7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1994

Tematy archiwalne

Tymbarski matrix

konto usunięte 2010-08-15 15:00:42
Po artykule "Wysoki krawężnik: traci sklep i niepełnosprawni" posypało sie wiele ciekawych opinii. Wpisujcie tu Wasze spostrzeżenia. Mam od razu pytanie: jak to jest,że w drodze demokratycznych wyborów społeczność lokalna świadomie i dobrowolnie wybiera na włodarza gminy prześladowcę z SB, przyjmuje od niego baty i ponownie go wybiera?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
zxcvbn 2010-08-15 15:17:21
Każdego wójt może swoimi pieniędzmi przekupic .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 15:34:31
w takim razie wyborcy nie mają własnego zdania? w końcu odpiedzialnośc spoczywa na wyborcach. A tu już trzykrotnie popełnili ten sam wyborczy błąd! i co dalej???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
zxcvbn 2010-08-15 15:44:52
Też mi to trudno zrozumiec i nie umiem na to pytanie odpowiedziec . Trzeba spytac tych co na niego głosowali bo ja nie jestem jednym z nich .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 15:49:10
no tak, tylko teraz malo kto się przyzna, że na niego oddało głos(nie wyłączjając zapewne bohatera artykułu pana Sobczaka). A pachowicz i tak pewno wygra. Może ma ktoś podpowie na kogo warto by zagłosować? Opozycja milczy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Bogdan 2010-08-15 16:02:44
Po pierwsze;przesadzacie.Po drugie;głosujcie na P.Sobczaka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 16:21:14
W Tymbarku jest proewadzona tak droga inwestycja w rynku i wójt mówi o budowie parkingó: pytam gdzie? Czy nie można wydłużyć istniejący od samego skrzyżowania? Nie wiele wieszy koszt a wszyskim sie to przyda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 16:39:11
W Tymbarku jest proewadzona tak droga inwestycja w rynku i wójt mówi o budowie parkingó: pytam gdzie? Czy nie można wydłużyć istniejący od samego skrzyżowania? Nie wiele wieszy koszt a wszyskim sie to przyda.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 16:48:01
jak to co dalej? przecież są wybory w tym roku. Nie wybierajcie Pachowicza i po sprawie. Gość już gubi w tym wszystkim. Wypowiedział wojnę zbyt wielu mieszkańcom gminy i myślę, że za to zapłaci.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 17:07:28
A pachowicz i tak wszystkich przechytrzy - przecież z tego żyje. A Ty kinga19 podpuszczasz nas robiąc za wywiad pachowicza czy rzeczywiście chcesz coś zmienić? Może sama zaproponuj kogoś cool. Mam nadzieje że nie jesteś "czarną Marry", ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Janek64 2010-08-15 19:02:31
Kinga zadałaś ciekawe pytanie odpowiedz jest prosta ale ciezka do zrealizowania. Wielu mieszkanców nie interesuje się tym co dzieje się w danej gminie a ci co głosują na tak to beton, maszyna która działa od lat, tych na nie jest jeszcze mało zresztą władza posiada mechanizmy które pozwalają manipulować mieszkancami no i charakter wójta tz cwany lis jeszcze opieka społeczna władza koscielna ,mała miejscowosc,po prostu dobry gracz jest to bardzo nie bezpieczne bo ci ludzie zasłaniają się Demokracją a buduja w okół siebie dyktature .Z rozmowy z człowiekiem z Tymbarku wynika a któremu Tymbark wiele zawdziecza i jest osobą szanowana Pachowicz nie wygra ALE to juz zalezy od samych mieszkanców a więc teraz Tymbark ma swoje pieć minut.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 19:21:08
