12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

szkoła podstawowa - którą polecacie

gosc2013 2013-01-29 00:20:11
Witam, zastanawiam się czy posyłać dziecko do Mordarki czy lepiej wybrać limanowską 3 lub 1. Bardzo zależy na opiniach..............liczy się poziom nauczania,zajecia dodatkowe, liczebność klas,zaangażowanie nauczycieli, ogólna szkolna atmosfera...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
misiek33 2013-01-29 07:30:24
tam poslij gdzie mieszkacie.miasto to do miasta a jezeli w mordarce to do mordarki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mari 2013-01-29 07:39:07
Dwa lata temu miałam ten sam dylemat. Wybrałam trójkę ze względu na liczbę młodych nauczycieli, którym jeszcze się chce uczyć. Córka jest zadowolona. Poziom jest znośny- ale chyba najwyższy w Limanowej. Zajęć dodatkowych nie ma tak dużo jak bym chciała (3 kółka naukowe+ sportowe). W klasach jest ponad 20 uczniów i 1 rok na pewno będzie dziecko mieć na popołudnie (ale w jedynce też). Poproś dyrektora by dziecko znalazło się w klasie w której będzie dużo dzieci, którym chce się uczyć, to jest szansa, że poziom nauczania będzie także wysoki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
anonim23 2013-01-29 07:50:48
Ja kilka lat temu chodziłam do 1 tylko do gimnazjum i wtedy mi nie pasowało że jest wysoki poziom i wymagający nauczyciele. Teraz jestem im za to wdzięczna. Dopiero po latach docenia się ile dla nas zrobili właśnie ci wymagający ;) pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
Dunior 2013-01-29 09:16:43
wybierz ta szkołę do której najłatwiej będzie Ci dziecko dowozić przez najbliższe 6 lat - weź pod uwagę że możesz zachorować, może też zepsuć się samochód a dziecko do szkoły musi dotrzeć

