Baner Baner
10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
4272

Porady

Wybór internetu

maniek0401 2017-10-16 19:20:29
Cześć witajcie,
potrzebuję jakiegoś stałego łącza bez limitu danych, miejscowość Męcina telefonu stacjonarnego nie mam i nie będę mieć, piszę bo umowy są na 2 lata więc nie chciałbym się wkurzać przez ten czas przez małą prędkość wieczorami i potrzebuję opinii użytkowników.
Mam wybór:
AirplusN --> 14Mbit/s za 49zł lub 20Mbit/s za 59zł
Telbeskid --> 15Mbit/s za 49zł lub 20Mbit/s za 59zł
T-Mobile --> 20Mbit/s za 45zł lub 60Mbit/s za 55zł

Jak widać ostatnia opcja wypada najlepiej ale to jednak LTE jest i może to znacznie gorzej działać gdy więcej ludzi na to przejdzie więc nawet testowanie w chwili obecnej niewiele pomoże, tak przynajmniej myślę. Raczej chciałbym wziąć to 20Mbit/s, chyba że z waszych opinii będzie wynikało że jest ciężko osiągalne wieczorami kiedy korzystam z internetu w domu czyli godz 19-23. Dzięki za rady.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
KR2Y52T0F 2017-10-23 11:46:38
Korzystam z AirplusN i nie mogę narzekać. Prędkość 14 Mbit/s chodzi bez zastrzeżeń nawet w gorszą pogodę.
Pozdrawiam!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
Piotr31 2017-10-23 17:31:05
Zdecydowanie AirplusN. W każda pogodę działa bezproblemowo.

Za polecenie możesz dostać 1mb więcej. W razie czego napisz na priv.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
melisska 2017-10-26 14:43:22
Byle nie orange.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
chomik 2017-11-02 15:08:38
ZDECYDOWANIE LTE pod warunkiem że masz w miarę dobry zasięg. W moim przypadku odległość od przekaźnika to około 4km -5 km, prędkość od 35Mbit/s do nawet 60Mbit/s . Radiówka odchodzi do lamusa, prędkość 15Mbitów podawana przez firmy z reguły dotyczy wielu sesji TCP/IP (czyli pomiaru na speedTEśCIE o czym mało kto wie). W praktyce pobieranie pojedynczego pliku jest o wiele niższe, nie wspomnę już o zawirowaniach przy pogodzie, przeciążeniach w szczycie i kosztach anten.

Inna sprawa to cena, jeśli weźmiesz pakiet np. telefon + internet możesz dużo oszczędzić jak w moim przypadku (50zł za dwie usługi, obie bez limitu).

Wiadomo jeśli nie masz zasięgu LTE trzeba szukać alternatywy. Za rok, dwa, trzy, radiówka przestani istnieć poza odosobnionymi przypadkami (to trochę jak telefony stacjonarne dzisiaj).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
ppgg1 2017-11-02 15:25:45
"Za polecenie możesz dostać 1mb więcej" - to jakiś żart?

Technologia idzie do przodu, telewizja 4K powoli wchodzi do użytku (telewizory ze smartem w 4K, filmy na YouTube), żadna radiówka jej nie uciągnie z powodu opisanego przez chomika wyżej. Co tu dużo gadać LTE podbija rynek, coraz więcej przekaźników... Większość moich znajomych przesiadła się na LTE, jedni bo dostali dobrą cenę, inni bo radiówka ich denerwowała, to trochę jak z komputerami stacjonarnymi kiedyś czy fiatem 126p.... Złote czasy tych wynalazków bezpowrotnie minęły.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
maniek0401 2017-11-06 20:02:13
chomik, a możesz się pochwalić z jakiego nadajnika osiągasz te 60Mbit/s u mnie Play zasięg b. dobry - 75dBm -, optyczna widoczność nadajnika, niecałe 3km i wieczorami często nie przekracza 3 Mbit/s, w nocy ponad 40Mbit/s, podobnie z Orange może trochę lepiej wieczorem około 6Mbit/s przy słabszym zasięgu, Plus T-mobile też dobry zasięg jeszcze nie testowałem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
maniek0401 2017-11-06 20:04:55
a i czy możesz napisać co to za oferta 50zł za nolimit LTE (ponad 500GB jak dla mnie) i telefon
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
EZZIO 2017-11-24 08:51:03
Ja akurat polecam "orange", limit na transfer mam 500Gb, prędkość pobierania utrzymuje się w granicach 50 - 60 Mb/s, wysyłanie 25 - 30 Mb/s, ping w granicach 20 - 25ms, korzystam z przekaźnika na lipowym, odległość 2 km, lecz anteny się nie widzą. Dodatkowo mam drugą kartę sim na której jest limit 60 Gb. Korzystam z tego internetu od roku i jestem zadowolony, w sumie zdarzyły sie dwie awarie, wówczas predkość pobierania spadła do 10 Mb/s. Jest to oferta dla firm, ale myślę że dla osób prywatnych tez mają podobną ofertę. Płacę 70 zł abonamentu. Wcześniej przez trzy lata miałem internet w "play", ale to była porażka, prędkość rzadko przekraczała 15Mb/s. Dla przykładu np. pobierając film prędkość utrzymuje się w granicach 6 MB/s (nie mylcie Mb/s z MB/s.)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
marpiat 2017-11-24 15:15:20
ktoś testował ofertę t-mobile? jak internet działa na terenie miasta?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
EZZIO 2017-11-24 16:52:27
Najprościej to podejdź to punktu t-mobile i kup karte startową za 5 lub 10 zeta, na niej będziesz miał trochę transferu i sobie sprawdzisz. Dobrze by było np gdy by ci ktoś pożyczył modem 4g do pc, bo na pewno będzie miał trochę lepszy zasięg niż smartfon. Ale spokojnie smartfonem też sprawdzisz na speedteście. Ja bynajmniej tak robiłem. Na pewno nie polecam Ci internetu z Premiummobile, bo oni nie mają swojego przekaźnika tylko korzystają z plusa i przez to mają mniejsze predkości, bo pierwszeństwo mają abonęci plusa. Samego plusa tez Ci nie polecam bo gdy ja sprawdzałem, to osiągi poprawiły się jak byłem 300 m od przekaźnika, a tak to była lipa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
marpiat 2017-11-24 17:29:56
obecnie jest możliwość skorzystania na próbę przez 30 dni jednak trzeba wpłacić kaucję za router 199 zł. niby nie jest to jakiś problem tylko szkoda czasu na "testy". dlatego zadałem pytanie czy ktoś już próbował bo podobno różnie z transferami bywa...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Wybór internetu
chomik 2017-11-30 15:17:56
"homik, a możesz się pochwalić z jakiego nadajnika osiągasz te 60Mbit/s u mnie Play"

Na pewno Podłopień, Tymbark, Zamieście, Słopnice, kolega wyżej potwierdził że z Lipowego również. Testowałem w miejscach gdzie jest widoczność nadajnika w odległościach 4 - 6 km, przy słabszym zasięgu wyniki będą na pewno gorsze. Prędkość zależy również od pory dnia, jednak w moim przypadku nie zauważyłem żeby transfer spadał poniżej 28 Mb/s. Ostatnio testowałam internet z POLSATU, korzysta z nadajników Areo2 prawdopodobnie, prędkości zbliżone do PLAY w lokalizacjach Zamieście/Słopnice.

Orientacyjny zasięg i lokalizację nadajników można sprawdzić na stronie: http://beta.btsearch.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in