Baner Baner
7°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
4270

Porady

VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!

muza12 2011-10-15 13:35:08
Bardzo proszę o polecenie mi dobrego kamerzysty na ślub i wesele.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Eloo 2011-10-15 15:03:41
Pan Zbigniew Twaróg- 603 071 471
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2011-10-17 10:42:18
"Eloo" w poście pytali o DOBREGO kamerzytę :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-19 13:21:31
dobry czy tani, bo to jest roznica,dobry kamerzysta musi znaca zwyczaje np.druzba weselny w okolicy limanowej, witanie gosci przed domem-kasina wielka-przyspiewki okolice jodlownika to przyklady gdzie musi BYĆ dobry kamerzysta sa tacy znam faceta co 20 lat sie tym zajmuje, mlodziez umie dzis nagrac cos wyrezyserowanego ,kamera ma funkcje auto do tego byle laptop i juz ogloszenie profesjonal,najlepiej popytac wsrod znajomych o opinie jak oni maja zrobione wesele i ich sie radzic a nie wszystkiego szukac w necie bo tu wiecej reklamy niz prawdy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2011-10-20 09:05:22
w Limanowej masz 3 grupy "kamerzystów":
1. starsi panowie z brzuszkami, których ekspresja, pasja, zaangażowanie, możliwości techniczne etc. zatrzymały się jakieś 10 lat temu (oglądnij film sprzed 10 lat i tereźniejszy a się przekonasz że prawdę powiadam :)
2. Hardcory z UP których motto brzmi: wezme se kase z bezrobicia i se bede filmować i pstrykać foty, przecież to pestka :D- a rezultaty, czyli łzy rozpaczy w oczach już małżeństwa które otrzymuje "film" weselny nie mają granic;
3. naprawdę mała (zaledwie parę osób) liczba ludzi którzy w naszym rejonie robią to naprawdę dobrze.

I to nie jest reklama, pseudoreklama, czy jak to tam nazywacie. To jest szczera prawda. Dość mocno jestem zakorzeiona w tym temacie więc ręczę pod tym co napisałam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
cytryna23 2011-10-20 10:25:38
Pan Mieczysław Mirek-świetny kamerzysta naprawdę! Ogłądałam parę filmów z wesela w Jego wykonaniu i sami będziemy Go mieli na swoim weselu. Także gorąco polecam.To Jego strona internetowa
http://www.studio-mm.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 11:15:42
Pan Piotr Dudek, świetne filmy, udane połączenia zdjęc, polecam 513353354
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 12:00:21
great1 oglądam film reklamowy na stronie pana Piotra Dudki, http://video.manifo.com/o_mnie i po 30 sek widzę że nie potrafi kadrować, ucinając notorycznie panu młodemu głowę. Więc coś chyba nie halo
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Ana86 2011-10-20 12:51:40
www.wideokaz.pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2011-10-20 13:17:40
panie VIPER jak pan doczyta to klip jest kręcony lustrzanką cyfrową (no tak u nas jeszcze nie widzą że aparatem można film nakręcić :). efekty występujące w tym teledysku są ZAMIERZONE, kadr jak najbardziej poprawny i przede wszystkiem "świeży". jesli pan wie co to znaczy... :D Jest to jedna z wieeelu realizacji tego pana. Proponuję wgłębić się w tematykę i zobaczyć co teraz ludzie wymagają. Staromodne, oklepane weselicha pomału odchodzą w siną dal...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 14:27:23
Polecam "Studio Video Oscar. Małgorzata Jonak"
Pan kamerował na ślubie i weselu u nas, na weselu dwóch moich sióstr oraz szwagierki i żadne naganie nie było takie samo. Widać ze Pan Jonak to artysta a nie "zarobkowicz". Jednak każdy ma swoje zdanie:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 17:18:51
Pani tutamka dla mnie to on mógł to kręcić nawet domofonem. Swoją drogą dlaczego o tym wspominasz że jest kręcony lustrzanką chcesz usprawiedliwić się czy pochwalić że jesteś tak potwornie nowoczesny? Jeśli ucina panu Młodemu pół głowy i to notorycznie, to dla mnie takie założenie kadrowania jest do niczego.
Ps. Nie jestem kamerzystą więc nie wiem ale naprawdę ludzie teraz wymagają obcinania połowy głowy? 8o
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Piotr 2011-10-20 17:48:52
Viper pracuje nad domofonem a jeśli zajdzie potrzeba użyje do filmowania kalkulatora :)Co do klipu cóż o gustach się nie dyskutuje i nie musi Ci się podobać :) w myśl zasady dla każdego coś innego takie właśnie były WYMAGANIA państwa młodych bo film ,klip czy co tam wolisz powstaje właśnie dla nich :) i do tego tez się stosuje :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 18:13:11
Drogi Piotrze wisisz mi umycie monitora, gdyż ponieważ kolega zasiadający u mnie zapluł, mi cały śmiejąc się pięknego kadrowania. Gratuluję ci takich klientów, którym podoba się brak części ciała zwanej głową.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Piotr 2011-10-20 20:11:47
Naprawdę wzruszające :-( No właśnie klienci no cóż jedni ich mają inni nie i właśnie to nas różni może stąd Twoje zaangażowanie w temacie a śmiejąc się ze mnie Tobie ich nie przybędzie jak dla mnie temat mija się z zapytaniem użytkownika muza12 więc skoro tak bardzo krytykujesz to pomóż tej osobie podając jakiś inny namiar niż do mnie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-20 20:42:22
A jeśli muszę kogoś polecić to oni przynajmniej głów nie ucinają http://www.studioimprez.pl/galeria-video16.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Piotr 2011-10-20 20:48:31
Widzę ze problem masz Ty,dziękuje za wyrażenie opinii oraz za uświadomienie błędów jakie popełniam co w przyszłości dzięki Twoim spostrzeżeniom pozwoli ich uniknąć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
NOSTRADAMUS777 2011-10-22 10:10:38
Viper święta się skończyły dawno a ty nadal chcesz zjeść jaja. Proponuje temu koledze co napluł Ci na monitor. Weś sie zajmij tam swoimi sprawami w tym czym jesteś "dobry" bo wiele jeszcze CI brakuje do innych. Nie bede na tyle bezczelny jak Ty i oskarżał kogoś na forum publicznym ale jak spotkamy sie kiedyś, gdzieś przypadkiem to wtedy powiem Ci to prosto w twarz i tylko i wyłącznie będziesz Ty o tym wiedział a nie reszta Limanowej. Uważam to za bardziej kulturalne niż Ty to zrobiłeś. >:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-22 11:18:35
Ludzie po co ta pyskowka,dlaczego tyle agresji,sa gusta i guściki wsrod klientow,szukajacemu kamerzysty proponuje nie pytac o cene w pierwszej kolejnosci tylko OSOBISCIE przejechac sie do KILKU!!!!! kamerzystow porozmawiac powiedziec o swoich oczekiwaniach wtedy zapytac czy umie to zrobic i jaka cena,sam jestem w branzy i w okolicy limanowej robie rozne filmy bo rozne sa oczekiwania klientow, jeden chce teledysk z wesela a inny chce tradycyjny tasiemiec gdzie ludzie tancza bo to bedzie dla niego pamiatka po latach,nie oceniajcie kamerzysty, fotografa, kucharki, kelnera tylko popatrzcie komu to bylo robione,bo dzis sie walczy o klienta wiec robi sie tak jak on tego oczekuje.. jezeli wezmiesz fachowca bo ktos ci polecil mozesz byc rozczarowany bo ma po prostu inny gust,jezeli ktos jest zainteresowany szczegolami to prosze podac emaila i sie skontaktuje, po co na forum obrzucac sie blotem, to tego jeszcze majac mala wiedze,np aparat foto sluzy do zdjec a kamera do filmu,mozna krecic aparatem film mozna tez kamera robic zdjecia ale amatorsko dla siebie ktos kto podejmuje ten temat wie mniej niz malo,to tak jak matizem objechac swiat -moza tylko jaki komfort.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Rybka 2011-10-22 16:35:20
Viper ma rację polecam www.studioimprez.pl pełna profeska :) zresztą najlepiej wejść na ich stronę i samemu się przekonać bo gusta są rożne :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Piotr 2011-10-23 13:05:59
http://inspiredbylife.pl/ ciekawe informacje o DSLR Polecam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-23 21:10:54
polecam pana Kazimierza Handzela z Jordanowa, tel.182675787. Widziałam 7 nagrań w jego wykonaniu i każde jest inne i każde jest super orginalne. Od niego z firmy na wesele przyjeżdżają dwie osoby, jedna kręci, druga robi zdjęcia, które potem również są ujęte na filmie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2011-10-23 21:14:00
teraz się doczytałam, że na początku dyskusji Ana86 już polecała tego pana http://www.wideokaz.pl tyle, że za moich czasów on jeszcze strony internetowej nie miał- ale to dawno było ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
jark000 2012-01-16 21:24:42
tylko fotomajka mszana dolna siedziba w tesko pelny profesjonalizm
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-01-17 09:55:44
@muza--filmowanie wesel jest w modzie odkąd pojawiła się kamera,nie neguję wiem też że bogatemu wolno.Przeciętnie kamerzysta bierze 2.5 tys.zł.Oglądać będziesz to raptem 2-3 razy,no może jeszcze znajomi. Piszę to z własnego doświadczenia,ja przynajmniej nie płaciłem za kamerzystę.
Teraz weź pod uwagę moją propozycję:

