14°   dziś 15°   jutro
Środa, 08 maja Liza, Stanisław, Wiktor, Marek, Miron, Kornel
1994

Tematy archiwalne

twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)

radny 2010-05-22 16:11:35
Jeden spadł z niemal dziesięciu metrów, a drugiego przywaliły dziesiątki kilogramów gruzu! Ale twardym góralom z Limanowej katastrofa budowlana niestraszna. Bracia Paweł (25 l.) i Adam (26 l.) Michalikowie wyszli z poważnych tarapatów tylko z niewielkimi obrażeniami. To była chwila prawdziwej grozy w stareńkiej kamienicy przy ul. Krakowskiej w Bytomiu (woj. śląskie). Bracia Paweł i Adam pojawili się tam, żeby z przeznaczonego do remontu budynku usunąć gruz. Robotnicy pracowali na balkonie kamienicy, gdy nagle doszło do katastrofy. Na pracujących osunął się kawał dachu starego budynku. Lecące deski, belki i kawałki muru zaczęły przysypywać górali. Pawła spadająca konstrukcja dachu wyrzuciła z balkonu. Mężczyzna spadł w dół z wysokości ok. 10 metrów. Adama gruz przygniótł na miejscu pracy. - Brat wylądował zaraz pod ogrodzeniem posesji, dobrze, że nie trafił na stertę gruzu leżącą pod balkonem. Mnie natomiast przysypało na balkonie. Sterta drewna i gruzu przygniotła moją nogę, dzięki temu nie spadłem głową w dół. Po prostu zwisałem z balkonu, a unieruchomiona noga utrzymywała mnie w powietrzu - mówi starszy z braci. Na szczęście akcja strażaków szybko wyswobodziła Adama Michalika. Cudownie ocalał jego brat Paweł, który tuż po upadku wstał o własnych siłach! Obaj jednak trafili do szpitala. Tam okazało się, że ich obrażenia są zaskakująco niewielkie. Pan Paweł złamał rękę i po jej włożeniu w gips wyszedł ze szpitala. Adam Michalik jeszcze został pod opieką medyków. W wypadku doznał zerwania więzadeł nogi. Tej przygniecionej, która uratowała mu życie. http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/oto-najtwardsi-robotnicy-w-polsce_139387.html
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
MinkaMuminka 2010-05-22 18:01:12
Nie ma co Gang Żmii w końcu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
MinkaMuminka 2010-05-22 18:01:28
(muppet show yeah)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
loleklima 2010-05-22 21:37:20
mapety subbito!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
loleklima 2010-05-22 21:40:12

jezzzuuuuu!!!! dupsko mu na ty foto widać.... nie żal mi bo go znam

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
loleklima 2010-05-22 21:42:22
no nie moge... códownie ocalał.........;]
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
borek 2010-05-23 15:57:52
Otrzymali drugie życie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
massaro99 2010-05-26 23:11:03
Z moich obliczeń to już szóste życie otrzymali a nie drugie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: twardziele z Limanowej (wiecej szczescia niz rozumu)
borek 2010-05-29 21:26:04
Massaro99,opisz .Rozumiem że 6 razy cudem przeżyli.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in