10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
4272

Porady

TOMOGRAF KOMPUTEROWY

maja1261 2013-02-11 09:51:36
WITAM MAM PYTANKO MIAL KTOS ROBIONY TOMOGRAF KOMPUTEROWY W SZPITALU W LIMANOWEJ PROSZE O OPINIE :-) POZDRAWIAM PILNE!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
Pigeon 2013-02-11 10:11:06
Tomograf jest 16-sto rzędowy a więc dobry.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
razor 2013-02-11 12:40:29
Hej!
Witam,miałem robioną tomografie w szpitalu w limanowej w wakacje i wszystko w najlepszym porządku nie wiem czego sie obawiasz najbardziej ale jeśli chodzi o jakieś lęki typu klaustrofobia to nie masz czego się bać bo jest przestronnie ;)robiłem badanie kręgosłupa i w moim przypadku musiałem dodatkowo zrobić jeszcze rezonans magnetyczny ale to już nie w limanowej,badanie jest nieszkodliwe jak np.rentgen i bez bolesne :D więc naprawdę nie masz sie czego obawiać!pozdro.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
hawkeye 2013-02-11 16:31:35
razor tomograf wykorzystuje do obrazowania promienie rentgena i to w dawce wielokrotnie wiekszej niz w zwyklym zdjeciu rtg wiec bardzo prosze jak nie masz wiedzy w danym temacie to nie zabieraj glosu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
gocha90 2013-02-11 16:32:48
Ogólnie to badanie jest bezbolesne, jeśli podają Ci kontrast to muszą Ci venflon na izbie przyjęć "zainstalować" a po podaniu możesz poczuć ciepło, albo może zrobić Ci się niedobrze, czy poczuć parcie na pcherz. Potem trzeba ok. 2 litry wody wypić, żeby kontrast wypłukać z organizmu.
Ogólnie to mąż miał niedawno badanie, chociaż był zapisany na 14 to wszedł po 15 i najgorsze dla niego było to, że musiał kilka godzin wcześniej nie jeść i wkurzało go to, że był głodny... :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
cyberghost 2013-02-17 16:38:52
aby zrobic CT glowy potrzebna jest dawka promieni X 50x wieksza niz do przeswietlenia klatki piersiowej.. FAJNIE:) Ale jest to bezpieczne zakladajac ze nie robisz tego zbyt czesto. Obsluga jest fajna i mila tak ze bez obaw:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: TOMOGRAF KOMPUTEROWY
maja1261 2013-02-18 17:58:38
Dzieki za informacje :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in