za 1000-1200 kupujesz już w miarę dobrą kamerę,do ślubu masz jeszcze trochę czasu,więc jest okazja poćwiczyć, czy też kogoś z rodziny nauczyć obsługiwać się takim cudem,a problem żaden.Po weselu zostaje Ci kamera i 1300 zł w kieszeni dorzucasz drugie tyle i masz wspaniałą podróż poślubną,przy okazji bierzesz ze sobą kamerę ,bo ją masz została Ci po twoim ślubie,filmujesz wspomnienia,a przy dobrym klimacie,wieczornych krajobrazach,wypitym szampanie,spędzacie bardzo rozkoszną noc,czego owoc tych uniesień będzie ze parę miesięcy i znowu okazja zrobić dokument jak to cudo Wam się rozwija,na pewno powrócisz do tych wspomnień z podróży poślubnej,itd.Pamiętaj i pomyśl ileż można kręcić tego dokumentu z wesela,coś u pani młodej coś u pana młodego,kościół ,obiad, tort,goście, czy jak jakiś Stefek leży pod stołem?.to jest raptem 4-5 godzin.Kamerzyści wymyślają a to takie ujęcie ,a to taki krajobraz,itp.Muza i wszyscy młodzi którzy planują ślub zastanówcie się nad taką opcją,wiem że to wasze pieniądze,ale porozmawiajcie z osobami które brały kilka czy kilkanaście lat temu ślub i mieli kamerzystów,ile razy oglądali swoje wesele.Prędzej wraca się do zdjęć.Przykładem niech będą Wasze studniówki,przecież tak nie dawno je mieliście i ile razy je oglądaliście,przypuszczam że raz,może dwa zaraz jak otrzymaliście płytki,czyż to nie dowód że podobnie jest z weselem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
gueene 2012-01-17 11:49:49
king 115 masz rację
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-01-17 13:56:25
Witam wszystkich forowiczów
zabiore głos w sprawie ,którą poruszył king prowadze od 29 lat profesjonalny zakład fotograficzny, przeżywałem rożne etapy kamer,aparatów, różnego stylu foto i filmu ale to co king pisze o kupowaniu kamery jest wielką głupotą, przychodzą do mnie do zakładu klienci już po ślubie i powiedzenie:
" Panie uratuj cos z mojego ślubu , bo takiej pamiątki to ja nie chce miec, a już jak to sie mówi musztarda po obiedzie"
Młodzi naprawde jak chcecie miec dobrą pamiątke ze slubu,idźcie to osoby , która ma jakieś już doświadczenie w tej kwesti, i porozmawiajcie co Was interesuje jakie oczekiwania macie do wykonanej usługi i czy dany operator, fotograf potrafi spełnic Wasze oczekiwania
a napewno to bedzie z korzyscią dla Was
Pamiętajcie o jednym fotografia czy video to głownie to dla danego momentu pewien styl ,który po paru latach zmienia się ,utrwalenie tego momentu musi byc radościa na całe Wasze życie.
Foto-Natanek Limanowa
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-01-17 14:24:47
@Franek1-Panie Natanek ewidentną głupotą to jest to co pisze Pan.Po prostu nikt by nie kupował kamer bo nie potrafi filmować,tylko wy specjaliści,ja rozumiem i spodziewałem się że uderzy ktoś we mnie a zwłaszcza Ci zawodowcy za 2,3 tysiące złotych.Znam Pana dobrze ,nie ujmuję Panu fachowości ,tylko tym się różnimy że Pan jeszcze kamery na oczy nie widział a ja już nią filmowałem.Na marginesie powiem Panu że świadomość ludzi na temat kamer w Limanowej w tamtych czasach to była taka iż pewien dyrektor jednej ze szkół podszedł i mówi iż chciałbym oglądnąć kiedyś ten film po wywołaniu,to na marginesie piszę.

