Baner Baner
10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
1994

Tematy archiwalne

Sposób otrzymywania nakazu płatniczego

baybay 2010-02-21 17:16:11
Jestem ciekaw w jaki sposób dostarczany jest wam nakaz płatniczy, bo u mnie odbywa się to tak, ze sołtys zostawia dokumenty w osiedlowym sklepie, gdzie są potem rozdawane zainteresowanym podczas zakupów. Denerwuje mnie ta sprawa, gdyż nie są one wręczane osobiscie adresatowi, tylko niejednokrotnie przekazywane sąsiadowi, który następnie przynosi mi ten nakaz. Chociaż żeby był zapakowany w kopertę - a tu żadnej prywatności!!! Najlepiej, żeby był przesyłany pocztą. A wy co o tym myślicie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
piterek 2010-02-21 17:21:17
PRAWNIE powinien byc doreczony do rak własnych!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
asik 2010-02-21 18:59:41
mnie to też wkurza, bo np u nas były podziały gospodarstwa a potem jak list przeszedł 3 domy zanim dotarł do mnie to cała wieś dudniła kto ile pola ma (a było tu 5 właścicieli) zero prywatności!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
Janek64 2010-02-21 19:03:08
Tylko pocztą i do rąk adresata u mnie sołtys rozdaje pewnie ma jakąś prowizje od tego .Wszyscy tylko od nas wymagają ,a sami nic a jak co to zwalają ze system sie pomylił pytam jaki system.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
boox 2010-02-21 20:57:20
baybay to gdzie Ty mieszkasz .... ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
moje001 2010-02-22 17:08:09
to proszę zgłosić na sesji Gminy aby radni zawnioskowali uchwałę w sprawie dostarczania nakazów płatniczych przez pocztę i wówczas każdy będzie miał swoją prywatność a sołtysom do kieszeni nie zaglądajcie bo oni dla wsi robią wszystko za parę groszy jak nie wiecie to dajcie im spokój , kandydujcie na sołtysów a wtedy zobaczycie jak to wygląda
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
asik 2010-02-23 21:49:33
co do sołtysów to się nie wypowiadam, bo to są rzeczywiście grosze te ich "diety", ale czy to ich zakres obowązków robić za listonoszy? żal mi ich... ale może to tylko "oszczędność" gminy??? tak przynajmniej jest na terenie Laskowej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sposób otrzymywania nakazu płatniczego
pinkfloyd 2010-03-18 00:06:35
nakaz platniczy wedlug prawa powinien byc dostarczony listem poleconym do odbiorcy,a nie jak to praktykuja-albo soltys przez sasiadow ,albo w sklepie ,albo plata sie ten nakaz od kajfasza do judasza-zanim trafi do wlasciciela.Przeciez bezdyskusyjnie podlega to pod ochrone danych osobowych-prawda?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in