20°   dziś 23°   jutro
Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał
1205

Hyde Park

W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy

konto usunięte 2013-12-18 11:24:46
Da się ? Da :)
"Wyjątkowo niskie podatki obowiązują w gminie Wiązownica. Od sześciu lat mieszkańcy płacą tam podatki o 50 % niższe w stosunku do stawek maksymalnych ustalonych przepisami prawa.

Obniżkę wprowadzono licząc na wzmocnienie gminnej kasy i po trzech latach od wprowadzenia eksperymentu - tak się stało. Ci co nie płacili zaczęli płacić. Do rzadkości należą sytuacje ,że ktoś prosi o umorzenie zapłaty podatku z przyczyn losowych a przedtem takie sytuacje zdarzały się nagminnie. Co więcej, przybyło nowych podmiotów gospodarczych. Przedsiębiorcy z sąsiednich gmin, także z Jarosławia przerejestrowali firmy lokując je na terenie gminy Wiązownica. Mówią, że zyskują na tej operacji nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku.
Obniżono tam nie tylko podatki od: nieruchomości, od środków transportu i rolny ale całkowicie zwolniono z podatku od nieruchomości miedzy innymi: budynki mieszkalne o powierzchni użytkowej do 350 m kwadratowych, budynki gospodarcze osób fizycznych nie związane z działalnością gospodarczą oraz drogi należące do osób prywatnych."
http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/25094-w-wiazownicy-niskie-podatki-wysokie-wplywy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
Slawek964 2013-12-18 11:39:29
Powinno się o tym pisać w ogólnopolskich mediach. Gminę dać za wzór. Mnie wprost jeden pracodawca powiedział, że gdyby mu obniżyć podatki o 1/2 to z miejsca zatrudni 5 osób (teraz kilkanaście osób pracuje) bo praca by się znalazła. Więcej pracowników to również więcej podatku. Tak niestety nie jest w stanie podnieść zatrudnienia przez koszta.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
konto usunięte 2013-12-18 14:27:12
Najbardziej zastanawia mnie to, że każdy z nas o tym wie mniej lub bardziej wykształcony że obniżenie podatków było by lepszym rozwiązaniem niż ich podnoszenie co doprowadza firmy do upadku a co za tym idzie do biedy zwykłych obywateli, a ludzie rządzący naszym krajem po studiach mający dziesięciu doradców nie potrafią na to wpaść - nie rozumiem tego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
konto usunięte 2013-12-18 16:08:48
W Limanowej jest to niemożliwe, bo większość w radzie Miasta mają nauczyciele, a Oni myślą że można "doić " ile wlezie przedsiębiorców, bo dla nich najważniejsza jest wysokość ich diet.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
konto usunięte 2013-12-19 08:52:07
A coś w temacie ?? pajacyku - nudny i przewidywalny jesteś
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
Doradca 2013-12-19 12:13:42
@ gek jak Ci ciąży zawód nauczyciela to zrezygnuj z jego wykonywania.

https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
konto usunięte 2013-12-19 18:24:23
@Doradca, nie ciąży mi bo nim nie jestem, ale Tobie ciąży własna głupota , bo wsadzasz swój nos do wszystkiegohttps://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: W Wiązownicy niskie podatki = wysokie wpływy
Doradca 2013-12-19 19:51:53
Taka moja uroda.

Dałbyś spokój bądź co bądź swoim kolegom i koleżankom.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in