16°   dziś 16°   jutro
Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna
4272

Porady

Tischner

tymbark999 2013-03-12 22:08:44
Witam. Co sądzicie o tej szkole w Limanowej? Tzw. Ekonomik?? I jak wypada w tle innych szkól limanowskich takich jak August, Ekonom czy Orkan. Chciałbym sie również zapytać czy kierunek cyfrowych procesów graficznych jest opłacalny? Ciężko później o robotę w tym zawodzie? I jakie są progi punktowe w tej szkole.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tischner
djdeejay 2013-03-12 22:33:54
Ja tam się uczyłem w Technikum Ekonomicznym. jako ten kierunek polecam, Technikum Informatyczne też. O innych kierunkach się nei wypowiem, bo niemam pojęcia co i jak.

Ogólnie wbrew opiniom i wałkowaniu przez dyrektora w gimnazjum, że ta szkoła jest zła itp itd poszedłem tam i nie pożałowałem. Według mnie dobra szkoła.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tischner
absolwent 2013-03-13 07:28:04
@tymbark999: Miałem przyjemność chodzić do tej szkoły. Podobnie jak djdeejay byłem w Technikum Ekonomicznym. Moim zdaniem szkoła jest bardzo dobra. Chodziłem do jednego z limanowskich gimnazjów i jako człowiek, który całe 3 lata w gimnazjum jechał na ocenach przeciętnych - zdałem maturę i egzamin zawodowy blisko 100%. Teraz studiuję w Krakowie na wiodącej uczelni technicznej gdzie w pierwszym naborze udało mi się zakwalifikować na jeden z najbardziej obleganych kierunków.
Co do tcpg to nie wiem co to za zawód, ale patrząc na nazwę raczej przyszłościowy. Skorzystaj z google i poszperaj za opisami. Albo najlepiej idź tam do szkoły to dokładnie Ci wytłumaczą. Ahojh!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tischner
djdeejay 2013-03-13 10:50:50
No ja zapomniałem się pochwalić, że matura i zawodowy też blisko 100% miałem, oceny też niezłe, chociaż w gimnazjum nie byłem orłem. Tam poprostu stopniowo zaczynasz się uczyć, bo nauczyciele znają się na tym co robią i nie tłuką Ci pustych regułek na siłę, tylko portafią wytłumaczyć i nauczyć w sposób zrozumiały - z głowy, a nie dyktując z książki notatki do zeszytu i zapowiadając kartkówkę z tego na 2 dzień jak słyszę z opowieści z innych szkół.

Ale jak kolega wyżej - skocz tam, zapytaj, wyjaśnią Ci wszystko. I nie bój się, bo tam nie gryzą w sekretariacie - mnie raz w innej szkole prawie nie zagryźli :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tischner
konto usunięte 2013-03-14 22:06:56
Ja też byłem absolwentem tej szkoły. Chodziłem do Technikum Budowlanego a obecnie studiuje w Krk na tym samym kierunku. Szkoła moim zdaniem jest bardzo dobra. Dzięki niej miałem możliwośc zrobienia kilka kursów, które napewno przydadzą się w późniejszym życiu. Maturę też zdałem, a egzamin zawodowy tak jak koledzy wyżej też prawie 100%
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Tischner
toshiba4 2013-03-15 08:10:41
jak można porównać Orkana do ekonomika?
to dwie inne bajki.
w orkanie przygotowywyjesz sie nie do zdania matury podsyawowej tylko do bardzo dobrego zdania rozszerzonej.
prostym sposobem możesz porównać sobie poziomy w szkołach:
w orkanie dostajesz stypendium przy średniej powyżej 5,5 natomiast w ekonomiku 4,9...wiec jest różnica
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in