o tym piszę, bo podaję fakty o których lepiej żeby sąsiedzi nie wiedzieli. Bo wstyd, żeby ktokolwiek wiedział. Pytam się tylko, dlaczego mają nie wiedzieć. Dlaczego sami się tym nie chwalicie, przecież nie robicie nic niestosownego. Działalność publiczna podlega ocenie...... Dlaczego, jeśli wyszło na jaw, że jest sfałszowany protokół z posiedzenia Rady Parafialnej nikt tego nie sprostował. Minęło trzy tygodnie.... Bo to było zamierzone, tyle tylko, że nikt o tym miał nie wiedzieć.

Czy mogę coś zrobić. W pojedynkę nic.

Rada Sołecka podjęła uchwałę przekazała Pani Wójt. Zamiast pisemnej odpowiedzi Sołtys dostał op......l od Pani Wójt. Co zrobił. Nic. Powinien zrezygnować z funkcji (gdyby miał honor), zwołać zebranie wiejskie, napisać odwołanie do RIO lub zawiadomić prokuraturę. Nie jestem sołtysem. To samo Rada Sołecka. Radni... Pan Biedroń zna stanowisko mieszkańców. Był na wszystkich zebraniach wiejskich. Główny budowniczy Pana N. i chyba częściej bywa na plebani niż sam proboszcz. Przekonywał, że jest strefa ochronna 50 metrów od cmentarza. Kiedy kłamał. Zawsze. … Inni Radni.... Przecież oni wszyscy byli na plebanii, to oni głosowali w moim imieniu. Pojadę do biskupa- też w moim imieniu decydowała Rada Parafialna.
Naruszane są przepisy prawa budowlanego i decyzja wydana jest niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Można sprawdzić na stronie UG. Należało złożyć odwołanie. Kto to może zrobić. Strony czyli zarządca cmentarza ( proboszcz), zarządca drogi ( Pani Wójt), sąsiedzi ( sołtys), strażacy (PSL) . Toć to cały czas ta sama klika... Niektórzy mówią, chłop kupił jest jego , ma prawo budować. Ale dlaczego mój wychodek musi być 6 metrów od drogi a jego budowa 4500 metrów kwadratowych, wysoka na 17 metrów plus wieżyczka - nie. Spróbuję. Napiszę do gminy, ta do proboszcza , ten zwoła PILNE zebranie i mój wychodek będzie pięknie prezentował się przy drodze. Ogrodzenie inwestycji jest przy samiutkiej drodze-moje należało odsunąć. Chyba zmienię żonę… Przepraszam Cię kochanie, trochę mnie poniosło.

W ubiegłym tygodniu podczas uroczystości pogrzebowych tak hałasowały koparki na budowie Pana N. że myśli nie było słychać. Ten nieboszczyk był mniej ważny..... Kiedyś proboszcz krytykował , że na składzie Pana Mietka głośno pracuje wózek widłowy , zaś skład budowlany przy cmentarzu nie licuje z powagą miejsca. Ale myjnia samochodowa, dom weselny jest ok. Im bliżej cmentarza tym lepiej. Ot gówno teściowej śmierdzi bardziej.

Dziura w drodze gminnej.... Mam pomysł jak do niej wpadnę i się zabiję to sprawę z urzędu podejmie prokuratura. Obawiam się, że ta w Limanowej umorzy sprawę więc nie zaryzykuję. Liczę na mobilizację mieszkańców. W grupie siła.
Pozdrawiam. Jeszcze napiszę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
vsuchyv 2015-10-16 16:34:09
Moze sprawa zainteresuja sie redaktorzy limanowa.in i sprawdza wiarygodnosc podanych tutaj informacji. Dobrze bedzie jesli skontaktuja sie z Pania Wojt, ks. Proboszczem, Soltysem i zadadza im kilka pytan dotyczacych stawianych im tutaj zarzutow.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
kamerling 2015-10-16 21:24:23
@PRN, nikt nie da złamanego szeląga by się dowiedzieć kim jesteś bo i po co ?
Po co komu znać nazwisko sfrustrowanego małego człowieczka którego słownictwo jest poniżej rynsztoka ?
Dziennikarstwo śledcze ? Synku, zajmij się czymś pożytecznym bo masz za dużo wolnego czasu i mieszkasz za blisko plebanii skoro tak skrupulatnie prowadzisz książkę wejść i wyjść.
Mimo ćwierćwiecza demokracji dawne struktury nie zanikły i ORMO działa aktywnie w Przyszowej.
Tak więc dzielny ormowcu czołgaj się dalej po plebańskim pagórku żebyś niczego nie przeoczył. A później wszystkie żale tutaj wylej.
A centrum miejscowości i tak zmieni się szybko na korzyść - i nikt cię nie zapyta o zdanie bo nikt się nie liczy z opinią kogoś kto nic nie może i nic nie znaczy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
matti25 2015-10-16 22:29:34
@kamerling
Widzę , że Ci PRN nadepnął na odcisk.
>>słownictwo jest poniżej rynsztoka ?<< A może jakiś cytat z wypowiedzi PRN, bo ja w wypowiedziach jego nic takiego nie zauważyłem.

