7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
1205

Hyde Park

Stop wysokim cenom paliw!

SCHS 2012-01-20 19:46:04
Witam
Chciałbym was poinformować o proteście w związku z wysoką ceną paliw i zachęcić jak najwięcej ludzi do przyłączenia się :)

https://www.facebook.com/pages/Stop-wysokim-cenom-paliw-w-Polsce/220579961360076?sk=info

Pozdrawiam :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
nieobliczalny 2012-01-20 21:30:15
jeżeli w nowym sączu organizują taki protest to możne i w limanowej byśmy zorganizowali>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
forfiter 2012-01-20 22:10:17
O !!! ja tą akcję poieram w całej rozciągłości,bo wiedzmy o tym że rząd jaki by on nie był to w du..e ma że płacimy krocie na stacjach paliw, gdyż wpływy ze sprzedaży tychże są istotnym składnikiem budżetu.
Tak więc jeżeli nie przeprowadzimy akcji oddolnie to nadal będą nas łupić w majestacie prawa:O:O:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
forfiter 2012-01-20 22:17:34
Więc akcja protestacyjna jest zaplanowana na 28 stycznia tj. sobota.
Akurat moi koledzy mają protestować w Sączu od 12.00, ale ja jestem gotów paraliżować Limanową od 10.00 bo wtedy nasila się ruch.
Mogę np. jeździć wkoło Rynku przez godzinę albo i dłużej, potrzeba tylko kilkunastu-kilkudziesięciu współbraci do poustalania harmonogramu i dalibóg 28 krajówką żaden człek nie przejedzie przez parę ładnych godzin !!!:O
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
konto usunięte 2012-01-21 02:35:13
forfiter przylaczam sie, Ty zewnetrznym pod prad, ja wewnetrznym z pradem!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
neon282 2012-01-21 08:45:10
Odpowiednia liczba samochodów pod LDK i jazda w kółko rondo rynek do ronda na wesołej. Ale z trzema samochodami będzie ciężko:(:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
berecik 2012-01-21 11:15:25
Ja tam nie będę niczego blokował. Swój protest wyraziłem dużo wcześniej w sposób, jaki przysługuje każdemu obywatelowi raz na cztery lata. Mój głos był przeciw cenie paliwa po 6 zł. Niestety zostałem w tej mniejszości, która nie uwierzyła w 300 mil podarowane Polsce przez UE. Dodam tylko, że przed ostatnimi wyborami prominentni działacze PO apelowali do Polaków tymi słowy; jeżeli oddacie głos na PiS, to będziecie mieć ceną paliwa na stacjach benzynowych po 5 zł. Rząd PO wymusił na PKN Orlen by ten sprzedawał paliwa na swoich stacjach bez naliczania marży detalicznej, co spotkało sie z oburzeniem właścicieli stacji z po za tej grupy, lecz opinia publiczna nie wiele na ten temat wiedziała/tak bowiem działa demokracja medialna, że przeciętny Polak, który nie poszuka informacji w drugim obiegu z TVN wie tyle ile wiedzieć mu wolno a nie tyle ile powinien/.
Dlatego proponuję by uczestnicy w swoich protestach nie wyrażali oburzenia do ceny, która jest tylko liczba wypisaną na paragonie, lecz do tych, którzy konstruują tak mechanizmy, że ta liczby stają sie dla obywateli nie do zaakceptowania, bo burzą ich możliwości funkcjonowania w społecznych i gospodarczych mechanizmach.Nie przeklinajcie młotka, którym przytłukliscie sobie palec, lecz rękę, która tym młotkiem operowała.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
Sniper 2012-01-21 14:03:10
berecik, jaki ty jesteś głupiutki to się w głowie nie mieści. Prezio pewnie by ci za darmo paliwo wlewał do baku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
konto usunięte 2012-01-21 14:29:47
I tak nic nie zdziałacie, szkoda czasu, drobny protest w Limanowej nie zmieni cen w całej Polsce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
berecik 2012-01-21 16:57:30
W tym co napisałeś nie doszczegam wcale mądrości.
W dobrym wychowaniu, też nie jesteś wzorem do naśladowania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
leon297 2012-01-21 17:55:39 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
Andriu 2012-01-21 18:29:08
berecik ma racje, ale protestować nie zaszkodzi. Jesli będziecie myśleć że nic w ten sposób nie osiągniecie to jesteście w błędzie. Do głosowania też nie chodzicie? Bo też nic to nie zmieni? Więc całe życie będą Was gnoić...

