7°   dziś 11°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1994

Tematy archiwalne

Wystawny obiad.

borek 2010-04-05 19:27:34
Na wioskach mamy Kaplice w których odbywają się odpusty.Proboszcz nakazuje zorganizować wiernym skromny poczęstunek;wystawny obiad i małe co nie co.Zaprasza Księży z pobliskich a nawet dalszych parafi w nieznanej liczbie osób.Całą Mszę się schodzą,a nawet na samym końcu.Czy to waszym zdaniem nie ośmiesza Kościół.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
Bogdan 2010-04-05 19:37:53
Wszyscy byśmy poszli na ten skromny poczęstunek.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
adzik 2010-04-05 21:48:17
Znam taki przypadek, gdzie ksiądz wprost powiedział: "Wy mnie zapewne znacie, bo na każdym odpuście jestem. Jak nie zdążę na mszę, bo jestem sam w parafii, to na obiedzie zawsze jestem".
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
boox 2010-04-05 23:18:55
cześć borek - widze że chcesz sie troche docenić że inni piszą coś do Twojego tematu - bo najlepiej napisać coś o księżach i kościele jakie to złodzieje darmozjady itp ... Proponuję Ci zdobyć się na TROSZKĘ więcej odwagi i powiedzieć dokładnie to samo Twojemu Proboszczowi. Bo nie lubie cwaniaków, którzy pozostająć anonimowi na forum wypisują jacy to oni nie są a jak przyjdzie co do czego to słowa nie potrafią z siebie wydobyć. P.S następnym razem zapytaj czy możesz przyjść na "skromny poczęstunek" a myślę że nie będzie problemu i załapiesz się na tę imprezkę. Napewno będziesz się nieźle wtedy czuł :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
boox 2010-04-05 23:19:59
... i nie chodzi mi tylko o tematy o kościele czy księżach ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
chomik 2010-04-06 09:36:24
"boox" - chyba nie masz racji do konca. Jestes na internetowym forum publicznym, ktore sluzy do wyrazania swoich opini, oczywiscie masz prawo sie z nimi nie zgadzac. M.in dzieki "animowosci" jest wieksza swoboda wypowiedzi, wiekszosc tematow nie ujrzala by swiatla dziennego przed obawa narazenia sie na roznego rodzaju nieprzyjemnosci ze strony roznych osob.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
gruszka 2010-04-06 10:27:14
Moim zdaniem, chomik ma rację. Przecież borek tylko pyta innych o opinię na wspomniany temat, a nie używa przy tym przezwisk, tak jak Ty, booxie:) Poza tym, czemu Ty nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem pod swoim komentarzem? Przeczytaj swoje komentarze z dziesięć razy i stuknij się w głowę, bo jedno mówisz, a drugie robisz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-04-06 17:02:18
Boksie,nie wiesz co to forum w internecie to na niego nie wchodż.Albo jesteś tym ;darmozjadem; jak się sam oceniłeś,albo potrzebujesz psychologa. Czy ty wiesz ile taka imprezka ludzi kosztuje/
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
Bogdan 2010-04-06 17:28:39
Boksie, albo jesteś Księdzem,albo resztki ty zjadasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-04-06 19:55:08
Books,czekam na temat od ciebie,spróbujmy nawiązać wspólny djalog na temat który ty wysuniesz. No do roboty ,tylko bez nerwów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
SALWADORE 2010-04-06 22:17:43
mnie ten boox to na ks wygląda do mojego posta o rezurekcji się t przywalił a dokładnie nie wie oco pisałem...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
loleklima 2010-04-07 08:43:25
a ja nawet na kolędę batmana nie zapraszam i podpisuje sie pod tym dwoma rękoma!!! chyba że Boguś by miał byc..... CZARNA MAFIA!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-04-07 08:52:55
Dziwny jest ten books,może to kandydat na Księdza,bo taki rozbygotany,ale wiesz,tacy ludzie mnie bardzo interesują,dają dużo ze swoich wypowiedzi do myślenia o nim samym.Wkażdym temacie nie rozumie o co chodzi, a rwie się od razu do kłótni.Pewnie to rodzinne.,ale zaczynam się bardzo interesować jego komentarzami. wręcz go o nie proszę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
MISIEK07l 2010-04-07 20:25:51
"Proboszcz NAKAZUJE zorganizować wiernym skromny poczęstunek" - z tym to raczej bym się nie zgodził ;) Raczej nie nakazuje ale PROSI. Człowieku przecież kościół to nie Urząd Skarbowy i tak jak ty nie musisz do niego chodzić nie musisz też jemu służyć. To jest tylko dobra wola że ktoś CHCE przygotować poczęstunek. No chyba że się mylę i taką presję czujesz, że Ci proboszcz NAKAZAŁ. Kościół działa tylko na dobrej woli, w przeciwieństwie do zwykłych urzędów gdzie występuje "przymus" płacenia, w kościele żadnego przymuszania nie ma. Nie daje bo nie mam, lub nie daje bo Cię nie lubię i tyle. To jak już OFIAROWANYMI pieniędzmi księża sobie gospodarują to jest już ich sprawa, jak źle - nie dawaj, a jak dobrze - to MOŻESZ dać lub NIE :)A widziałeś kiedyś księdza, który chodził po ofierze i mówił - NAKAZUJE wam ta taca ma być pełna :P Jeśli taki ksiądz się objawi jakimś cudem, to mi się wydaje że albo zmienić parafię :) albo po prostu chodzić dalej bo przecież chyba nie dla księdza się chodzi do kościoła. Chyba że ktoś w nich gustuje :p Chłopie nawet mądry jesteś, ale nie kieruj się tylko i wyłącznie zdaniem innych lub p***lonej telewizji czy innych Faktów. Trochę obiektywizmu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
mysza 2010-04-07 21:35:19
MISIEKO masz rację,chcę to daję,nie chcę - nie daję. A jeżeli już daję to się tym nie chwalę i nie wypominam. Trudno uwierzyć aby ,,NAKAZYWAŁ.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-04-08 13:54:53
Czym się różni słowo; nakazuje,prosi czy to nie na jedno wychodzi.Finał tego mydlenia oczu ten sam.Obiektywizm to dobry dla ślepych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-04-16 11:27:21
Widzę że komentarze się skończyły a zatem czekamy na Odpusty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
Bogdan 2010-05-04 15:03:28
Misiek;wydaje ci się żeś bardzo mądry,a nie zrozumiałeś tematu po twoim komentarzu doszedłem do wniosku że masz huśtawkę nastrojów,chłopie ty się lecz,bo za niedługo nie będziesz wiedział ktoś ty jest?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wystawny obiad.
borek 2010-05-24 22:37:28
Ja nie mam nic co do w.w.tematu,uważam że Proboszcz Parafi do którego należy Kaplica powinien sobie zapraszać swoje towarzystwo na Plebanie,tam ma kuchnię,obsługę kuchni,salon jadłodajnię.Wszyscy są samochodami jaki to problem podjechać 2km.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in