17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1204

Hyde Park

Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda

synchro 2012-08-19 23:52:49
Witam wszystkich.
Kilka lat temu sytuacja w gminie Limanowa zmusiła mnie do wyjazdu za granicę. Pracuję jako mechanik samochodowy na swój rozrachunek. Ostatnio co raz bardziej rodzina i znajomi namawiają mnie żebym wrócił. Dysponuje kilkoma pomieszczeniami na Lipowym(1.5 km od centrum) gdzie spokojnie mogę przyjmować po przystosowaniu 2-3 samochody na raz. Sam uważam się za profesjonaliste, mam własny sprzęt, kupę wiedzy i doświadczenia. Na pewno chcąc działąć na 100% musiał bym z 2 ludzi zatrudnić, a życie nauczyło mnie, że od 10 pseudo mechaników lepszy jest jeden człowik z jakimkolwiek pojęciem o pracy w warsztacie, który chce się uczyć i garnie się do roboty. O jakości mojej pracy nie ma co dyskutować bo jestem człowiekim sumiennym i uczciwym, i tu gdzie teraz pracuję zyskuję na tym i mam praktycznie stałych klientów, których znam po imieniu.
Powiedzcie mi prosze jak to jest z warsztatami w Limanowej. Czy faktycznie jakośc usług jest tak zła jak wszyscy mówią, że za sam wjazd do Pana W. czy S. (z uprzejmosci nazwisk nie podam) kosztuje już kilkadziesiąt zł ? Czy faktycznie terminy są po 2 tyg ? Ja naprawiam wszystko. Głownie osprzet silnika, elektryka/elektronika, klimatyzacje z regeneracją sprężarek w wolnych chwilach, LPG, car audio dużo ostatnio. Ale i wymianą klocków czy tłumika nie pogardzę.
Od razu chcę zanaczyć, że nie zależy mi na jakiś kokosach, byle siebie i rodzinę utrzymać. Ogólnie rzecz ujmując czy to co mówią znajomi o jakości usług to prawda czy tylko polskie narzekanie.

