Środa, 13 listopada
Mikołaj, Stanisław, Stanisława, Benedykt, Izaak, Arkadia, Krystyna
4092

Porady

Sterylizujcie swoje koty i psy!!!

Sterylizujcie swoje koty i psy!!! Szanowni Państwo, już czas wziąć odpowiedzialność za los swoich psów i kotów. Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie bezdomności zwierząt. Jeżeli ktoś ma wątpliwości – nie ma takiej konieczności, żeby wasz pies czy kot posiadał potomstwo dla prawidłowego funkcjonowania. Proszę spojrzeć na sytuację schronisk…https://krakow.tvp.pl/43577739/krakowskie-schronisko-dla-zwierzat-przepelnione Nie przyczyniajmy się do dramatów, które zbyt często są naszym udziałem. I mają miejsce z powodu naszego zaniedbania. Sterylizacja czy kastracja nie powoduje zmiany charakteru naszego psa, kota. Nie zmieni naszego pupila w leniwego, nieszczęśliwego śpiocha. Zapewniam was, że polepszy się wasze samopoczucie szczególnie wiosną, ponieważ wasze psiaki i kociaki nie będą znikać na kilka dni w wiadomym celu. Te natomiast, które są uwiązane na łańcuchach lub spędzają życie w klatkach nie będą wyć i szczekać jak szalone z wiadomego powodu. Poza tym uchronicie je od licznych chorób nowotworowych związanych z układem rozrodczym . Spójrzcie państwo ile regularnie zamieszczanych jest ogłoszeń kiedy to poszukiwani są nowi właściciele psów i kotów….To nie ma końca. Wspaniale, że te zwierzęta nie są porzucane, tylko zmieniają właścicieli. Można zapobiec także takim sytuacjom w prosty sposób –STERYLIZUJMY ZWIERZAKI. To nie kosztuje dużo, są gmin, które współfinansują sterylizację. Pomyślcie drodzy Państwo, że to od WAS i tylko od WAS zależy los zwierząt żyjących w naszym otoczeniu.
RE: Sterylizujcie swoje koty i psy!!!
Może by tak wreszcie kościół pomógł w tej sprawie? Zajmuje się w tym kraju wszystkim, o wszystkim chce decydować, niech uczuli owczarnię chociaż raz w słusznej sprawie.
Ja ze swoim kotem przeprowadziłem rozmowę wychowawczą i problem z głowy. Trzeba rozmawiać ze swoimi pupilami a nie odrazu STERYLIZACJA!!
Technik, za to grozi 5 lat :-)
Czyli 1/3 tego chorego narodu grozi 5 lat !
hejka
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in