Niedziela, 15 września
Albin, Albina, Nikodem, Maria, Roland, Lolita
1991

Tematy archiwalne

sztolki

czy ktoś ma może na zbyciu sztolki? Wiem że fachowo to się nazywa hacele, ale jak za moich czasów graliśmy tym to poprostu nazywaliśmy je sztolki :) bardzo chętnie odkupię ponieważ w żadnym sklepie nie mogę tego znaleźć
RE: sztolki
Fajne były , tylko mnie zawsze ręka bolała-milego grania.
Proszę bardzo, http://allegro.pl/koble-kultowa-gra-towarzyska-prl-u-sztule-hacele-i1449515022.html , ale w metalowym sklepie byłoby ze 4 razy taniej
a ja zawsze gralam w szkole nakretkami od srubek. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa:) chetnie bym jeszcze zagrala. Takie niby nic, a ile radosci bylo:)
dlaczego ja nie znam tej gry??? buuuuu
my też graliśmy nakrętkami od śrubek :) super gra :)
W Podstawówce na każdej przerwie w to graliśmy:) super :) chyba też sobie kupie:) i faktycznie nakrętkami do śrubek też się grało :))) z synem pogramy:)
piękne czasy. a teraz komputer, PSP i tp.
nakretki od srubek - tym zawsze gralismy - w podstawowce na przerwach caly korytarz byl zajety "graczami"
mistrzyni to chyba chodzilysmy do tej samej podstawowki bo u mnie bylo podobnie:):D
oj grało się grało, ale te cięzki sztolki spadające na grzbiet ręki , no nie wiem czy dzisiejsze mamusie nie zakazałyby grania swoim dzieciom, teraz dzieciom zakazuje się chodzenia po drzewach , brudzenia ubrań itp. itd.
Mały problem jest, szukałem w sklepach i się dowiedziałem, że już nikt tego nie używa do podkuwania koni. Może ktoś dysponuje pięcioma sztukami tej samej wielkości to odkupię chętnie:))
Komentarze
Nowe
Popularne
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in