Druga sprawa to co pan pisze że ostatnią głupotą jest kupowanie kamery świadczy tylko o Panu ,a dlaczego to niech Pan się sam domyśli,a na marginesie nie produkowano by setki milionów tego sprzętu.Jeśli ktoś ma tylko troszkę wiedzy i umie czytać to i potrafi sfilmować każdą uroczystość,więc proszę się zastanowić nad tym co Pan pisze,świat lata na księżyc i garnki nie święci lepią.
pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-01-17 14:40:33
Odpowiem krotko
Filmowac osobiscie , nie filmuje po to mam pracowników ja jestem fotografem i nie tylko bo i fotografikiem z kilkoma wystawanami w Polsce ,osobiscie mam mała kamerka ktora utrawalam moje wyprawy i wyjazdy ,ale ja poiwdziałem o doswiadczeniu , które zastaje w zakładzie. gdzie przychodza klienci ,którzy zawirzyli takim specjalistom bez wiedzy video i foto i zlecili im usługe
Tak sie składa ,że jeżdze na rózne spotkania i jest jedna opinia i kazdy jest fotografem i kamerzysta i moze na tym zarabiac szkoda ,że nie kazdy jest np. złotnikiem, jubilerem, kucharzem, i tym podobnej.
powiem Ci jedno foto i video to mozna powiediec jest to to samo kreowanie swiatlem tylko trzeba miec troche wiedzy i praktyki na ten temat
Co dzisiejszym fachowcom brakuje ,, bo on sobie kupil kamere, lub aparat cyfrowy
ato tylko rozni sie od analogu tylko nosnikoiem na ktorym zapisujesz informację
Jeżeli masz ochote to mozemy sie spotkac i podyskutowac , na tematy i foto i video
pozdrawiam i zapraszam Franciszek N
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-01-17 14:50:27
Zapomnialem dodac , ze filmowaniemmoja firma zajmuje sie od trzech lat mam 2 kamery Super HD
i mam dwoch pracownikow ,ktorzy je obsługują ,przeszkolonych przez speclalistów od videofilmowania firmy Beiks
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-01-17 16:03:05
to ja też dodam szkoda że Pan nie pisze jeszcze że wszyscy Ci co kupują aparaty fotograficzne to też głupio robią-niestety bo wtedy musiałby Pan zmienić profesję-

druga sprawa, teraz wiem gdzie tkwi szczegół, mianowicie w tych 2 osobach które Pan zatrudnia widać że to żyła złota i dlatego odradza pan kupna kamery pisząc że to głupi pomysł ,a ja mówię że to jest tylko moda,ale na szczęście młodzi coraz bardziej zauważają tę sytuację.
jeszcze raz daję za przykład studniówki ile tych młodych oglądało te płytki,niech sobie sami odpowiedzą na to pytanie.
kończę z Panem dyskusję,bo to jest płonne Pan po prostu patrzy tylko z pozycji biznesu a nie realnie i dlatego wogóle nie przyzna mi pan nawet odrobiny racji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-01-17 16:27:53
przyznaje Ci racje tylko w tym przypadku drugim po slubie podroz poslubna mozna i nalezy sie nakrecic a koszt kamery calego osprzetu do filmowania to Twoje 1500 zł pomnoz przez 20 razy to wtedy mozesz isc i filmowac
a nie kamerą za 1500 i nie dziw sie ze ktos bedzie za dobra robote 2 do 2,5 tys zł
ale dyskusja zeszla na inny tor niz byla w zapytaniu na ktore chciałem tylko przestrzec kazdego co go czeka przy zlym wyborze
KIng milo bylo podyskutowac
pozdrawiam i tak jak powiedziałem nie bronie sie przed dyskusja z Toba jak tylko zechcesz zapraszam do zakładu moj telefon 602551552
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
nakacu1 2012-01-17 20:29:50
w tym pojedynku rację przyznałbym Kingowi115,pan Natanek broni swojego biznesu i tyle,bo pisząc takie bzdury że 1500 razy dwadzieścia to mowa tu o profesjonalizmie a nie o amatorskim kręceniu filmu ,a przecież widzimy ilu jest amatorów,a faktem jest to dwu-trzy krotne oglądanie filmów po imprezach.Panie Natanek niech Pan nie przesadza,King napisał ,że bogatemu wolno",ale z kolei podszedł do tego tematu życiowo,a jeśli już to można kupić kamerę za 2500zł ale to jest przesada gdyż za dwa -cztery miesiące będą już nowsze tak jak jest z komputerami czy telefonami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-01-17 22:37:57
nakacu zapraszam przyjdz pokaze Ci film nakrecony kamera za 2000 zl w kosciele na slubu w Piasarzowej, to ani razu nie bedziesz go chciał(a) ogladac a nie 2czy 3 razy
w tym kontekcie mowiłem do muzy
Przedstawiłem się i kazdy wie z kim rozmawia a Ciebie nawet nie wiem czy Ty kobieta czy mezczyzna jestes
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Marvid 2012-01-30 00:13:54