>>Dziennikarstwo śledcze ? Synku, zajmij się czymś pożytecznym bo masz za dużo wolnego czasu i mieszkasz za blisko plebanii skoro tak skrupulatnie prowadzisz książkę wejść i wyjść.
Mimo ćwierćwiecza demokracji dawne struktury nie zanikły i ORMO działa aktywnie w Przyszowej.<<
O czym Ty kamerling piszesz, to tylko jakieś frazesy i pustosłowie , żeby nie napisać bełkot, z którego nic nie wynika.

>>A centrum miejscowości i tak zmieni się szybko na korzyść - i nikt cię nie zapyta o zdanie bo nikt się nie liczy z opinią kogoś kto nic nie może i nic nie znaczy. <<
Żebyś się nie przeliczył, nie tacy byli jak i im się nie udało.

Może napisz , na czyją korzyść się szybko zmieni, bo na pewno nie mieszkańców.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-17 10:38:20
no Pana o nicku kamerling trochę poniosło, w żadnej wypowiedzi PRN nie zauważyłem jakiś uchybień w kwestii słownictwa ,,,, a co do sprawy centrum Przyszowej, zebrania wiejskiego i konsultacji na ... plebani, zgody Wójta na przesunięcie inwestycji na odległość 2 m od drogi to apelujemy do Pana Redaktora o poruszenie tej sprawy i przepytanie zainteresowanych tj. Pana N., Pani Wójt, Sołtysa i Plebana ( jego o to dlaczego się miesza w nie swoje sprawy)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PRN 2015-10-17 13:39:59
Na niektórych padł blady strach.
Tak w pojedynkę nic nie jesteśmy w stanie zrobić - układy.. Cała wieś może dużo i tego inwestor boi się najbardziej. Jeśli jesteś takim gorącym orędownikiem Pana N. , lub co gorsza nim samym, to wystawiasz mu świadectwo, że pozazdrościć. Były liczne zebrania wiejskie i wiecie czego domagali się mieszkańcy. Spokoju, szacunku dla cmentarza i bezpieczeństwa w centrum wsi. Czy jest w tym coś złego. Państwo N. używając wpływów i stanowiska przeszkadzali całej wsi w zakupie działki . Każdy głupi to wie. To było w porządku? My też się uczymy. Co będzie jak cała wieś zacznie przeszkadzać Państwu N. Pojedynczą osobę zastraszycie ale 2500 mieszkańców już nie. Zbliża się Wszystkich Świętych- wyobrażacie sobie co się będzie działo koło cmentarza. Już Was wszyscy lubią. Wy nie macie skrupułów , my do tej pory tak i dlatego jest jak jest. ….. Macie całą wieś za głupców i nieudaczników dlatego działacie na bezczelnego. Nas uczyli szacunku do zmarłych- Was chyba nie. No cóż nie każdy z domu wyniósł odpowiednie wartości. Pogarda i stwierdzenie że nic nie znaczysz mówi o Waszym stosunku do innych. Jesteś ważniejszy, bo masz znajomości, stanowisko, dotacje? A co będzie jeśli tych dotacji nie wypłacą ?
Lojalność kumpli - w polityce to nierealne. Ja nie mam znajomości to fakt- czy to powód żeby kogokolwiek nazywać małym człowieczkiem .
Żeby działała galeria muszą być najemcy i klienci. Większość mieszkańców bardzo źle Was ocenia. Co zrobicie jeśli nie zechcą u Was kupować. Ile osób przyjedzie z zewnątrz.
Interes wsi? Myjnia i dom weselny przy cmentarzu , brak parkingów. Im bliżej tym lepiej. Chyba kpisz. Kto zmienił plan zagospodarowania przestrzennego ? Czemu nikt tym się tym nie chwali. Podłością jest naruszać godność zmarłych. Cała Polska ma strefę ochronna koło cmentarza ( 50 metrów) . My nie. Zabronicie nam o tym mówić . Akurat.
ORMO- Męcina i Pisarzowa to nie kraj świata. Jeden telefon i znam listę aktywnych działaczy ORMO… To wiele wyjaśnia. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-17 13:47:15
Czy proboszcz to czyta? Może odniesie się w niedzielę - w ogłoszeniach parafialnych do niektórych kwestii?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-17 17:12:42
no mam nadzieję, że proboszcz czyta co myślą o nim Przyszowianie :) ale nie sądzę , by się do tego w jakikolwiek sposób miał odnosić, wszak z elokwencją u niego krucho i nawet "gości zza granicy" musi witać czytając to z kartki,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-17 17:36:54