Pozdrawiam serdecznie.
Konrad.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
MalaMi33 2012-08-20 10:06:06
ja nie jezdze do takicz zakladów o jakich mówisz bo to szkoda na to kasy (której nie mam hihi)nerwów (dlugo trzeba czekać i efekty pracy oplakane) i samochodu (który wraca czasem w gorszym stanie niz został oddany) ja mam jednego mechanika który pracuje na własna reke na razie nie ma działalnosci (na szczescie) to robi auto tanio i przedewszystkim solidnie a nie popaprze roboty...:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
marcus 2012-08-20 10:48:05
Aby dostać się do mechanika często trzeba się umawiać jak na audiencję do Watykanu:) Jeśli przykładowo na naprawie mogą niewiele zarobić (jakaś prosta usterka), to odwlekają termin jak się da. Jeśli zajmujesz się elektryką i elektroniką, to powinieneś mieć mnóstwo klientów, bo tych fachowców jest mało. Z moich obserwacji wynika że solidni mechanicy są obstawieni samochodami cały czas, jeśli nie "zdzierają" z ludzi to większość się godzi, żeby zostawić samochód i poczekać trochę, niż jechać, zrobić od razu, ale nie mieć na paliwo do domu. Taki "twardy biznes" jakim jest naprawa samochodów jest dobrze odbierany przy przyznawaniu dotacji na firmę, gdybyś jeszcze zadeklarował że zatrudnisz choć jedną osobę, to kasa jest Twoja i możesz za nią kupić sprzęt i przystosować pomieszczenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
MalaMi33 2012-08-20 11:21:33
i zrob dobrą reklamę najpierw zobaczysz czy bedą klienci bo jak zaczniesz a nikt o Tobie nie bedzie wiedział to lipa i napewno nie zdzieraj kasy na klientach bo bardzo szybko ich stracisz.... znam jednego takiego.... Jak zaczniesz krecic biznesik to daj znac :) moze zawitam u Ciebie na jaka wymiane uszczelek albo zmiane kola ;D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
synchro 2012-08-20 14:26:17
A ktoś zna jakieś przykładowe ceny usług typu klocki, serwis. Czy zdzierstwem jest branie 40zł za klocki/tarcze przód i 60 tył w aucie klasy średniej jak astra 2, bmw e46, audi a4. Interesuje mnie to bardzo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
synchro 2012-08-20 14:26:31
A ktoś zna jakieś przykładowe ceny usług typu klocki, serwis. Czy zdzierstwem jest branie 40zł za klocki/tarcze przód i 60 tył w aucie klasy średniej jak astra 2, bmw e46, audi a4. Interesuje mnie to bardzo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
Janek64 2012-08-20 14:41:18
Jezeli bedziesz wykonywal swoja prace soldnie i w miare za przystepna cene to sie nie obronisz przed klijentami Znajda cie sami tz twoj warstat Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
Janek64 2012-08-20 14:47:09
zacznij mala lyzeczka i nie zawyzaj cen Klocki mozesz nawet wymienic za 20 zl i tez zarobisz . Ceny musisz miec rozne i to bedziesz ustalal z kazdym klijentem w zaleznosci od jego zawartosci portfela . Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
konto usunięte 2012-08-20 14:59:26
Dla wielu osób 60 zł. to jest dniówka. Poza tym odradzałbyś klientowi założenie używek ze szrotu, a niestety wielu tak robi. Na forum mogą ci wazelinować, ale inna jest rozmowa jak ktoś przyjeżdża i ma zapłacić. Niestety u nas kupuje się cenę, a później narzeka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
djdeejay 2012-08-20 15:07:21
Cene najlepiej tutaj ustalać indywidualnie w zależności od samochodu, bo ja w moim Mondeo moge dać 60zł za klocki i tarcze do wymiany, ale np przyjedzie takim audi 80, albo Kadettem, to już trochę przykro by było tyle dać
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
marcus 2012-08-20 15:12:47
Jeżeli mi mechanik mówi, że regeneracja rozrusznika może mnie kosztować 100 zł lub 140 zł na częściach Bosch to mimo, że większa cena zgodzę się na 2 wariant - dlaczego? bo będę miał z tym rozrusznikiem spokój. Ja cenię takich mechaników, którzy podają kilka opcji, uczciwie doradzą. Za jakość się płaci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
teraJA 2012-08-20 15:49:13
@marcus- w stu procentach się z tobą zgodzę że większość woli dopłacić i mieć dobrze i pewnie zrobione niż jeździć po pięciu mechanikach, przy tym ważne jest żeby klient wiedział że jednak ma do wyboru jeszcze jedną tańszą alternatywę wtedy wiadomo że nie nabijasz go w butelkę. A jeśli jesteś dobrym elektrykiem to masz roboty w brud bo u nas takich nie ma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
konto usunięte 2012-08-20 16:34:42
Co można w rozruszniku naprawić: wymienić łożyska i szczotki oraz przeczyścić i przesmarować. Jeżeli ktoś kiedyś robił z rozrusznikiem i ma o tym pojęcie, to słysząc takie teksty z ust mechanika, raczej nie potraktuje tego poważnie. Największym problemem jest wymontowanie rozrusznika z pojazdu, bo w niektórych modelach trzeba się nieźle gimnastykować. W przypadku gdyby rozrusznik byłby spalony, to lepiej kupić nowy, w ostateczności nawet używany. Przed założeniem można przesmarować, oraz obejrzeć szczotki i łożyska.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
marcus 2012-08-20 17:20:43
@ktosinny - rozrusznik wymontowałem sobie sam akurat i nie składa się on tylko z łożysk i szczotek. Nowy rozrusznik ?- kilka razy droższy niż regeneracja, używany ? można i tak, może się okazać że jest gorszy niż poprzedni po jakimś czasie i złom zastąpiłeś złomem. I tu się pojawia kwestia mechanika, który uczciwie zdiagnozuje sprawę, a jak było w moim przepadku da również gwarancję (Na marginesie - pali na dotyk) .:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
misiek33 2012-08-20 18:00:36
synchro- jezeli myslisz ze w limanowej zarobisz tak jak na zachodzie to sie mylisz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
synchro 2012-08-20 19:48:46
Jak ktoś był na zachodzie to wie, że kiełbasa na płocie nie wisi i też się trzeba nagimnastykować. Żyje się dobrze tylko tym co socjal biorą i robią na czarno.