Witam serdecznie Panie i Panowie na forum Limanowa in,

Nie jestem częstym gościem tego portalu ze względu na ograniczony czas. Mając chwilę wytchnienia pozwoliłem sobie zajrzeć i zapoznać się z interesującymi mnie tematami. Szczególnie zainteresowało mnie zagadnienie w kwestii poprawnego tworzenia filmu.
Sztuka filmowa- profesjonalizm, co to jest ? Mieszkam 20km od Limanowej, ukończyłem Studium Realizacji Telewizyjnej w Poznaniu - kierunek operator i montażysta filmowy.

Limanowski rynek filmowy jest mi doskonale znany, realizowałem na tym terenie wiele zleceń, między innymi pod koniec zeszłego roku film pt. ,, Klimaty Małopolski na potrzeby kina z terenu małopolski, był wyświetlany między innymi na Limanowskiej Słazie.
Nie zamierzam nikogo tu obrażać ani też krytykować, wręcz przeciwnie- pomóc, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że co nie którzy, zabierający głos na tym forum nie są w temacie. Pozwolę sobie więc zwrócić uwagę tylko na kilka zagadnień.
W kwestii poprawnego tworzenia filmu zgodnie z zasadami sztuki filmowej musimy wiedzieć o tym, że są reguły bez których nie ma mowy o ostatecznym sukcesie stworzenia dobrego dzieła.Chcę tu nadmienić tak ogólnikowo,
- P L A N Y F I L M O W E ( jest ich osiem)
- K A D R ( mocne punkty kadru)
- P O D Z I A Ł K A D R U ( zasada stosowania 1/3 kadru )
- OŚ K O N T A K TU i tu największy mankament, gdy oglądam te DZIEŁA często zauważam nieuzasadnione przekroczenie osi kontaktu np:
stojąc z boku operator ma w kadrze - po lewej stronie młoda para, po prawej ksiądz, operator robi ujęcie, przechodzi na drugą stronę kościoła nie sygnalizując - przekracza oś kontaktu między młodą parą a księdzem -,, aaa będę miał drugie inne ujęcie i ma w kadrze po lewej księdza, a po prawej młodą parę. Oprócz kamery użył siły, przeniósł księdza na miejsce młodych i odwrotnie młodych na miejsce księdza. Tak powstały materiał będzie sprawiał wrażenie, że osoby w tym przypadku ksiądz i młodzi patrzą nie na siebie lecz w odwrotnych kierunkach. Te dwa ujęcia w perspektywie montażu nie mają miejsca bytu.

Z całym szacunkiem, Panie i Panowie- operatorzy kamer, 99 procent w/w zasad nie jest wdrażane w produkcje filmową, nawet takich imprez jak wesela i inne wydarzenia okolicznościowe.Będę bronił tych reguł, klient, może nie każdy,nie potrafi tego zauważyć,ale w końcu płaci i chce być zadowolony.

Profesjonalnie filmujemy- jeżeli ktoś używa tej terminologii, to uważam, że osoba taka jest w pełni teoretycznie i praktycznie przygotowana do władania takim urządzeniem jak kamera.
,, A TU MASZ BABO PLACEK, podstawowe mankamenty takie jak:
- NIE POPRAWNE PODEJŚCIE DO FILMOWANEGO OBIEKTU
- NIE POPRAWNIE USTAWIONY BALANS BIELI ( bez problemu na stronkach właścicieli można to zobaczyć, pytam gdzie program montażowy)
- CZĘSTE NIE UZASADNIONE UŻYWANIE TRANSFOKATORA ( ZOOMU)
- BARDZO CZĘSTO BRAK STABILNOŚCI OBRAZU
- NIE POPRAWNE PANORAMOWANIE ( od punktu A do B zerwany początek jak i brak końca)
To tyko kilka przedstawionych nieprawidłowości,a na prawdę jest ich masa. Bardzo często mam wrażenie, że to nie operator włada kamerą, tylko kamera operatorem. Do znudzenia monotonne prowadzenie kamery, brak dynamiki w ujęciach gdzie mają racje bytu, na dodatek plany filmowe nie poprawne.

Szanowni filmowcy ,wątek ten kieruję do osób określających się jako OPERATORZY KAMER, a nie kamerzyści. Myślę że wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.
Na koniec, pozwolę sobie jeszcze skomentować opinie kierowane pod adresem Pana Piotra Dudka, odnośnie klipu zamieszczonego na stronie: http://video.manifo.com/o_mnie target=_blank>http://video.manifo.com/o_mnie.


Pani tutamka- gratuluję trafnej selekcji (podziału na 3 grupy kamerzystów),, dalej jestem mocno zakorzeniona w temacie - ok, Pan Piotr jasno określa, że jest operatorem kamery, czyli umie poprawnie zbudować kadr, ujęcie,scenę,sekwencję, a na końcu film.Cytuję: ,, efekty występujące w tym teledysku są ZAMIERZONE, kadr jak najbardziej poprawny, Pani tutamka- efekty i filtry nałożone programowo nie mają nic wspólnego z poprawnością całokształtu wykonania tego klipu.

