Baner Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
4270

Porady

zasilacz do wkrętarki

kyniu 2012-04-17 14:48:27
Witam. Mam wkrętarkę akumulatorową 18V. Padły mi akumulatorki więc wpadłem na pomysł,aby przerobić ją na zasilanie za pomocą zasilacza 230V-18V.Doradźcie jakiego użyć zasilacza(jaki amperarz,jaka moc w Watach, na co zwrócić uwagę)?.Chętnie skorzystam rady gdzie kupić w naszym regionie taki zasilacz.Z góry dziękuję za rady.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
crusader 2012-04-17 15:35:06
temat teoretycznie przrabialem kiedys, amperaz duzy bo ok. 15-20A, napiecie w granicach 18-12V, ale to zalezy od typu wiertarki, trudno znalezc taki zasilacz najlepiej zrobic, jesli masz zbyteczny zasilacz komputerowy to odszukaj wyjscie 12V i podepnij, i najwazniejsza uwaga na koniec - albo ruszy albo sie spali
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
pipek 2012-04-17 15:59:37
zasilacz komputerowy - na pewno się spali rada na koniec nie warto próbować
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
crusader 2012-04-17 16:10:22
zasilacz komputerowy ma moc ciagla 450W dajac 33A na wyjsciu 12V, wiertaro-wkretara przy zatrzymaniu pewnie osiagnie 20A wiec moze nie lupnie, tylko czy w dla Kynia 12V wystarczy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
pinkfloyd 2012-04-17 20:43:12
Przejdż się w poniedziałek na jarmark glówny-tam znajdż jakieś stoisko z wkrętarkami i zapytaj o same akumulatory do wkrętarek/może być chińszczyzna/-nie musi pasowac i napięcie lepiej,żeby bylo jak największe.Pozostaje Ci tylko przełożyć i w miarę dopasować wnętrze i akumulator do oryginału masz,jak znalazł za małą kaskę.Myślę,że sobie poradzisz-powodzenia /i już nie wymyślaj,bo się trochę uśmiałem/.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
aramis 2012-04-17 21:04:13
Miałem dwie takie wkrętarki-kupione po ok.10 euro w RFN-g.warte,tyle samo są warte te aku. z jarmarku.
Proponuję kupić wiertarkę prawo-lewo z płynną reg.obrotów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
pinkfloyd 2012-04-17 21:44:53
aramis-jesteśmy w Polsce,jak narazie.Polecasz wiertarkę-jeżeli,to już wkrętarko-wiertarka"PARKSIDE" w Lidlu za 159,-super i akumulator z pamięcią/nieużywany trzyma nawet pół roku i gwarancja 3 lata/właśnie ją mam już 2 lata.A odnośnie tych wkrętarek,które masz z RFN /za tzw. złotówkę/to masz rację-g...k warte.Ale kolega prosił o radę,więc niech ma ich jak najwięcej-między innymi od nas.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
kyniu 2012-04-18 20:46:18
A mógłby ktoś zamieścić schemat takiego zasilacza,ew. link lub przesłać na priv.Będę wdzięczny:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
crusader 2012-04-20 07:59:59 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
wisnialwa 2012-04-20 20:50:24
Z tym, że zasilacza impulsowego (taki jak w komputerze) raczej sam sobie nie zrobi :D

Ja postawiłbym na tradycyjny zasilacz, na trafie 12V (po wyprostowaniu da ok. 17V). Transformator z 200 W mocy- co da obciążalność rzędu 16,7 A (koszt nowego ok. 60 zł), mostek prostowniczy (5 zł), kondensator (lub bateria kond.) ok. 10 000 uF (liczmy w porywach z 10 zł)- koszt takiego zasilacza przy nowych elementach z 70 zł. Zastanów się, czy Ci się opłaci ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
crusader 2012-04-21 09:04:41
domyslilem sie, ze chodzi o rozpiske wyjsc, w pliku sa. Napisalem wczesniej, ze nie oplaca sie robic jedynie znalezc taki zasilacz. Niektorzy wymieniaja na wiekszej mocy lub przystosowane do innych plyt.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
pawelku 2012-04-22 20:44:48
Witam,

Jeśli transformator daje 12V to po wyprostowaniu będzie około 10,8
przyjmując spadek na diodach krzemowych o około 0,6V .
Generalnie na pewno napięcie nie będzie wyższe. :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
wisnialwa 2012-04-23 17:26:36
pawelku, jeśli zmierzymy napięcie bezpośrednio na wyjściu mostka prostowniczego, to owszem, zgadzam się z Tobą. Jednak jeśli zmierzymy na wyjściu zasilacza (nóżki kondensatora/ ów), to mylisz się i to o ładne kilka voltów (trzeba przemnożyć x pierw. z dwóch) ;) No i ponadto nie uwzględniliśmy, że pod obciążeniem, napięcie i tak "przysiądzie", w zależności od mocy transformatora/ pojemności filtrujących.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
konto usunięte 2012-04-23 19:05:03
Jeżeli maszyna będzie śmigać na 12V - zasilacz z Xboxa 360 203W 16.5A, na allegro 55 zł. Będzie ok, bo nie ma zbędnych wiatraków, jest plastikowy i mocny, od komputera też mógłby być, ale musiałby być firmowy - chieftec, tagan, xfx, etc ale dziwne będzie śmigać z takim metalowym zasilaczem z wiatrakiem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
pawelku 2012-04-26 08:29:26
Kolego wisnialwa, ja to już chyba powiem tylko tyle, że ten temat to poprostu przerost formy nad treścią.... wszelakiego rodzaju treści dotyczące schematów zasilaczy oraz inne są już na elektrodzie i wypisywanie ich tutaj wg. mnie niema sensu.
Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
konto usunięte 2012-04-29 21:32:59
Widziałem właśnie na elektrodzie zasilacz, którego potrzebujesz. Był prosty w konstrukcji, transformator coś koło 300W, mostek Graetza tylko taki żeby duży prąd wytrzymywał (ponad 20A), parę kondensatorów i jakiś bezpiecznik. Na pewno taniej niż wydawać pieniądze na nowy akumulator, tym bardziej że w tamtym temacie jeden aku kosztował więcej niż wiertarka. Wpisz w google: zasilacz do wiertarki site:elektroda.pl i przeszukaj tematy.

Pozdrawiam i powodzenia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
gucio149 2012-05-02 15:07:56
a prostownik?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
konto usunięte 2012-05-02 20:26:09
Mostek Graetza to jest prostownik dwupołówkowy, w tym poście co wyżej napisałem jest chyba literówka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: zasilacz do wkrętarki
konto usunięte 2016-03-06 17:57:05
Zamiast kombinować i przerabiać, to chyba lepiej kupić nowy zasilacz. Ceny nie są wcale takie wysokie. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Tutaj http://zasilaczeonline.pl/webpage/o-zasilaczach-impulsowych.html mają duży wybór tego typu akcesoriów. Znajdują się tam również cenne informacje, z których warto skorzystać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in