12°   dziś 16°   jutro
Sobota, 27 kwietnia Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
1205

Hyde Park

Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem

berecik 2012-01-24 08:51:05
Nigdy i nigdzie nie dokonywałem, nawet nie próbowałem analiz przyczyn, które doprowadziły do zagłady całej delegacji Rzeczpospolitej Polskiej lecącej w dniu 10 kwietnia 2010 roku na obchody 70 rocznicy mordu katyńskiego.
Poza oczywistym i niepodlegającym dyskusji faktem było to, że Polskę na tej rocznicy powinna reprezentować jedna delegacja z Prezydentem i Premierem, uroczystości należało zorganizować w jednym dniu a nie urządzać jednej dla Premiera Rządu a drugiej dla Prezydenta Polski. Wygrały jednak chore ambicje i się stało.
Sam nie zabieram głosu w kwestiach technicznych i procedur, które legły u podstaw tego, że w jednej chwili nasze państwo polskie straciło swoją Głowę-Prezydenta i 95 innych wysokich rangą polityków i funkcjonariuszy, bo własnego zdania w tej sprawie mieć nie można a jedynie powtarzać to, co już powiedzieli inni. Natomiast śledzę zachowanie naszych mediów w przedstawianiu na ich łamach tego tematu.
Dziś z wielki zdumieniem czytam ” Wprost” i przecieram oczy ze zdziwienia czy to nie jest, aby gazeta Sakiewicza, lecz pismo Tomasz Lisa?


Proszę sobie wyobrazić - to tygodnik, „Wprost”, który przez 20 miesięcy robił wszystko, wraz z jego szefem Tomaszem Lisem, by wyśmiać i zohydzić wszystkie próby dojścia do prawdy. Który wyszydzał ludzi walczących o prawdę i przekonywał, że wszystko jasne, wszystko wiadomo i tylko niezdrowi na umyśle dopytują, nie wierzą, mają wątpliwości? A teraz nagle:
"niewiele wiemy dwa lata po katastrofie".
No proszę. To, co władza tak zaprzyjaźniona z red. Lisem robiła przez niemal dwa lata? Co wypisywano na łamach, „Wprost”, co mówiono w jego programie w TVP, w audycjach radiowych z jego udziałem? Jak to jest, ze teraz wszystko jest możliwe?
BRZOZA?
NACISKI?
ZAMACH?
- pytają, więc dramatycznie redaktorzy. Na poważnie pytają. A więc i zamach możliwy?
Trudno o lepszy dowód na to jak bardzo rozsypał się cały montaż "teorii brzozowo-naciskowej". Lis zawsze wie skąd wieje wiatr, widzi kompromitację, pękanie smoleńskiego kłamstwa, więc się wycofuje. Sprawnie, i będzie się jeszcze ostrzeliwał. Ta okładka jest po to by mieć "podkładkę". Za kilka miesięcy usłyszymy, że on zawsze dociekliwie pytał. Ale papier cierpliwy jest, a nasze archiwa duże.
Na froncie wymyślonych hipotez przedstawianych, jako raporty zostali już tylko redaktorzy "Wyborczej" i TVN.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
crusader 2012-01-24 09:11:01
gdyby kozka kwiecien plecien, to by slimak kij Ci w oko, jestes adoptowany
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
berecik 2012-01-24 13:10:54
Dzięki, że dołożyłeś tyle trudu, by skreślić te 13 wyrazów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
crusader 2012-01-24 13:56:44
przeciez to bylo wieki temu. Teraz sa ACTA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
konto usunięte 2012-01-24 14:32:01
Ja się tym nie interesuje ale ciekawi mnie reakcja ruska który nakręcił najsławniejszy chyba film z tej katastrofy "ni chu.. ..." nawet nie wiem co to znaczy ale na polskie to by było chyba coś w stylu "o k... ja pie...."
Może gdyby nasz Wielki Prezydent się nie spóźnił na samolot to by się nic nie stało. Pozostaje nam tylko gdybać i czekać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
mokasyn 2012-01-24 16:04:53
O, berecik się odezwał:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
mokasyn 2012-01-24 16:12:20
Berecik chciałby aby wszędzie cały rząd jechał, leciał.W tej sprawie mój drogi bereciku, przepisy są jednoznaczne. Zwyczajnie- tak nie wolno i kropka. Teraz aktualny jest temat ACTA, a nie kaczki!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
berecik 2012-01-24 17:21:03
Szanowni Panowie Sznycel i Mokasyn jeżeli czujecie sie na siłach napiszcie coś o ACTA a ja chętnie to przeczytam i ewentualnie się wypowiem. Możecie być pewni, że będzie to wypowiedź merytoryczna. Póki co powiem Wam, że choćbyście stanęli na rzęsach to Tusk to prawo wprowadzi, bo on na ten knebel czeka jak na zbawienie. Tylko to pozwoli mu uratować swój tyłek.
Serdecznie pozdrawiam i do roboty Panowie!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
berecik 2012-01-24 20:08:40
Przed chwilą usłyszałem z mojego kołchoźnika,że Donald Tusk upoważnił Polską Ambasador w Tokio o złożenie w imieniu Rzeczpospolitej podpisu pod tym dokumentam.

A nie mówiłem?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
berecik 2012-01-24 20:59:07
Nie dość,że sie spóźnił, to wywywierał presję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
sencio 2012-01-25 02:50:10
@berecik - jeśli już coś kopiujesz z innych portali i wklejasz tutaj https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png"> to przyzwoitość nakazuje by podać źródło :
http://wpolityce.pl/wydarzenia/21994-zagadka-ktory-tygodnik-oglasza-dzis-ze-niewiele-wiemy-dwa-lata-po-katastrofie-uwaga-zaskoczenie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
DRKidlerr 2012-01-25 21:00:57
Oj berecik, wali od Ciebie na odległość pis-iorami, a fujB)B)B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tomasz Lis zmienia narrację w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
berecik 2012-01-26 11:46:04
O ile się nie mylę to słowo "wali" użyte w tym kontekście ma znaczyć pachnie. Jeżeli tak jest to przez internet nie ma możliwości konfrontować naszych zapachów a jedynie swoje poglądy. Szczerze zachęcam do merytorycznej rozmowy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in