Jak już nadmieniłem mamy plany filmowe ,które przedstawiają pewne wartości emocjonalne aktora i w każdym z tych planów musimy poprawnie zbudować kadr,czyli umieścić w tym przypadku młodą parę w mocnych punktach kadru. Pan Piotr o tym zapomniał lub też nie wie.Następnie sprawa planów- większość niepoprawnych, np: w średnich lub też amerykańskich brakujące górne części kadru,jak ktoś wspomniał, głowa pana młodego- N I E D O P U S Z C Z A L N E. Jest plan o nazwie ZBLIŻENIE czyli np: głowa aktora z niewidoczną częścią od czoła w górę, jest
to poprawne szanowny Panie Piotrze.

Dalej rzecz montażu i tu żelazna zasada, montujemy- różnica planów co najmniej dwa czyli amerykański - półzbliżenie , ogólny- średni itd. Co widzimy w przedstawionym materiale? Do 48 sekundy brak zróżnicowania ujęć, naklepane jedne i te same plany,monotonia . Ogólne wrażenie- pędząca lokomotywa z wagonami pomalowanymi na jeden kolor. Materiał sprawia też wrażenie, jakby był to surowiec czyli nie zmontowany, a to dlatego, że jest masa powtarzających się ujęć, zwłaszcza w zakresie od 0 do 48 s, z tej części maksymalnie z 3, 4 ujęcia w dalszej fazie też zredukować, są ujęcia które zupełnie tam nie leżą.
Panie Piotrze, niech Pan się nie obraża, nie ma idealnych rozwiązań, ja też popełniam błędy, ale są reguły i zasady które w miarę możliwości należało by przestrzegać, powtarzam w miarę możliwości.

Jak już nadmieniłem nie zamierzam nikogo tu krytykować, moim celem jest uświadomić tych, którzy wydają opinie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Jestem skłonny podyskutować z osobami zainteresowanymi w kwestii tworzenia filmu.

Z oczywistych względów nie podaję adresu mojej stronki internetowej oto mój e-mail mariovid@wp.pl pozdrawiam .

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-01-30 08:23:44
@Marvid- wspaniale to opisałeś -no w końcu profesjonalista,ale myślę że wielu by było Ci wdzięcznych za udzielenie choć parę wskazówek jak filmować tymi amatorskimi kamerami [1000-2000zł] ślub,właśnie amatorsko,w końcu nie każdego jest stać na kamerzystę za 2500-4000zł i do tego potem kupować kamerę.
pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
mycha77 2012-01-30 13:09:18
Pan Piotr Wąs z Kaniny polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-01-30 19:17:49
Ja polecam firme OSCAR z Lososiny Gornej bardzo polecam :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2012-02-02 09:59:03
Marvid dziekuję za konstruktywną krytykę i opinię. Nie jestem specjalistką w tej branży lecz tylko się tym interesuję. A co do tutejszych operatorów kamer.... temat rzeka :D:D Jak widać po późniejszych komentarzach. Myślę że każdemu wyjdzie na dobre najpierw zobaczyć a potem oceniać i wybierać. Pozdrawiam cieplutko:-*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2012-02-06 10:19:10
P.S. Teoria krórą przepisałeś lub wyrecytowałeś nie idzie z praktyką :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Marvid 2012-02-07 00:43:27
Pani tutamka proszę przeanalizować swoje posty, nie ma w nich nic do rzeczy,jeden zaprzecza drugiemu itd.Być specjalistą w tej branży, a tylko się interesować, to dwa odrębne tematy.Szybko można zauważyć że produkcja filmowa jest dla Pani ZIELONĄ MAGIĄ.Proponuję więc dogłębne zapoznanie się z tematyką, a następnie wydawać mądre i sensowne opinie. Na tym etapie wiedzy szkoda wysiłku, lepiej poświęcić czas dla męża lub kochanka.Bardzo proszę nie zaśmiecać forum tematami bezwartościowymi.

Teoria i praktyka w tej kwestii to temat dla fachowców.