Nie przesadzaj, bo proboszcz bez kartki też świetnie mówi, zwłaszcza do dzieci. Umie też zachwalać jedzonko na swoich wielokrotnych imprezach imieninowych. Tak słyszałem od innych, ale może to nie jest prawda?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-18 00:30:07
Imieniny to jak stare polskie wesele z tydzień trwają :) niektórzy jeszcze pamiętają jubileusz Ekscelencji Proboszcza w miejscowej sali gimnastycznej, a i przy okazji odpustu sporo ludzi się na plebani zbiera ,,, wszak się lubi chłop zabawic
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
saxon 2015-10-19 22:11:59
Przyszowa - gmina Łukowica.
Jedno z drugim pasuje jak pięść do nosa :):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
royski 2015-10-20 09:41:57
Nie jestem co prawda zwolennikiem rozdrabniania samorządów, niemniej jednak coraz częściej marzy mi się, by Przyszowa stała się samodzielną gminą , bo niestety rządy Pani Wójt Łukowicy to dla Przyszowej lata stagnacji. Kilka dni temu jechałem przez centrum Dobrej i aż serce ściska z żalu, że tam się dało zrobić pięknie wyremontować centrum ,,,, tymczasem w Przyszowej sprzedało się działkę na której gmina mogła przy pomocy środków unijnych zrobić piękny reprezentacyjny plac. Władze gminy z roku a rok są coraz to bardziej nieporadne, Pani Wójt ma co prawda swoje sukcesy i niesprawiedliwym byłoby ją za wszystko krytykować, wszak kilka inwestycji udało się zrealizować, ale trzeba wiedzizeć , kidy ze sceny zejść, w Urzędzie potrzeba świeżości, nowego spojrzenia, a obecnie coraz bardzej przypomina to sytuację na Kubie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-20 10:02:32
Nasi przodkowie walczyli o prawo do własności. I dzisiaj to prawo do własności jest świętością. Inaczej mówiąc moje to znaczy, że moje i do tego nikt nie ma prawa się wtrącać, chyba że zagraża środowisku i otoczeniu. W przypadku budowy p. Nowogórskiego takiego zagrożenia nie ma. Akt notarialny a w nim napisane czarno na białym, że jest dokumentem własności. Powstanie piękny obiekt, który myślę będzie wizytówką centrum Przyszowej do którego z ochotą będziemy zaglądać. Dzisiaj szkoda już rozmyślać nad rozlanym mlekiem. I nie bądźcie bardziej papiescy niż sam papież. Co boskie oddajcie i oddajecie mam nadzieje p. Bogu a życie codzienne, zakupy, usługi itp. , każde z nich rządzi się swoimi prawami i może funkcjonować obok siebie w zgodzie i tak też będzie. W Przyszowej przyzwyczailiśmy się do bylejakości a tak być nie może i nie musi. Szkoda zdrowia i siły na wspólne obrażanie się i jak to ktoś napisał w masie siła , więc zróbmy coś dobrego, tym bardziej jeśli widzimy, że coś się zmienia i to na dobre.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
bally 2015-10-20 10:11:26
proszę zaineresowanych o sprawdzenie gdzie bedzie "umieszczona" kaplica na Cmentarzu. !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
royski 2015-10-20 10:45:43
a nie dziwi was skąd nagle parafia ma pieniądze na dwie wielkie inwestycje tz, kaplicę cmentarną i dom parafialny?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PRN 2015-10-22 17:01:53
Nikt tutaj nie kwestionuje prawa do własności. To , że Pan N. przeszkadzał w zakupie przez gminę działki to inna sprawa. Zgadzam się, można budować jeśli inwestycja nie przeszkadza środowisku i bezpieczeństwu. W tym wypadku przeszkadza i decyzja o wydaniu pozwolenia wydana jest dziwnie szybko i z naruszeniem prawa.
PRAWO DO WŁASNOŚCI TO NIE PRAWO DO BYCIA PONAD PRAWEM.
Moi przodkowie walczyli o równe prawa dla wszystkich. W czasach ORMO i SB byli równi i równiejsi. W Przyszowej chyba ten okres nieco się przedłużył.