Najbardziej przykre jest to, że większość mieszkańców tej zapyziałej wsi to imbecyle. Każdy jest filozofem, który jest przekonanym o swoim geniuszu, z nikim nie pogada, z nikim niczego nie załatwi. Dla nich Pachowicz to przykład do naśladowania, bo jest cwany i zawsze spada na cztery łapy. Nie podskoczy mu żaden sąd, zniszczy każdego, kto mu się nie podoba. Więc wniosek stąd płynie taki, że to nie Pachowicz jest winny, tylko mieszkańcy Tymbarku. Koniec kropka, mają to co chcieli
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 21:48:56
nawiązując do wypowiedzi perelki: odpowiedzialność spoczywa na wyborcach, a innymi słowy takiego macie wójta na jakiego sobie zasłużyliście. A pytam Was o godnych tego stanowiska gdyż już niebawem ten obowiązek wyborczy będzie także moim obowiązkiem i też chcę dac komuś szanse.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 21:52:57
nawiązując do wypowiedzi perelki: odpowiedzialność spoczywa na wyborcach, a innymi słowy takiego macie wójta na jakiego sobie zasłużyliście. A pytam Was o godnych tego stanowiska gdyż już niebawem ten obowiązek wyborczy będzie także moim obowiązkiem i też chcę dac komuś szanse.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
gazda 2010-08-15 22:38:21
Od dawna wiadomo że Pan Pachowicz promuje na wójta Przewodniczącego rady Gminnej Tymbark Pana Kałużnego.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 22:42:49
prawda jest taka, że porządny człowiek nie poradzi sobie z tym bagnem którego obecny narobił i który bedzie bebnił wokół, jaki to niezdara teraz rządzi. Szkoda każdego, ale szkoda też tej wioski. Kiedyś była w czołówce. Tu trzeba mieć łokcie być sqr-em, więc takii sie utrzyma. Chyba, że będzie NOWY wójt i NOWA Rada
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 22:46:27
chodzą plotki o kałużnym, ale przecież to jeszcze wiksza zaraza od obecnego. podobno też są kandydaci z opozycji. Osobiście to widziałbym kogoś młodego i nie "skażonego", najlepiej spoza układu. RAda też do wymiany - w całosci!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
DXi12 2010-08-15 23:05:57
Weź przestań! Kałużny to będzie jeszcze gorszy, bo będzie więcej grabił do swojej kieszeni niż obecny! To już wolę tego zafajdanego rysia! A mi się obiło o uszy że będzie startował dyrektor szpitala? Czy to prawda? p. Socha…? Jeżeli tak to ma mój głos!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
Gromit 2010-08-15 23:11:49
P. Socha to ten gość co był kiedyś dyr Finansowym i PO - słyszałem, że jest niezły, zresztą szpital jest na plusie, a to o czymś świadczy. Ale wątpie żeby pchał sie w takie szambo, za dobra ma posade. Kiedyś kandydował p. Zimirski i p Lech Nowak. Szczerze ten ostatni byłby w sam raz, ma łokcie i zeby zjadł na fujcie. Jestem za.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-15 23:35:20
Gazda, przecież kałużny "odkrył Justynę Kowalczyk" - może w Tymbarku dla odmiany odkryje ropę naftową albo gaz łupkowy? Nie rozśmieszaj mnie :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
gazda 2010-08-16 08:03:53
king ja Cię nie rozśmieszam przecież ciąg dalszy musi trwać nadal bo tylko on potrafi utrzymać atmosferę jaka była dawniej w Tymbarku.A było to tak na rynku stała studnia i figura św. Floriana ,była jakaś ławka na której trwały kłótliwe dysputy kończące się często bójkami.Przez rynek biegła droga jak deszcz polał to była bardzo błotnista.Dlatego w urok Tymbarku jest wpisane kłótliwość ,pieniactwo.Natomiast o kostce granitowej nie wspomnę bo jej nie było.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
kataforeza 2010-08-16 09:19:13