raczej w żadnej szkole nie robią selekcji na dzieci zdolniejsze i mniej zdolne w różnych klasach
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mari 2013-01-29 10:28:45
Dunior, dowozisz do szkoły 13 letnie dziecko? Chyba żartujesz??? Do klasy córki (trójka) chodzą dzieciaki z Sowlin, Miejskiej Góry, z Lipowego, z Mordarki, ze Starej Wsi. I nikt ich nie zawozi- dojeżdżają busem lub chodzą pieszo. Rozumiem dowożenie do klasy 1-3 jeśli dziecko miałoby do szkoły więcej niż 800m lub musiałoby przechodzić przez bardzo ruchliwe ulice.
Zgadza się, selekcji w żadnej szkole nie ma, ale jeśli kilkoro rodziców się zbierze i poprosi żeby ich dzieci chodziły do jednej klasy to dyrekcja z reguły się na to zgadza.
Gosc2013, nie napisałaś ile dziecko ma lat a to ma znaczenie. Jeśli to pierwszak to faktycznie wygodniej będzie posłać dziecko najbliżej szkoły ale jeśli to ma być klasa 4 to dziecko spokojnie samo dojedzie busem do szkoły.
Ponadto słyszałam, że ta szkoła w Mordarce jest całkiem dobra, więc klasy 1-3 nie powinny mieć negatywnego wpływu na naukę dziecka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
konto usunięte 2013-01-29 13:25:59
Do mordarki lepiej nie polecam szkołe podstawą w Siekierczynie fajna atmosfera Polecam !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mari 2013-01-29 13:27:32
Siekierczyny są dwie- o którą Ci chodzi?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
konto usunięte 2013-01-29 21:14:29
tzw maxyk nie polecam ale Siekierczynie 1 jest spokój i nietrzeba sie przejmować :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
gosc2013 2013-01-29 22:17:44
Dziekuję za zainteresowanie tematem. Dojazd nie jest problemem, do tych szkół o które pytam mamy w zasadzie "po drodze" (Siekierczyna odpada)...Staram sie zebrać opinie teraz bo przecież zapisy na wiosnę. Limanowska trojka z opini znajomych wypada dobrze, ale przeraża mnie liczebnośc klas i popołudniowe zmiany...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
miro 2013-01-29 22:25:58 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mokasyn 2013-01-30 07:09:46
Poziom szkoły to "pieprzenie kotka ...." Taki jest poziom jak dziecko chce się uczyć i ma zdolności. Moja córka edukowała się na wsi. Gdy do gimnazjum poszła do trójki w Lwej (zmiana miejsca zamieszkania) miała średnią ponad 5! Tak było potem w LO Orkanie i na dwóch kierunkach studiów (stypendia naukowe, listy pochwalne). A posyłanie dziecka na zajęcia dodatkowe to pozbywanie się go, aby ktoś inny za rodziców wychował je!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mari 2013-01-30 07:45:03
mokasyn, dzieci są różne. Jedne chętnie się uczą a inne chcą być "trendy" a modne obecnie jest posiadanie dużej ilości dwój i jedynek. Dla tych drugich (zdolnych i leniwych) pozostaje wyłącznie szkoła o wysokim poziomie nauczania i najlepiej z wysoką średnią klasy by w klasie panowała moda na dobre oceny. Gratuluję zdolnej i pracowitej córki- i uwierz, niektóre są tylko wybitnie zdolne i ich "zdolności" w szkole o niskim poziomie zanikają. Bo po co ma się uczyć jak nauczyciel nie wymaga. Pamiętam, że córka w trzeciej klasie miała zastępstwo przez drugie półrocze i w tym całym okresie miała chyba jeden sprawdzian (ze wszystkich przedmiotów), żadnych zadań domowych "bo Pani ich lubi". Córka się oczywiście nic nie uczyła, nic nie umiała ale miała piątki. Musiała to oczywiście nadrobić w klasie czwartej- już w trójce i oczywiście kosztem obniżenia ocen.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
Dunior 2013-01-30 16:57:24
to chyba dawno było, od jakiegoś czasu oceny od 1 do 3 są tylko opisowe, wiec ani 5 ani 3 na świadectwie mieć nie mogła
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
gosc2013 2013-01-30 21:18:44
a jakie macie zdanie o opini,że dzieci uczące się w 3 czy w 1 (w starszych klasach) często mają problem z zachowaniem, z używkami, że cały czas są pod presją kolegów, a dzieci ze szkół na wsi są spokojniejsze, bardziej ułożone...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: szkoła podstawowa - którą polecacie
mari 2013-02-02 17:51:37
dunior, dzieci z 1-3 otrzymują oceny cząstkowe do dziennika (sprawdziany, zadania domowe itp) a na świadectwie jest opis.
gosc2013, Dzieci ze wsi nie są ani spokojniejsze ani bardziej ułożone- pod tym względem są takie same. Różnice są znaczące ale w innych sprawach i nie będę tego tematu poruszać na forum.
Jeśli chodzi o używki to wyłącznie od Ciebie zależy czy dziecko po nie sięgnie. Używki (poza papierosami) są wynikiem nie radzenia sobie z problemami. Jeśli będziesz utrzymywać dobry kontakt z dzieckiem- będziesz dla niego przyjacielem, mieć dla niego czas i rozwiązywać wraz z nim problemy to nawet jeśli "używki" pojawią się w jego życiu to tylko na chwilę, bo dziecko będzie wiedziało, że jeśli ma problem to się z nim może do Ciebie zwrócić.
I nie ma tu najmniejszego znaczenia czy dziecko poślesz do wiejskiej szkoły czy do Krakowa.
To gdzie posłać dziecko zależy zasadniczo od charakteru dziecka, jego osobowości, zdolności i chęci do nauki oraz od tego ile czasu dziennie możesz poświęcić na doszkalanie dziecka. Jeśli dziecko jest zdolne i pracowite to nawet po najgorszej szkole podstawowej, najgorszym gimnazjum może poradzić sobie w krakowskim orkanie i zdać maturę z wyróżnieniem. Ale wówczas musisz włożyć dużo swojej pracy w edukację dziecka. Musisz mobilizować je do wytężonej pracy i doszkalania w domu.
Kilkoro znajomych zwróciło mi uwagę na fakt, że często dzieci z wiejskich podstawówek są wyśmiewane w Limanowej za "odmienne" zachowanie czy inne słownictwo. I dlatego oni swoje dzieci już od zerówki dowozili do Limanowej. Moja córka z tym problemem się nie spotkała a klasy 0-3 skończyła na wsi.
W szkołach wiejskich jest jeszcze jeden problem. Zdolne dzieci są faworyzowane przez nauczycieli i dyrekcję. Kończą 6 klasę przeświadczone o swojej wyjątkowości i idą do gimnazjum. I po kilku miesiącach załamują się, bo spadają z 6 na 3. Okazuje się, że 6 w wiejskiej szkole nie jest równa 6 w mieście. Że ich "wyjątkowość" w zderzeniu z rówieśnikami jest przeciętnością. Jeśli są silne i pracowite to biorą się do nauki i znowu zbierają dobre oceny, ale niektórzy niestety przestają się uczyć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in