Jeżeli uchwalano plan zagospodarowania przestrzennego dla centrum Przyszowej w którym był zakaz budownictwa wielkopowierzchniowego i strefa ochronna cmentarza 50 metrów , to było to zrobione w konkretnym celu. To, że się ma wpływową żonę nie znaczy , że można załatwić sobie wszelakie zmiany. Kto takich zmian dokonał? Dlaczego sąsiad z domem weselnym musiał odsunąć się od drogi gminnej i cmentarza a Pan N. nie. Dlaczego nikt od wielu lat nie dostał pozwolenia na podłączenie wody do nowo wybudowanego domu a On tak. Jego prawo mieć działkę i ją zabudować a moje mieć spokój na cmentarzu. Jego prawo budować sklep ale moje mówić nie na jego usadowienie przy samym cmentarzu. Moje prawo płakać w skupieniu a nie słuchać jak ktoś obok myje samochód , pakuje zakupy czy śpiewa na weselu. KAPLICA CMENTARNA w takim miejscu !!!!!! Moje prawo bezpiecznie przejechać drogą gminną . Jego obowiązkiem jest zapewnienie parkingów. Gdzie one będą jeśli działka w 80% jest zabudowana Inwestor lokalny to najgorsza rzecz jaka mogła przydarzyć się mieszkańcom. Straszyli nas, że jak kupi obcy to zrobi w centrum wsi burdel . A to co buduje Pan, N. to co to jest. ? Mówią, kto mieczem wojuje od miecza ginie. Pan N. wojuje cmentarzem......... I TO JEST BRAK PRZYZWOITOŚCI. PODŁOŚĆ!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
zenek1 2015-10-22 18:28:21
KOALICJA INTERESÓW , tylko tak można nazwać tych wspólnie szkodzących Przyszowej..Dziwi skład i nazwiska ,a proboszcz w tej grupie to OKROPNOŚĆ !!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
PasazerLinii8 2015-10-23 09:09:17
@PRN
Najwyraźniej bardzo nie lubisz Pana N., czy rodzinę N. i próbujesz swoją nienawiść wyrazić na forum. Nie kieruję się żadnymi emocjami, a więc nie wyrażam sympatii, ani antypatii do rodziny N., ale to co piszesz, to momentami zakrawa o absurd. Piszesz, że wszyscy wiedzą, iż to Pan N. przeszkadzał w zakupie działki przez innych chętnych! Jacy wszyscy? Bo ja nic o tym nie wiem. W jaki sposób miał przeszkadzać? Napisz jakieś szczegóły, a nie rzucaj haseł, jak większość kandydatów, startujących w wyborach do parlamentu. Dziwne jest też Twoje stwierdzenie, że sąsiad, który ma dom weselny musiał się odsunąć od drogi i cmentarza. Niby jak musiał? Przecież ten budynek stał tam, gdzie teraz stoi, więc Twoim zdaniem miał zamiar przepchnąć go bliżej drogi?
I jak już piszesz kolejny komentarz, to napisz coś konkretnego, a nie wracaj do tego samego, rozpisując się, jakby to miał być kolejny rozdział powieści.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-28 09:30:29
Przyjechałem wczoraj na kilka dni do Przyszowej, pytałem was na forum jak sprawy w centrum się mają, szczerze mówiąc myślałem, że przesadzacie, tymczasem oczom nie wierze co się w Przyszowej dzieje. Przecież droga do sołtysa została mocno uszkodzona przez inwestora, do tego te słupki na cmentarzu,,,,, jeżeli tam ma byc kaplica to ... mocno gratuluje pomysłu ,,, przecież po drugiej stronie ulicy juz jest , a i podobno będzie kolejny dom weselny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
burak22 2015-10-28 11:59:42
Rada sołecka podobno sprzeciwiła się budowy kaplicy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-29 11:50:52
no to co kaplicy nie będzie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
konto usunięte 2015-10-29 11:50:52
no to co kaplicy nie będzie??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: PRZYSZOWA
bally 2015-10-29 12:59:01
@normalny - zobacz PW u siebie na e-mailu.B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in