Dajcie namiar kiedy będzie protest, na pewno będę. Proponuję w danym dniu tankować na stacji np za złotówkę i tak w kółko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
nieobliczalny 2012-01-21 19:39:02
pisalem do pana Łukasza Jasińskiego on jest organizatorem calej tej akcji,w poniedzialek wstawi na facebook regulamin protestu,wiec dzwonic po znajomych i pod krasicki a potem na ulice w tempie 20km/h
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
konto usunięte 2012-01-21 20:11:13
..na ulice w tempie 20km/h I to pieszo takie tempo trzeba utrzymać?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
nieobliczalny 2012-01-21 20:18:12
a żeby chodzić musisz "tankować" paliwo????!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
berecik 2012-01-21 21:32:11
Andriu masz rację.
Protestujcie w taki sposób jak potraficie. Jak paliwa kosztowały w okolicy 3 zł/l to stawka dziurawy budżet miał z tego koło 1,50 zł. Przy cenie 6zł ma ?
Min. Rostowski zaciera ręce. Ale niech sie za nadto nie cieszy bo to doprowadzi do ruiny całą gospodarkę kraju. Samochodem można nie jechać na narty lud na sztukę do teatru, ale nie da się nie dowieść chleba i mleka do sklepu a to będzie co raz więcej kosztowało.
W końcu naród się zbuntuje. Ale czy Polak zawsze musi być mądry po szkodzie? A może jest tak jak w tej wersji, że przed i po szkodzie głupi.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
isiek 2012-01-22 00:04:57
ja rowniez sie pisze :D i pomys z tankowanie za zlotowke tez mi sie podoba ;p ;d bd napewno
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
clemenza 2012-01-22 09:12:29
no tak, robcie protesty jezdzac 20km/h, a wlasiciele stacji juz zacieraja rece bo przy takiej jezdzie ladnie spalicie paliwa, wiec bedziecie zaraz musieli jechac zatankowac :) A wiec uzyskacie cel odwrotny do oczekiwanego :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
automannn 2012-01-22 09:15:53
A ja jestem za tym aby powstała inicjatywa buntująca ten "protest". Bo co Wy sobie wyobrażacie, hmm? że pojadę przez limanowa godzinę czasu? wiem Wy to macie gdzieś że może ktoś nie dowie się o tym proteście i przez to spóźni się do pracy, czy z chorym dzieckiem do szpitala? tak, liczy się akcja inni są nie ważni.. a potem narzekacie na korki i że obwodnice Wam trzeba? chyba kpicie.. a Tak w ogóle to zebrać grupkę osób i zablokować któreś przejście dla pieszych :D i po kłopocie.. Będzie protest przeciw "protestowi". Szkoda paliwa marnować na taką jazdę bo nie wróci Wam tego żaden minister czy wieli inicjator akcji. A jak widzę mało miast przyłączyło się do protestu i pewnie nawet w mediach o tym nie wspomną, szkoda zachodu.. Trzeba było tak jak mówi berecik oddać głos w wyborach na tą partię polityczną co potrzeba.. a nie nadal wierzyć w "cud" i że będzie druga irlandia. Proszę, macie tą Irlandię :) sami tego chcieliście, jeszcze może powiecie że nie? taka prawda..B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
automannn 2012-01-22 09:17:37
jeszcze ciekawe gdy nie daj Boże, karetka pogotowia będzie chciała przejechać a tu taaaki korek! :( no ale pewnie winny będzie starosta i ksiądz proboszcz...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
nieobliczalny 2012-01-22 11:05:33
automannn,chcesz zrobić bunt na "protest"ale gdyby ten nasz "protest"coś dal to byś się cieszył. jeżeli chcesz to przyjdź pod LDK w sobotę jeżeli nie to rynek limanowski można objechać prawie z każdej strony. a co do glosowania,to na kogo byś nie glosował to i tak cie{nas} okradną ,przecież to jest jedna wielka banda rzadowcow,a wojna miedzy partiami to tak tylko na pokaz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stop wysokim cenom paliw!
leon 2012-01-23 08:47:39 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in