Z pewnych na 101% źródeł wiem, że kandydować ma pan Dariusz Socha, obecny dyrektor szpitala. Oczywiśćie ma mój głos, bo dosyc mam już tego pseudomacho - obecnego wójta
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-16 13:18:12
Czyli to nie plotka? W starostwie też krążą takie newsy. Popieram! Ciekawe czy p.Socha to potwierdza? Ja oddam na niego głos. Czy to prawda, że Socha to człowiek Puchały? Jeśli tak to może starostwo spojrzy łaskawiej na Tymbark.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
kataforeza 2010-08-16 13:40:45
Polityka to zawiłe szambo. Tam każdy zależy od każdego mimo pozorów niezależności, i choć politycy się do siebie uśmiechają, wystarczy mały pretekst żeby drugą osobę zniszczyć. Mamy zresztą doskonałe przykłady u nas w gminie. A wie ktoś, jak skończyła się sprawa pani Sopaty?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-16 14:54:36
nawiązując do Gazdy, kołtuniarstwo to stare dzieje, czy w XXI wieku Tymbarczanie nie mają innych zmartwień. Nakręcacie sie jaki to fujt jest do kitu, że jest źle itd: jest okazja ponarzekać i jedyne co nas łączy to wspólna krytyka. A pozycja jak już coś wyduma to ją pachowiczenko skutecznie zmiesza z błotem. Uważam, że na wybory należy pójść: żeby głosować przeciw "niemu". Inaczej nic sie nie zmieni.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
mogielica 2010-08-16 21:24:57
Przejeżdżałem dziś przez Tymbark (byłem na poczcie) i przyznam że ta kostka granitowa wygląda super! Chyba jedyna słuszna sprawa jaką załatwił konfident.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-16 23:40:58
A ile to kosztowało? Słyszałam że gmine kosztuje to 3 mln złotych. No to sorry, ale widzę wiele pilniejszych inwestycji. Jak zawsze Pachowicz robi najwięcej przed wyborami, to widzi nawet dziecko. Ale kto będzie spałacał długi? Oczywiście my. No ale durne społeczeństwo tymbarskie znów pewnie wybierze Pachowicza, bo on taki obrotny. Szkoda słów
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
kataforeza 2010-08-17 07:40:15
No tak. A kolejna cudowna inwestycja zwana powszechnie biblioteką? Budowana na chwałę obecnie panującego, bo jak zadłużoną do granic możliwości gminę będzie stać na utrzymanie tego czegoś. Żal
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
konto usunięte 2010-08-17 09:08:41
a może by tak gimnazjum przenieść do nowej biblioteki (powinno być przy hali sportowej), z kolei biblioteke urządzić w obecnym gimnazjum na piętrze, a na parterze fajne knajpki, sklepy itd. Pytanie z KINEM, stoi pustostan i niszczeje. Marnotrawi się ogromne środki w tej wsi a pachowicz skutecznie chce zatopić tego Tytanica,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tymbarski matrix
kurbek 2010-08-19 15:26:06
Problem nie polega na tym że coś robi lecz na tym że prowadzi inwestycje kosztowne które nic nie dają przeciętnemu obywatelowi tej gminy. Weżmy taką kostkę granitową, i powiem obiektywnie że jest bardzo ładna ale czy ktoś z was próbował przejść po niej z wózkiem z dzieckiem. albo niech dzieci teraz pojeżdza na deskorolce po płycie rynku. Czy ta inwestycja jest warta 600 tys zł w przypadku gdy rynek juz jest pokryty płytami granitowymi? Moim zdaniem nie. I znajdą sie tacy co powiedzą że UNIA daje na tę inwestycję 400 tys to ja im odpowiadam że to my tracimy 200 tys musząc dołożyć. Bo za te 200 tys można zrobić więcej potrzebnych rzeczy niż nowa nawierzcznia rynku. I pytanie do wójta po co był remont płyty rynku parę lat temu za dziesiątki tys??? Ale wlasnie tak sie u nas prowadzi inwestycję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in