Szanowna Pani proponuję zamknąć ten temat-nie ten poziom dyskusji...
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
tutamka 2012-02-07 11:00:55
Marvid, czytaj poprawnie. Napisałam że NIE JESTEM specjalistką (i tego nie robie), tylko się tym interesuję. A interesować się mogę WSZYSTKIM na co mam ochotę i chęć bo mam do tego prawo. Widzę że dla Ciebie kobieta interesująca się czymś innym niż gary i dom to problem. Ale to Twój problem :D A zielony to jesteś ty bo piszesz na forum wywody iście z podręcznika, których 98% tutejszego społeczeństwa nie rozumie i burzysz się jeśli ktoś powie coś innego. Rozumiem... że może i jesteś dobry w te klocki. Ale rzeczywistość bywa całkiem inna; okrutna, twarda i bezwzględna. Na chłopski rozum zauważymy różnicę pomiędzy FILMEM które ty tworzysz (idealne warunki, oświetlenie, dźwięk, aktorzy, etc) a reportażem ze ślubu gdzie jesteś zdany sam na siebie (a nieudanego ujęcia jak np przysięga w kościele - nie powtórzysz)Może i jeszcze duużo nie wiem ale moja ciekawość sprawi że kiedyś będę to wiedzieć.
Co do wysiłku i czasu, poświęć go więcej żonie lub kochance, jak sobie ulżysz będziesz milszy i spokojniejszy :))
A dyskusji z tobą nie podejmowałam, to ty trzasnąłeś tu wywodem. Poziom dyskusji... hmm ...ha:) Nie wiem mam Ci hołdować że skończyłeś szkołę? Ja też skończyłam i to nie jedną. Więc może porozmawamy na inny temat? No niestety nie...to nie Twój poziom:D
Także proponuję zakończyć tą bezcelową dyskusję:))
Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
cobra876 2012-02-07 12:12:48
viper niech sie odwali od pana piotra poniewaz widzialam gorsze wpadki u kamirzystow .pan piotr moze nie jest po szkole filmowej ale to co robi robi nie gozej od innych .z tego co mi wiadomo pan twarog puszcza filmy w kinie a kameruje dorywczo a pan z firmy oscar sprzedawal dawniej w jarzyniaku no i jeszcze pan z ciucholandu tez kameruje chociaz nikt z nich nie konczyl szkol w tej dziedzinie. wiec moze kazdy z nas zostoc kamerzysta ikamerowac dorywczo lub zawodowo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Franek01 2012-02-07 14:38:33
Witam
Bardzo podoba mi sie komentarz tutamki
Marvid jezeli chcesz cos powiedziec natemat filmowania prosze przyjm zlecenie i wykonaj i pokaż co potrafisz
Wróc do archiwum ,obejrzyj sobie film zrobiony przez p.Jurka Dutka i P.Ceślika o Limanowej jeszcze na kasetach VHS bo taka była wtedy technika,możesz wypowiedziec swoją opinie na temat scen kadrów itp. moze liznałes cos wiedzy na tema montażu i trzymania kamery bo tak mogę powiedziec , akurat w tym roku nie byłem na Słazie i nie widziałem twego filmu ,i nie mogę powiedziec jak montujesz i wogóle jak pracujesz na kamerze i jakim sprzetem dysponujesz ale nie komentuj tak jakbys wszystkie rozumy posiadł,
Zwróc uwagę o co było pytanie na samym początku, osobie zależało na dobrej pamiątce z jej bardzo ważnego dnia jakim jest slub , i chciała wiedziec kto w okolicy robi to na dobrym ,lub bardzo dobrym poziomie
a Twój komentarz tego nie dotyczy tylko chwaleniem sie jaką to szkołe to skonczyłes
Brawo Tutamka za Twój komentarz który obrazuje prace jaką czesto spotyka się na weselach
Muza może Ci to pomoże w wyborze osoby która utrwali dobrze Twój ślub, życzę powodzenia FN
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-02-07 16:51:43
cobra876 napisał "viper niech sie odwali od pana piotra poniewaz widzialam gorsze wpadki u kamirzystow"
Doskonała argumentacja wręcz wzorowa. Brzmi prawie jak hasło reklamowe "u innych są jeszcze gorsze wpadki" Myślałeś o karierze w Public relations?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
massaro99 2012-02-09 19:51:26
viper chyba szukasz sensacji. Wpadne do ciebie trafic jakąś "szósteczke" ale zaczne od górnej jedynki to bedziesz miał wtedy sensacje kozaku.
Uwierz ale żeby filmować lub fotografować-jest to bliższe Twoim bliskim -nie w0ystarczy sobie aparatu kupic bo odrazu widać czy ktos jest beztalencie czy tez nie po smiesznych galeriach którymi sie na kazdym kroku chwalisz. Do profesjonalnego poziomu to jeszcze długa praca.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
pikachu 2012-03-17 17:47:17
Witam.
Oj Panie Franku, zdumiewa mnie Pańskie zachowanie.Jest Pan znaną osobą na terenie Limanowej ,i nie tylko, a pozwala Pan wpuszczać się w maliny, kolejny już raz na tym forum.

Tylko ukłon z Pana strony w kierunku Pana Marvida-wiedza, praktyka i umiejętność, tych cech jeżeli chodzi o film, Pan ,a także Pańscy pracownicy, z przykrością można powiedzieć, nie posiadają.
Mam akurat styczność z materiałami tego Pana,i bardzo ,bardzo daleka droga Pana czeka,aby mógł Pan chociaż w minimalnym stopniu konkurować.Mam też rozeznanie,co do sprzętu jaki Pan posiada,a czym pracuje Pan Marvid. Zasugeruję Panu dobrą propozycję,zaoszczędzi Pan trochę kasy.
Zamiast wysyłać swoich pracowników na szkolenia gdzieś tam daleko do BEIKSU,to lepiej do Pana Marvida po naukę,może udzieli jakiegoś rabatu.Pozostanie grosz na sprzęt i chociaż jedno będzie miał Pan z głowy.Pan Marvid odniósł się do tematu jak należy pozytywnie rozwiązać problem jaki pojawił się w poście,opisał na forum czym się zajmuje ,jakie są jego predyspozycje, jak poprawnie należy rozpocząć zabawę z filmem.Przynajmniej wiemy z jaką osobą mamy doczynienia.A Pan chociażby z punktu widzenia przyzwoistości powinien gościowi podziękować za fachową poradę, a nie wykrzykiwać co ty potrafisz.Nie czuje Pan wstydu i rozgoryczenia?.A co Pan potrafi,jakie są Pana doświadczenia w zakresie filmu.Zajmuję się Pan fotografią , a od niedawna boryka się Pan z filmem z jakim skutkiem wszyscy wiemy. Ewidentnie nakreśla Pan ścieżkę pozyskania klienta na forum, oj nie fer.Zapomniał Pan o tym że to zainteresowany ma Pana wybrać,pomylił Pan forum-to nie szukam pracy,lecz porady.Co Pan proponuje swoim klientom,i wreszcie jak wygląda Pana strona internetowa.Dlaczego nie ma Pan odwagi zamieścić swojej pracy(filmu)na stronie boi śię Pan krytyki.Zamiast krzyczeć pokaż co potrafisz spróbuj Pan skierować to pytanie do Siebie,a szybko Pan zrozumie na jakim etapie się Pan znajduje.Zaczerpnął Pan tematu, zbyt mało, poproś Pan gościa grzecznie może udzieli pomocy,a naprawdę warto.

Panie Franku wtopa na całą krechę.
Praca i jeszcze raz praca a na pewno z czasem przyjdzie porządany efekt.

