12°   dziś 16°   jutro
Piątek, 26 kwietnia Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
4272

Porady

Stalking, czyli niechciane SMS.

djdeejay 2011-03-25 16:30:21
Witam wszystkich.
Ostatnio coraz częściej przychodzą SMS z jakimiś konkursami, ostatnio nawet dzwoni automatyczn sekretarka itp. Zauważyłem że większość "podstron" która widnieje na końcu sms prowadzą do firmy Playlink SA.
Czemu poruszam temat? Ponieważ nie wyraziłem zgody na przekazywanie moich danych formom trzecim podczas podpisywania umowy. Nigdy też nie brałem udziału w żadnym konkursie SMS.

Jakie jest Wasze zdanie - czy można wykorzystać nową ustawę dotyczącą Stalkingu i zgłosić niesforną firmę w stosowne miejsca?
Kontaktowałem się z Playlink, ale nie odpisują, najwyraźniej umywają ręce od całego nękania.

Kilka SMS dziennie, a nawet o 2 w nocy to lekka przesada.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
AwM 2011-03-25 17:15:46
Może napisz do Rzecznika Praw Konsumenta. Wtedy będziesz wiedział, co możesz zrobić w tej sytuacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
konto usunięte 2011-03-25 17:50:33
Zadzwon do BOK i poprostu powiedz, ze nie zyczysz sobie takich smsow, jezeli nie pomoze, zadzwon jeszcze raz mowiac, ze wyslales pismo do Rzecznika Praw Konsumenta, nawet jak tego nie zrobiles, powinno poskutkowac.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
crusader 2011-03-25 18:00:03
jest na to sposob, trzeba odeslac sms-a zwrotnego w tresci piszac "mam was w d*"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
djdeejay 2011-03-25 18:38:07
crusader - kiedyś kolega próbował, to przysłali mu "Gratulacje, otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie do udziału w finale"

Co do BOK, to dzwoniłem, miałem spokój jakieś 2 tygodnie i znów to samo. Ale macie rację, Rzecznika się zapytam, bo to już przechodzi ludzkie pojęcie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
crusader 2011-03-25 18:51:53
niemozliwe, powinien przyjsc sms "dziekujemy za ciepłe przyjecie"
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
djdeejay 2011-03-25 19:47:40
Albo "niestety nie możemy skorzystać z zaproszenia, ponieważ niema tam zasięgu" :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
fiolekkk 2011-03-29 17:54:49
Ale chyba pojęcia pomyliłeś.. Wiesz w ogóle czym jest stalking?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
fiolekkk 2011-03-29 17:54:51
Ale chyba pojęcia pomyliłeś.. Wiesz w ogóle czym jest stalking?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
djdeejay 2011-03-29 18:09:54
(...)Obecnie stalking jest definiowany jako "złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się, czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu".

W mocy ustawy powstałej około miesiąca temu, natarczywe pisanie SMS, dzwonienie, do kogoś, kto nie życzy sobie tego, zakłócanie jego spokoju, też się zalicza jako stalking
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Stalking, czyli niechciane SMS.
fiolekkk 2011-03-29 18:49:50
Ja wiem, że te smsy nie są przyjemne, a wkurzające na pewno, lecz jednak mimo wszytko nie zagrażają twojemu bezpieczeństwu. Uważam, że zastosowanie tego słowa w tym kontekście jest zwyczajnym nadużyciem.. Poczytaj trochę historii dziewczyn, które doświadczyły stalkingu na własnej skórze (nie chcę się zagłębiać w temat, bo jest bardzo szeroki) to zrozumiesz o co mi chodzi..
P.S. Mimo wszystko życzę pomyślnego zwalczenia nagabywacza. Podziel się z nami jak go wyeliminować jak Ci się uda.. Może trzeba się skontaktować z firmą Playlink SA, że sobie zwyczajnie tego więcej nie życzysz?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in