Chodzi mi tylko o to czy jest w małej Limanowej jest jeszcze miejsce na mechanika. Czy prawdą jest, że ciężko o uczciwy zakład gdzie nie zdzierają ile się da. Sam bym z miejsca miał kilkadziesiąt aut, które by do mnie przyjeżdżały z samej rodziny i znajomych, którzy zadowoleni byli z moich usług mimo, że u kogoś robiłem.
Odnowił bym też uprawnienia na LPG na pewno.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
misiek33 2012-08-20 20:37:36
synchro- napisze ci wprost jezeli masz kilkadziesat aut do obslugi to na co ty jeszcze czekasz? zobaczysz jaka rozkosz us zus inne koszty nie same zyski tylko
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
Janek64 2012-08-20 21:13:23
synchro mozemy pisac wiele ALE jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz poprostu!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
davidson 2012-08-21 08:07:27
misiek 64
masz racje niech spróbuje otworzyc zatrudni ludzi oplaci us.zus ,dobry mechanik za 1500 nie bedzie robił to wtedy pogadamy o cenach za usługi tym bardziej ze w obrebie Limanowej jest juz co najmnie ze 20 zakł.mechanicznych
jak ktos jest na ryczałcie to sie tylko smieje , bo ma prawie całą kase dla siebie i moze zejśc z ceny za usł. A co do jakosci mechaników to prawie każdy nadaje na konkurencje ,nie tylko w tej branży tak jest to że " synchro " ma jakies doswiadczenie to nie znaczy że za którymś razem mu sie noga nie poślizgnie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
synchro 2012-08-21 08:58:43
Akurat US, czy ZUS się nie boje bo prowadziłem już firmę i na ryczałcie i na VAT później. Problemem jest raczej jak zwykle konkurencja nasyłająca kontrole jeśli za dobrze Ci idzie ...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
konto usunięte 2012-08-21 10:40:00
Nawet dwa warsztaty położone obok siebie mogą mieć różne obłożenie klientami. Dużo zależy też od tzw. uroku osobistego pracowników lub właściciela. Przede wszystkim pracownik ma być schludny, miły, kulturalny i nie narzekać do klientów. Znaczy nie nadawać na konkurencję, tylko zająć się własną robotą. Traktować klienta w ten sposób, jakby to on był najważniejszy na świecie zwłaszcza kobiety, sypnąć komplementem, to kobieta może się nawet zbytnio nie targować. Choć są klienci co lubią coś urwać z ceny, bo wtedy się lepiej czują.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
SMN 2012-08-21 11:18:14
- wymiana/reg sprzęgła rozrusznika
-reg wyłącznika elektromag.
-wymiana tulejek
-wymiana szczotek
-wymiana/reg wirnika
-wymiana/reg uzwojenia

Jest tego troche :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
Frann 2012-08-21 15:13:19
Co do LPG to wydaje mi się, że to dobry pomysł, gdyż w okolicach Limki gaziarz jest jedynie w Rybiu a poza tym to nie wiem??? Samochodów na gaz jest sporo i chętnych do jego założenia też by pewnie się znalazło gdyby ceny za instalację nie były jak z kosmosu(zwłaszcza za sekwencyjny). Tak tak-wiem osprzęt kosztuje ale na dobrą sprawę cena za robociznę to co najmniej drugie tyle. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że założenie gazu (jeśli ktoś z tym robi) nie trwa nie wiadomo ile. Ale od razu piszę, że mogę się mylić-bo jak już podkreśliłam nie znam się na tym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
dex 2012-08-21 20:15:35
A jaka dla ciebie cena sekwencji nie byłaby z kosmosu? Ja pamiętam że jeszcze 5 lat temu kosztowała powyżej 3000 przy 4 cylindrach, teraz za 2300 znajdziesz. Bardzo szybko się zwróci a zresztą z moich obserwacji wynika że jedynie słusznymi samochodami w Limanowej są te z napisem TDI :-) więc nie wiem czy byłby na tym aż taki interes.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
konto usunięte 2012-08-22 13:51:06
No właśnie czym?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Warsztaty mechaniczne w Liamnowej-cała prawda
synchro 2012-08-23 09:16:20
Niby większośc aut to TDI, ale i zatwardziali przeciwnycy LPG gotowi są gaz założyć jak widzą, że 1 litr PB w okolicach 6 zł :/.
Za sekwencje 4 cyl 2 tyś myśle, że była by to uczciwa cena, za instalację podstawową. Coś lepszego 2 tyś + wiekszy koszt częsci. W samochodach z małymi silnikami tak do 1.4 spokojnie bym za 1600-1700 zł zakładał gaz. Myślę, że to nie drogo,a i ja bym wyszedł na swoje na tym.
I gen już dawno leganie zakładać nie można, a II gen już mało ludzi chce, więcej jest problemów z obecnymi.
Przy jakości polskiego gazu taka instalacja(wtrysk) bezproblemowo chodzi 40 tyś km przy wymianie filterków co zmiane oleju. Co 40 tyś trzeba wtryskiwacze regulować/regenerować, co 80 tyś reduktor. Ktoś powie, że I i II gen spokojnie 200 tyś zrobią. Nie zawsze, szczególnie jak zacznie gaz w kolektor strzelać, trzeba dbać o filtry powietrza i co 1 rok/2 lata regulowac, żeby silnikowi nie zaszkodzić. Tak więc czy II gen czy wtrysk, koszta obsługi podobne. A dobrze założony wtrysk gazu (ze zdjęciem kolektora) i dobrze dobranymi elementami pali 20 % wiecej gazu jak Pb, przy czym nie zmienia się to w czasie jak się dba i serwisuje instalacje.

Ps: To tak dla zainteresowanych ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in