Serdeczne pozdrowienia, powodzenia W realizacji swoich planów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
aurelia 2012-03-17 19:12:43
Jesli chodzi o dobrego kamerzystę to polecam pana z nowego Sacza firma wideo- foto COLOR SUPER PROFESIONALNIE I NIE DROGO TEL;606681745:-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
ogon 2012-03-17 23:27:48
:)Eeee...ee tam ! Weż se Natanka z Limy i będzie git !:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
jj2 2012-09-19 11:59:49
Polecam wszystkim Pana Piotra Dudek tel. 513 353 354
http://video.manifo.com/
doskonała jakość nagrania obrazu i dźwięku. Film jako całość zrobiony fantastycznie, ujęcie najważniejszych momentów i połączenie ich w jedno.
Polecam wszystkim.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
x99 2012-09-20 21:28:44
Piotr Kulig z myślenic www.pk-wideofilmowanie .pl
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Pannamloda 2012-09-26 15:42:26
Zdecydowanie nie polecam nikomu współpracy z kamerzystą ze Starego Sącza, Panem Pawłem O. http://kamerzysta-malopolska.cba.pl/
Po obejrzeniu nagrania nie można już wprowadzić żadnych zmian ani poprawek bo Pan twierdzi, że to jest "widzi mi się" młodych jeśli chcą usunąć lub poprawić coś co im się nie podoba. W mailach jest bardzo arogancki i opryskliwy. Na każdą uwagę, którą mieliśmy do filmu, a było ich naprawdę sporo odpisuje, że "Film jest zrealizowany według ogólnie przyjętych norm sztuki filmowej." i on nic nie będzie zmieniał. Uważam, że to jest chamstwo i czuję się naprawdę pokrzywdzona. Chcieliśmy aby usunął w oczepin pierwsze nieudane rzucanie podwiązką to napisał cytuję: "Nie będę kroił oczepin bo było nieudanie rzucenie podwiązką." Ale dlaczego pytam się? Przecież w umowie jest jasno napisane, że mamy prawo do zmian i poprawek a co to niby jest? Można zapomnieć o jakichkolwiek zmianach bo on i tak tego nie poprawi.
Chcieliśmy także, aby jednak zmniejszył ilość zdjęć z dzieciństwa na początku filmu bo jednak wg nas za długo to trwa to napisał: "Nie mam mowy i możliwości reedycji pokazu zdjęć z dzieciństwa i młodości. Może trzeba było się zastanowić przed przesłaniem zdjęć."
Nie podobało nam się także kilka zwolnień, które zrobił w filmie np podczas naszego tańca, gdzie w zwolnionym tempie naprawdę brzydko wyglądałam bo przy obrocie przewróciłam oczami to napisał: "Zgodnie z umową rozumiecie mój punkt postrzegania obrazu i rzeczywistości więc nie ma mowy żebym reedytował jakieś pojedyncze zwolnienia, obroty czy przejścia."
Jeśli ktoś z Państwa się już na niego zdecydował to radzę naprawdę ze szczerego serca najpierw obejrzeć płytę zanim się zapłaci bo potem Pan Paweł nie zmieni NIC.
Chętnie udzielę więcej informacji zainteresowanym.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
limonka 2012-09-30 17:25:29
Co prawda firma działa od wielu lat w Żorach, ale właściciel - Pan Józef Król - pochodzi z okolic Limanowej i bardzo często tutaj realizuje zlecenia http://www.fotokrol.com/ Widziałem jego realizacje i szczerze polecam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
pol100 2012-10-02 23:19:16
Witam Serdecznie wszystkich użytkowników tego portalu a także panią Sabinkę która bardzo się naprodukowała na tym zacnym Forum.
Droga Pani Sabinko chcę zacząć od tego że to nie ja wpraszałem się na Pani wesele, to nie ja biegałem i prosiłem by u Pani filmować a wręcz przeciwnie.
Przecież to po obejrzeniu filmu mojej produkcji z wesela Pani koleżanki na którym mieliśmy przyjemnośc sie poznać, przyjechała Pani następnego dnia
zeby zarezerwować sobie jedyny wolny termin tego lata.

To Pani wypowiedziała umowę innemu kamerzyście bo jak Pani stwierdziła tamten miał chorobę Parkinsona a ja kręcę spokojnie.

A teraz już trochę o filmie: Na spotkaniu u mnie zaproponowałem pokaz zdjęć z dzieciństwa i narzeczeństwa, nie więcej niż 10 zdjęć.
Ale miła Pani uparła sie że będzie ich 30.
Zrobiłem jak Pani sobie życzyła. Po odebraniu filmu dostałem maila takiej treści
cyt:"doszliśmy do wniosku, że jest ich trochę za dużo - proponujemy po zdjęci z dzieciństwa ( po 6 - na przemian Sabinka i Wojtek), po 2 z dorosłości i potem wspólne – przesyłam je w osobnym mailu).
Drodzy użytkownicy dopiszcie sobie sami komentarz :)

Uwagi i poprawki do filmu cyt: " przytgotowania u Sabiny - proszę o usunięcie momentu, w którym Pannie Młodej doipnany jest welon".
Wydaje mi się że to ważny atrybut i chciałem by był uwieczniony.
Przy okazji proszę miłą Panią Sabinke o sprostowanie: Czyż nie usunąłem Pani tego fragmentu? MAŁO TEGO ZROBIŁEM TO ZUPEŁNIE BEZINTERESOWNIE.
A Pani mówi że nie ma możliwości nic poprawić. Możliwości są zawsze ale trzeba być człowiekiem dla człowieka.

Kolejny cytat:" moment, gdzie po raz pierwszy pokazani są goscie (mama Wojtka i osoba towarzysząca), potem jest ksiądz - wygląda to bez sensu.
Nie wiem kogo powinienem pokazać, siostrę zakonną, tabernakulum? :)

"Komunia - proszę pokazać całą komunię św." - takie rzeczy ustala się wcześniej a całą komunię pokazuję tylko na filmach z I Komunii św.
"Usuwamy sepie całkowicie i te ujęcia zostawiamy w kolorze naturalnym"- Pani wybaczy ale od trzech lat nie stosuję sephii.

Jeszcze jeden cytat:"usunąć pierwszy obrót i zostawić tylko drugi. - chodzi nam o to, że ja masakrycznie wyglądam w tym ujęciu,
szczególnie oczy, którymi przewracam do góry i chyba oczywiste jest to, że nie chciałabym pokazywać tego gościom"
wniosek: ładna ale zakompleksiona dziewczyna.

A na koniec jakiś pozytyw: cyt:" co do zakończenia naprawdę nie mamy żadnych zastrzeżeń, bardzo nam się podoba".

Wnioski: Film jaki by nie był to było by źle bo Pani Sabinka lubi bicie piany, lubi dużo mówić zanim pomyśli.
Mimo wszystko życzę państwu N. wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia a dodatkowo Panu wojciechowi życzę sporo cierpliwości.
Dziękuję za wytrwałość i serdecznie pozdrawiam wszystkich którzy doczytali do końca a pewnych i zdecydowanych zapraszam na www.kamerzysta-malopolska.cba.pl
z poważaniem Paweł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
ADA2012 2012-11-20 16:21:26
Nie korzystajcie z usług kamerzysty Piotra Wąsa z Kaniny!! Bo to że jest kamerzystą to kompletne nieporozumienie. https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
imina 2012-11-20 20:09:56
http://www.video-imagine.pl Godni polecenia :
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
pitxx 2012-12-08 14:44:38
Studio Soniq 600590586
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Aerwin 2012-12-13 02:19:29
Jak już tak wszyscy się w autoreklamę bawią to i ja się pobawię :)

Filmowaniem zajmujemy się od około 5 lat. Celowo pisze filmowaniem bo osobiście uważam, że jest różnica pomiędzy filmowaniem a "kręceniem".
Tak więc "filmujemy" techniką DSLR. To znaczy, lustrzankami cyfrowymi. Jest to o tyle ciekawe, że poza jakością HD (która w sumie jest już standardem, wiec nie ma się czym chwalić) możliwość montowania różnych obiektywów daje nam możliwość uzyskania cieplejszych kolorów i ciekawej plastyki obrazu.
Robimy (żeby nie powtarzać filmujemy) z zachowaniem wszelkich zasad produkcji filmowej.
Nasze filmy są krótsze niż te "tradycyjne". Zamiast 4 godzinnej epopei na której nic się nie dzieje oferujemy krótszy, około półtorej godzinny materiał z dynamicznym montażem.
W cenie zawsze dwóch operatorów od początku do końca. Do końca to znaczy nie do 1 w nocy tylko do końca zabawy, to znaczy dopóki się coś dzieje :) Dodatkowo plener, przygotowania do ślubu i co kto sobie zażyczy. Opcjonalnie 3 operator i fotograf (osobno, nie dwa w jednym ;))
Posiadamy stabilizatory obrazu, kram filmowy, własne oświetlenie i miłą aparycje :P
Może nie mamy 40 letniego doświadczenia ale parę wesel za nami + cała masa innych produkcji.

Co by się nie rozpisywać rzucam link z naszego ostatniego pleneru żeby każdy mógł zobaczyć o co chodzi:
https://vimeo.com/53338038

A jakby ktoś chciał więcej informacji albo pogadać o przysłowiowym szpadlu Maryli to zapraszam na prv :)

a no i jak już wspomniałem o innych produkcjach to wykonujemy również relacje z imprez, teledyski, spoty reklamowe, filmy korporacyjne i wszystko inne co da się SFILMOWAĆ (nie nakręcić albo nagrać)
Jak marketing to marketing :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
Aerwin 2012-12-13 02:20:22
Na życzenie fakturka ;)

Oba posty były sponsorowane B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
konto usunięte 2012-12-13 08:15:43 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
gosc013 2012-12-14 08:18:08
miał ktoś przyjemność współpracować z panem Proć Jarosławem?Pan z okolic Tęgoborzy... szukam właśnie opinii na jego temat bo filmiki zamieszczone na stronie są całkiem niezłe :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
rettik 2014-10-17 20:00:16
Profesjonalnym kamerzystą i fotografem ślubnym jest Józef Jurczyński http://www.kris-video-foto.pl/ ma indywidualne podejście i szeroki zakres oferty. Przyjmuje zamówienia na terenie małopolski.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
ewela1234 2014-10-17 21:32:56 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
filutek 2014-10-17 21:38:01
Jak można mówić o profesjonalnym kamerzyście, gdy ów zatrudnia ich kilku.
Może o montażu profesjonalnym.
Pan Kjris to awangarda cenowa, ale co do filmów to jak trafił. Na plus można mu zaliczyć trzymanie się umów cenowych (wysokie, ale nie zmieniane po fakcie). To, że ktoś się chwali helikopterami nie znaczy dobry, ale znaczy drogi. Jest w okolicy kilku uczciwych, sumienny film za niewygórowaną cenę.

A tak poza tym, to nie efekty wzorowane na youtube mają znaczenie po latach. Widziałem nagranie jednego z wspomnianych tu kamerzystów na którym nie ma połowy gości, za to biżuteria pani młodej jest pokazana w stu ujęciach.

Ogólnie co kto woli, ale lepiej nie żałować po latach. Obejrzyj pomyśl i zdecyduj. Nie pytaj na forum!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
filutek 2014-10-17 22:40:53
@ewela ty to polecasz?
https://www.youtube.com/watch?v=5BAgSe2alCo#t=45

Czy wy k...wa słuchu nie macie? naoglądacie się filmów z podkładami hamerykańskiej muzyki, a zapis na żywo woła o pomstę do nieba!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: VIDEOFILMOWANIE DOBRY KAMERZYSTA!! SZUKAM!
kosmiczna 2015-02-05 20:01:31
Zerknijcie sobie też tutaj: http://www.filmy-weselne.pl/ macie całą bazę kamerzystów. Na pewno warto skorzystać, jak ktoś nie ma takiego kamerzysty z polecenia czy znajomego na przykład to zawsze lepiej jest korzystać z ogólnodostępnej bazy:)
A całą resztę można już ustalić razem z kamerzystą.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in